Pavel Durov

واتس اپ هم اکنون بیش از 900 میلیون کاربر فعال دارد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

طبق اظهارات سازنده واتس اپ آقای Jon Koum، این سرویس هم اکنون بیش از ٩٠٠ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد.شاید به خاطر داشته باشید که فیسبوک آبان ماه سال پیش واتس اپ را با بیش از ٢١ میلیارد دلار خرید. همین اردیبهشت بود که واتس اپ به رقم ٨٠٠ میلیون کاربر رسید که نسبت به تعداد ۴٠٠ میلیون کاربر فعال ماهانه این سرویس در هنگام فروش به فیسبوک دو برابر شده است.

اوایل امسال بود که فیسبوک و واتس اپ تنها اپلیکیشنهای غیر گوگلی بودند که روی بیش از یک میلیارد دستگاه اندرویدی نصب شده اند. تنها سه اپلیکیشن دیگر وجود دارند که مرز یک میلیلرد کاربر اندروید را رد کرده اند: یوتوب، گوگل مپز و جیمیل که هر سه ساخته گوگلند.
از طرف دیگر آمار نگران کننده ای وجود دارد که نشان از کاهش رشد کاربران واتس اپ دارد. در شش ماهه آبان تا فروردین تعداد کاربران دو برابر شده ولی در ۴ ماهه اخیر تنها شاهد افزایش ١٣ درصدی بوده است. به عقیده برخی واتس اپ به نقطه اشباع نزدیک شده و انتظار رشد سریع دیگری نباید داشت.
البته باید در نظر داشت واتس اپ برای فیسبوک حکم یک سرمایه گذاری بلند مدت دارد همانندخرید اینستاگرام که فیسبوک آن رابا مبلغ ١ میلیارد دلار خرید. مبلغی که در آن زمان برای یک اپلیکیشن موبایل بیش از مقدار متعارف بود، ولی در حال حاضراینستاگرام یکی از نامهای بسیار معتبر در عرصه موبایل به حساب می آید و ارزش گذاری روی آن اگرچه به صورت دقیق سخت است ولی قطعا رقمی بیش از 1 میلیارد دلار خواهد بود.

نظر شما راجع به واتس اپ چیست؟ به نظر شما رقابت بین سرویس های پیام رسان در نهایت یک پیروز نهایی دارد یا این سرویس ها میتوانند در کنار هم به حیات خود ادامه دهند؟ اگر از واتس اپ استفاده نمیکنید دلیل آن چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: JanKoum (Facebook)

via Phonearena

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu