Batlle Bay

با این لرزشگیر دیگر از شر لرزش دست در فیلمبرداری خلاص شوید!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

می توان گفت هیچ چیز مانند لرزش، ویدیو را خراب نمی کند. البته منظور لرزش های به عمدی که در برخی فیلمهای حرفه ای مانند هویت بورن می بینیم نیست بلکه منظور همان تکان ها و لرزش های دستی است که در هنگام فیلمبرداری با دوربین های گوشی و DSLR ظاهر می شوند. شاید به نظر شما خیلی مهم نباشد ولی راحت ترین راه برای تشخیص اینکه فیلمبردار تازه کار است یا حرفه ای همین کنترل لرزش هاست. به همین دلیل فیلمبرداران گروه ما وقتی از کار حیرت انگیز اپلیکیشن Hyperlapse اینستاگرام مطلع شدند، برای امتحان آن در پوست خود نمی گنجیدند.

حال شرکتی به نام SteadXP می خواهد یک راهکار جدا برای از بین بردن لرزش های فیلمبرداری به شما بفروشد که بر روی اکثر دوربین ها قابل نصب است. مکانیزم کار این وسیله با آن چیزی که در سایر سیستم های کاهش لرزش به خصوص سیستم های نرم افزاری که در برنامه هایی مثل Final Cut Pro یا Adobe Premiere وجود دارد متفاوت است و همین عامل بهتر بودن آن است.

راهکار های صرفا نرم افزاری صحنه و فیلم را بعد از آنکه ضبط شده بررسی می کنند و سعی می کنند با موشکافی قسمت های مختلفی از تصویر، لرزش آن را هموار کنند. ولی SteadXP همانند Hyperlapse داده های مربوط به لرزش را در همان هنگام فیلمبرداری ضبط می کند و بنابراین مانند راهکارهای صرفا نرم افزاری نیازی به تقریب زدن و بالطبع وجود خطا نیست. اگر دقیق متوجه آنچه گفتیم نشدید میتوانید ویدیو زیر را که نحوه عملکرد Hyperlapse را توضیح می دهد مشاهده کنید:

SteadXP در واقع یک جعبه کوچک است که درونش شتابسنج و ژیروسکوپ وجود دارد. وقتی آن را به دوربین خود وصل می کنید در هنگام فیلمبرداری حرکات دوربین را در درون خود ذخیره کرده و هنگامی که فیلم را به کامپیوتر منتقل می کنید نرم افزار SteadXP این اطلاعات را به همراه خود فیلم بررسی کرده و از روی آن لرزش ها را هموار می کند.

این شرکت دو مدل عرضه کرده که یکی تنها به پشت GoPro (نسخه Hero 2 و بالاتر) و دیگری بر روی دوربین های DSLR یا حرفه ای سینمایی متصل میگردد. همچنین پروفایل های مختلفی از جمله برای فیلمبرداری صحنه هایی با حرکت های سریع، قفل روی افق، ضبط ویدئو های Hyperlapse و یکی هم برای فیلمبرداری دستی یا رودوشی کالیبره شده است.

Hotappnews.ir-با این وسیله از ش3ر 2لرشی دست در فیلمبرداری خلاص شوید

این شرکت تعدادی ویدیو به صورت نمونه بر روی صفحه Kickstarter خود گذاشته که آنطور که از آنها بر می آید نتایج بسیار شگفت انگیزند. البته باید توجه داشت که لرزشگیری تصویر یکی از ویژگی هاییست که شرکت های بزرگ به سرعت در حال تعبیه کردن آن درون محصولاتشان هستند مانند سونی که یک لرزشگیر تصویر 5 محوره برای تعدادی از دوربین های فول فریم A7 خود عرضه کرده است. لرزشگیر SteadXP سه محوره است و اگرچه در حال حاضر یک راهکار بسیار خوب به حساب می آید ولی در آینده نه چندان دور با پیشرفت دوربین ها احتمالا دیگر نیازی به آن نباشد.

Hotappnews.ir-با این وسیله از شر لرشی دست در فی2لمبرداری خلاص شوید

این را هم باید در نظر گرفت که SteadXP یک پروژه Kickstarter است و همانطور که می دانید ممکن است  تحویل آن مدت زیادی (یا برای همیشه) تاخیر داشته باشد. به طوریکه خود این شرکت هم در پایین صفحه خود گفته : ” ممکن است از طرف تامین کنندگان مان با تاخیر های غیر قابل پیشبینی روبرو شویم و به همین دلیل تولید و ارسال محصولات ممکن است چند هفته تاخیر داشته باشد.” فعلا حداقل قیمت تعیین شده برای آن 125دلار است.

نظر شما راجع به این لرزشگیر تصویر چیست؟ آیا چقدر حاضرید بابت داشتن آن هزینه کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: Kickstarter

via TheVerge

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu