Batlle Bay

آیا واقعا در یک اسمارتفون این همه هسته لازم است؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

وقتی برنامه های معدودی هستند که میتوانند از چند هسته همزمان بهره ببرند چرا از چیپست های هشت یا ده هسته ای استفاده کنیم؟ این سوالی ایست که بسیاری افراد، به ویژه طرفداران آیفون از کاربران اندروید می پرسند. وبسایت معروف Anandtech تصمیم گرفته با یک تحقیق جامع برای بار اول و آخر جواب این همه بحث سر تعداد هسته ها در گوشی های اندرویدی را منتشر کند.

آنها تعدادی از کارهای معمولی که با گوشی هایمان میکنیم مانند بازکردن هنگ اوتس و فرستادن پیام، بازکردن یک وبسایت، باز کردن دوربین، دانلود و نصب اپلیکیشن از پلی استور، بازی کردن با گوشی و کارهایی مانند این را انتخاب کردند. هدف این است که ببینند آیا چند هسته ای بودن تاثیری در سرعت اجرای این کارها دارد یا خیر. در صورتی که وجود چهارهسته تاثیر گذار بود، میزان عملکرد معماری big.LITTLE، که در تعداد زیادی از چیپست های هشت هسته ای کنونی مانند اگزینوس ها به کاربرده شده که در آن 4 هسته قوی ولی پرمصرف A57 را برای کارهای سنگین در کنار چهار هسته ضعیفتر ولی کم مصرف تر A53 برای کارهای سبک تر استفاده میکند، را ارزیابی کنند. علاوه بر این نوع چینش، طراحی های دیگری از جمله Helio X10 مدیاتک که از 8 هسته A53 در یک طراحی موازی استفاده میکند، نیز بررسی شده اند.

این پژوهش جامع از 16 صفحه پر از اصطلاحات فنی و نمودار های مختلف برای هر سناریو تشکیل شده ولی خلاصه آن این است که اگر مدیریت مصرف باتری و توزیع بار پردازشی درست انجام شود، هر چه تعداد هسته ها بیشتر شود عملکرد دستگاه هم بالاتر خواهد رفت. یک دسته 4 هسته ای از یک دسته دو هسته ای بهتر عمل میکنند. همین طور دو گروه 4 هسته ای از هسته های ضعیف و قوی مانند معماری big.LITTLE بهتر از معماری هایی که تمام هسته ها در کنار هم کار میکنند جواب میدهد. اگرچه در بیشتر سناریو های کاری در محیط مالتی تسکینگ اندروید، چهار هسته تعداد ایده آل است ولی در برخی سناریو های خاص مانند باز کردن وبسایت یا نصب اپلیکیشن، وجود 8 هسته هم باعث بهبود قابل توجهی میشود. نظر به اینکه مرور وبسایت ها یکی از کارهایی است که زیاد روی اسمارتفون هایمان انجام میدهیم میتوان به این نتیجه رسید که برخلاف نظر بسیاری از افراد، وجود چیپست های 8 هسته ای صرفا یک بحث تبلیغاتی به حساب نمی آید و تاثیر آن  را در کارهای روزمره ای که در گوشی هایمان انجام میدهیم می بینیم.

 

Hotappenws.ir-آیا واقعا در یک اسمارتفون تعداد هسته ها تاثیر زیادی بر عملکرد دارد؟

نظر شما راجع به نتایج این پژوهش چیست؟ آیا شما از نتایج بدست آمده تعجب کردید یا قبلا هم همین عقیده را داشتید؟ آیا شما هم تفاوت عملکرد بین دو اسمارتفون با تعداد هسته های مختلف را حس کرده اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: AnandTech

via Phonearena

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu