Batlle Bay

همکاری سامسونگ با شرکتی اروپایی در جهت تولید اسمارتفون ایمن

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در نشست مطبوعاتی که دیروز برگزار شد، تامین کننده راهکارهای موبایلی اروپا Sectra اعلام کرد  قرار است با هدف تولید یک “اسمارتفون ایمن”  درپروژه ای مشترک با سامسونگ همکاری نماید. مدیر عامل این شرکت در کنفرانس مطبوعاتی چنین گفت: ” با همکاری با سامسونگ و بهره مندی از سرویس KNOX سامسونگ در کنار راهکار Tiger فعلی خود قصد داریم تخصص خودمان را در رمزگذاری با دانش پیشرفته سامسونگ در امنیت پلتفرم در آمیزیم. این همکاری استراتژیک با سامسونگ به ما اجازه می دهد به نیاز کاربرانمان در زمینه ارتباطات ایمن، دسترسی و تحرک در محیطی که تهدیدات مربوط به گوشی ها هوشمند هر روز بیشتر می شوند، پاسخ دهیم”.

فعلا این “گوشی هوشمند ایمن” ساخته شده به یکی از سازمان های دفاعی اروپا فرستاده شده است. این گوشی در واقع ترکیبی از راهکار های امنیتی KNOX سامسونگ و Tiger/R خود Sectra است. شرکتی که حدود 20 سال است در زمینه رمزگذاری مکالمات تلفنی به عنوان یکی از بازیگران بزرگ این عرصه مطرح است.

راهکار KNOX سامسونگ خیلی معروف نیست زیرا عموم از آن استفاده نمی کنند. KNOX در واقع نرم افزاری است که به کاربر امکان می دهد اطلاعات شخصی و کاری خود را به طور کاملا جدا روی یک اسمارتفون قرار دهد. به طوری که کاربر با فشردن یک دکمه روی گوشی و بدون نیاز به ریستارت یا وجود تاخیر از حالت شخصی به کاری و برعکس سوییچ می کند. البته این برنامه فقط روی دسنگاه های اندرویدی سامسونگ وجود دارد. KNOX خودش قسمتی از برنامه “آماده برای سازمانها” سامسونگ به حساب می آید. برنامه ای که به کاربران خود وعده امنیت بهتری روی گوشیها و تبلت هایشان میدهد. این برنامه در حال حاضر از طرف آژانس امنیت سیستم های اطلاعاتی امریکا تایید شده و کارمندان این نهاد از KNOX استفاده می کنند. اگرچه فعلا اطلاعات محرمانه جزء این برنامه نیست اما همینکه یک شرکت آسیایی توانسته از دولت امریکا تاییدیه بگیرد خودش یک پیشرفت بزرگ قلمداد می گردد. نام KNOX برای این برنامه از روی قلعه KNOX که به عنوان یک مکان بسیار امن در امریکا مشهور است گرفته شده است.

ترکیب راهکارهای امنیتی سامسونگ و Sectra باعث می شود اسمارتفون مورد بحث در برابر هک و دزدی اطلاعات و استراق سمع بسیار ایمن باشد. کارکنان سازمان ها و بخش های امنیتی  قرار است از این اسمارتفون برای زندگی شخصی و کاری خود به طور همزمان استفاده نمایند. همچنین این همکاری را می توان به عنوان نمونه ای آزمایشی از همکاری دو شرکت آسیایی و اروپایی دانست.

نظر شما راجع به اسمارتفون ایمن چیست؟ آیا شما راهکارهای مانند این در داخل کشور سراغ دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: Sammobile

via Android Headlines

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu