following

اندروید ممکن است جای اپل را بین مشتریان سازمانی بگیرد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

چند سال پیش بود که بلک بری گزینه اول و آخر شرکت ها برای راهکار های موبایل بود. اما همه می دانیم چه بر سر بلک بری آمد. این شرکت در آن زمان به جای آنکه سیستم عاملش را تبدیل به یک سیستم عامل موبایل مدرن و تازه کند، به همان بسنده کرد و همین باعث شد مشتریان کم کم به فکر تعویض بلک بری بیفتند. بر اساس گزارش IDG از سال 2014 تقریبا دو سوم کاربران گوشی های هوشمند در شغلشان از دستگاه خود استفاده می کنند. در حال حاضر بازار مشتریان سازمانی بین اپل و اندروید تقسیم شده به طوریکه اپل 70 درصد و اندروید 25 درصد آن را در اختیار دارند. اما شرایط فعلی می تواند خیلی سریع عوض شود.

برنامه اندروید برای کار (Android For Work) چند وقتی است به راه افتاده است. اگرچه به نظر می رسد گوگل آنطور که باید و شاید آن را پیش نمی برد ولی ممکن است باعث افزایش سهم اندروید در سالهای آتی شود. اندروید برای کار در واقع برنامه ایست برای استفاده کارمندان از گوشی های شخصی خود در محیط کار (BYOD) که وقتی آن را در کنار قدرت بالای همگام سازی سرویس های ابری گوگل مانند Google Docs بگذاریم و پلتفرم های قوی دیگری مانند SAP را هم به آن اضافه کنیم می بینیم که اندروید برای کار می تواند امکان کار با دستگاه دلخواه را به کارمندان بدهد بدون اینکه امنیت آنها کاهش یابد یا اینکه فعالیت های شخصی شان با گوشی مختل شود.

اندروید برای کار بر SELinux بنا نهاده شده بنابراین کسی که فکر می کند گوگل در اینجا امنیت را به خوبی لحاظ نکرده اشتباه کرده است. نه تنها خود لینوکس که اندروید بر آن بنا شده ذاتا سیستم عاملی امن است بلکه گوگل با استفاده از پلی استور و بروزرسانی هایی مانند Lollipop نه تنها امنیت بلکه انعطاف پذیری آن را نیز افزایش داده است. قطعا در ادامه گوگل با بروزرسانی اندروید 6 مارشملو امکانات و ویژگی های بیشتری نیز به آن اضافه خواهد کرد.

یک چیز قطعی است و آن اینکه اگر اپل بخواهدبه خاطرفاصله ای که با اندروید گرفته خیالش راحت باشد، پیشروی های سریع گوگل در عرصه مشتریان سازمانی می تواند کار دستش دهد. اپل در هر دو بازار مشتریان عادی و سازمانی بیشترین سود را می برد ولی اگر گوگل بتواند با یک ارتباط سازنده ویژگی های برنامه خود را به این مشتریان القا کند، اپل ممکن است در آینده همان وضعیتی را پیدا کند که الان بلک بری با آن دست و پنجه نرم می کند.

source: TechCrunch

via AndroidHeadlines

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu