Pavel Durov

جریمه مالیاتی اپل در چین

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

چهارشنبه شب بود که تیم کوک در مراسم اپل اعلام کرد سهم این شرکت از بازار چین نسبت به سال پیش رشد 75 درصدی داشته است. اما متاسفانه این تنها خبری نیست که در مورد اپل از جمهوری خلق چین به گوشی می رسد.

سه شنبه خبرگزاری رسمی دولت چین، Xinhua گزارش داد وزارت دارایی این کشور به اپل دستور داده 71 میلیون مالیات پرداخت نشده اش در سال 2013 را به حساب خزانه واریز کند. علاوه بر آن به دلیل پرداخت نکردن این مالیات اپل محکوم به پرداخت جریمه 10 میلیون دلاری نیز شده است. بر اساس گزارش Xinhua اپل در این سال درآمد و مخارج خود را به ترتیب 1.4و 3.4 میلیارد دلار بیشتر از میزان واقعی اعلام کرده و همچنین سود خود را حدود 1 میلیارد  دلارکم اظهاری کرده است.

سخنگوی اپل در گفتگو با CNBC در این مورد اشاره کرده که “تمام این قضایا در پی تفاوت برداشت ها از یکی از قوانین مالیاتی چین رخ داده است” وی  همچنین افزود “این شرکت تمام مبالغی که بر عهده اش بوده به همراه سود آن به حساب خزانه دولت واریز کرده و نه تنها در چین بلکه اپل در هر جایی که به تجارت می پردازد مالیات خود را تمام و کمال می پردازد.”

چین اخیرا سیاست اخذ مالیات خود را شدید تر کرده است. آبان ماه سال پیش بود که دولت این کشور 137 میلیون دلار مایکروسافت را جریمه کرد و در اسفند ماه نیز سیاست هایی برای نظارت بیشتر بر پرداخت مالیات شرکت های چند ملیتی تصویبنمود.

اپل با عرضه آیفون 6 و 6 پلاس در چین باعث شوک در بازار این کشور شد به طوریکه هم اکنون این کشور بعد از ایالات متحده دومین بازار بزرگ اپل به حساب می آید. البته اپل به درخواست ما برای ارائه توضیحات بیشتر راجع به این خبر هنوز پاسخ نداده است.

 

source: Cnet

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu