این سایت از لایک های فیسبوک تان شخصیت شما را حدس می زند!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

فیسبوک اطلاعات زیادی از شما دارد از جمله اینکه با کدام افراد در تماسید، چقدر از زمان خود را با آنها می گذرانید و چه چیزهایی در پیام هایتان ارسال می کنید. فیسبوک با این اطلاعات تصویری از شما می سازد که توسط آن نیوز فید و تبلیغات را برای شما شخصی سازی می کند.

اما حتی فقط یک دسته از این اطلاعات، لایک هایتان، دانستنی های زیادی در مورد شخصیت شما آشکار میکند. مرکز سنجش روانشناسی دانشگاه کمبریج ابزاری ساخته که تنها با استفاده از لایک های شما تصویر نسبتا کاملی از شخصیت شما می سازد.

این ابزار که “Apply Magic Sauce” نام دارد از لایک های فیسبوک شما، جنسیت، فراست، رضایت از زندگی، علاقه های سیاسی، جنسی و مذهبی و همچنین وضعیت تحصیلی و تاهل شما را حدس می زند. در ادامه این ابزار شخصیت شما را بر اساس پنج مولفه صداقت و بی پروایی، هوشیاری، برونگرایی، خوش مشربی و رنجوری می سنجد. به عنوان مثال به شما می گوید منظم هستید یا شلخته و یا محافظه کارید یا آزاد اندیش.در ادامه می توانید از طریق لینکی که به شما داده می شود تست شخصیت خود را در وبسایت دانشگاه کمبریج تکمیل کنید.

این ابزار ساخته فیسبوک نیست بلکه محققان یک دانشگاه با میزان محدودی از دریای اطلاعاتِ در اختیار فیسبوک آن را ساخته اند. به همین دلیل می توان تصور کرد که فیسبوک با داشتن آن همه اطلاعات به طور بالقوه چه توانایی عظیمی در پردازش کاربرانش دارد. جدای اینکه برخی از این اطلاعات مانند جنسیت، شغل و وضعیت تاهل را فیسبوک از همان ابتدا از کاربرانش در خواست می کند.

برای انجام این تست می توانید به این وبسایت مراجعه کرده و روی گزینه “Try it Out” کلیک کنید. از شما خواسته می شود که از فیسبوک لاگین کنید تا بتواند اطلاعات لایک های شما را دریافت کند. البته قرار نیست این اطلاعات در دست این وبسایت بماند و بر اساس اعلام قبلی همه آنها بعد از تمام شدن تست پاک خواهند شد. بعد از لاگین کردن نتایج به شما نمایش داده خواهد شد. البته می توانید در ادامه با شرکت در تست های بیشتر شخصیت خود را دقیق تر در یابید. در برخی قسمت ها هم می توانید خود را با میانگین کل افراد شرکت کننده مقایسه کنید.

نظر شما راجع به این ابزار چیست؟ به نظر شما استفاده از فیسبوک و شبکه های اجتماعی به طور کل ریسک درز اطلاعات فردی و اجتماعی را بالا خواهد برد؟ آیا شما هم نگران این موضوع هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: Telegraph

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu