Batlle Bay

9 ویژگی جدید iOS 9

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

آی او اس 9 هم مانند بروزرسانی OS X El Capitan بیشتر از اینکه به دنبال اضافه کردن قابلیت های جدید باشد، متمرکز بر افزایش سرعت، بهینه سازی و پایداری در گذر زمان است. در آی او اس 7 بود که اپل تغییرات زیادی از جمله تحول ظاهری به آی او اس داد و در نسخه قبل هم ویژگی های زیادی به آن افزود. اگرچه کاربران آیفون و آیپد از بیشتر این تغییرات استقبال کردند، برخی عنوان کردند که سیستم عامل موبایل اپل در برخی زمینه ها مانند روانی کار روی دستگاه های قدیمی تر و قابلیت چند وظیفگی روی تبلت، دیگر مانند گذشته نتوانسته فاصله خودرا با رقیبانش حفظ کند.

برخی کاربران از اینکه آی او اس 8 روی دستگاه های قدیمی شان کندتر عمل میکند ناراضی بودند که البته با توجه به اضافه شدن ویژگی های زیاد در این نسخه طبیعی بود. به همین دلیل برخی از آپدیت به این نسخه سر باز زدند و باعث شدند که درصد کاربران آپدیت کرده به این سیستم عامل نسبت به گذشته کمتر شود ( براساس اعلام آقای Federighi در مراسم اپل، مجموعا 83 درصد کاربران به آی او اس 8 ارتقا یافته اند.)

در آی او اس 9 اپل سعی کرده با بهینه کردن سیستم عامل خود، بیشتر بر روی پایداری، رفع باگ ها و افزایش عملکرد آن تمرکز کند. البته این بدین معنا نیست که ویژگی های جدیدی مانند اجرای همزمان دو اپلیکیشن در آیپد، برنامه News و قابلیت هایی از این دست به آن اضافه نشده است. در ادامه با 9 9 ویژگی جدید iOS 9 آشنا می شویم:

1- اجرای همزمان دو اپلیکیشن و قابلیت چند وظیفگی بهتر در آیپد

مدتهاست که شایعات زیادی در مورد اضافه شدن این قابلیت به آیپد شنیده می شد تا بالاخره در این نسخه به واقعیت پیوست. البته راهکار اپل نسبت به سامسونگ متفاوت است. وقتی داخل یک اپلیکیشن هستید با سوایپ از سمت راست میتوانید اپلکیشن دیگری را در سمت راست صفحه باز کنید. در این حالت تنها می توانید در آن واحد از یکی از دو اپلیکیشن استفاده کنید ولی اگر آیپد ایر 2 یا آیپد پرو داشته باشید می توانید دو اپلیکیشن را در اندازه مساوی و هم زمان کنار هم استفاده نمایید. قابلیت تصویر در تصویر برای ویدیو هم اضافه شده ولی هنوز در برخی اپلیکیشن ها مانند یوتوب کار نمی کند.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 2

2- بهبود سیری

سیری در آی او اس 9 باهوش تر شده و می تواند به سوال هایی مانند ” یادم بنداز وقتی سوار ماشین شدم قهوه ام را بردارم” پاسخ دهد. چون سیری می داند کی سوار ماشین هستید در همان موقع به شما یادآوری می کند. ویژگی جدید دیگری که به خاطر نیاز به پردازنده کمکی جدید M9 متاسفانه فقط در آیفون 6 اس و آیفون 6 اس پلاس اضافه شده این است که دیگر لازم نیست برای احضار سیری دکمه هوم را نگه دارید بلکه می توانید مانند Google Now سیری را صدا کنید. تاکنون این قابلیت فقط در حالتی فعال می شد که دستگاهتان در شارژ بود.

3- دستیار کنشگرا

اپل در این نسخه ویژگی با نام دستیار کنشگرا (Proactive Assistant) اضافه کرده که با استفاده از اطلاعاتی که از شما پیدا میکند می تواند رفتار شما را به خوبی حدس زده و قبل از اینکه کار و یا اطلاعاتی را بخواهید به صورت اتوماتیک برای شما فراهم کند. به عنوان مثال صبح ها که به ورزش می روید خود به خود برای شما آهنگ پخش کرده و یا هنگامی که هدفون خود را به گوشی وصل می کنید کنترل موسیقی را روی لاک اسکرین نمایش می دهد. این ویژگی ما را یاد Google Now می اندازد ولی اپل برای اینکه خیال کاربران از رعایت حریم خصوصی راحت شود اعلام کرده تمام اطلاعات اخذ شده از کاربر تنها روی گوشی است و در فضای ابری و اپل آی دی وی ثبت نخواهد شد.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 4

4- گسترش اپل پی و اپلیکیشن کیف پول

نام اپلیکیشن Passbook به کیف پول (Wallet) تغییر کرده و تعدادی کارت های جایزه و وفاداری مانند کارت های Dunkin Donuts’DD Perks به آن افزوده شده است.

تعداد پذیرندگان اپل پی هم روز به روز در حال افزایش است. دارندگان کارت های Discover نیز هم اکنون می توانند از این سرویس استفاده کنند. سرویسی که اخیرا می توانید بلیط مترو، بازیهای بسکتبال و بسیاری چیزهای دیگر را با آن خریداری کنید.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 5

5- یادداشت ها

اپلیکیشن یادداشت های اپل جز تغییر ظاهری که در آی او اس 7 داشته تا کنون یکی از کم تغییر ترین برنامه های پیش فرض آیفون بوده است. در آی او اس 9 قابلیت های جذابی مانند اضافه شدن چک لیست، گرفتن عکس درون خود اپلیکیشن، اضافه کردن ویدیو و حتی نقاشی و نوشتن روی صفحه لمسی به آن اضافه شده است.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 6

6- نقشه وسایل حمل و نقل عمومی در اپل مپز

خود اپلیکشن نقشه اپل در سالهای اخیر بهبود های ریز و درشت زیادی داشته که توانسته طعم تلخی که در کام کاربران در آی او اس 6 گذاشت را تا حد زیادی برطرف کند. در این نسخه اپل علاوه بر گسترش نقشه، به آن مسیرهای عبور و مرور وسایل حمل و نقل عمومی را نیز افزوده است. ویژگی که قبلا در گوگل مپز و سرویس نقشه Here نوکیا هم دیده بودیم. به همین ترتیب در این نسخه می توانید از سیری محل نزدیک ترین ایستگاه مترو و یا زمان قطار بعدی را بپرسید. این سرویس در شهرهای مختلفی اعم از شهرهایی در امریکا وچین عرضه شده است.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 7

7- اپلیکیشن خبرخوان اپل

در آی او اس 9 اپل از یک اپلیکیشن خبر خوان شبیه فلیپ بورد با قابلیت شخصی سازی، صفحه آرایی قابل دستکاری و ارائه مقالات پیشنهادی رونمایی کرده که علاوه بر اینکه میتوان در آن ویدیو و عکس هم گذاشت، ویژگی تعاملی نیز دارد. اما از همه اینها گذشته شاید نقطه قوت آن را باید قرارداد هایی دانست که اپل با نشریاتی مانند نیویورک تایمز یا Rolling Stone و همچنین تولید کنندگان محتوای محلی، وبلاگ ها و غیره بسته تا هر روز محتوای خود را به صورت رایگان در اختیار استفاده کنندگان این اپلیکیشن خبرخوان قرار دهند.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 8

8- کاهش قابل توجه حجم بروزرسانی آی او اس

برای بروزرسانی به آی او اس 8 نیاز به 4.6 گیگابایت فضای خالی داشتید که برای بسیاری از کاربران آیفون به خصوص کسانی که آیفون 16 گیگی داشتند سخت بود. حال اپل در اقدامی جالب توجه حجم بروزرسانی آی او اس 9 را به 1.3 گیگابایت کاهش داده که علاوه بر نیاز کمتر به فضای خالی روی دستگاه آی او اس، برای ما که اینترنت حجمی داریم با یک تیر دو نشان است.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 10

9- بهبود عملکرد و عمر باتری

اپل این بار بر روی بهبود عملکرد به خصوص بر روی دستگاه های قدیمی تر تمرکز کرده به طوریکه حتی تمام انیمیشن های رابط کاربری را دوباره طراحی کرده تا روان تر به نظر برسند. از طرف دیگر با استفاده از بهینه سازی مصرف باتری، یک ساعت به عمر باتری آیفون ها افزوده شده واگر باز هم به مشکل همیشگی کمبود باتری مواجه شدید این بار می توانید از حالت مصرف کم جدیدی که در این نسخه اضافه شده استفاده کرده و سه ساعت به باتری آیفون خود بی افزایید. حال باید منتظر بود و دید آیا با این بهبود ها عمر باتری آیفون باز هم به عنوان پاشنه آشیل آن از طرف دیگر شرکت ها مورد حمله قرار خواهد گرفت یا خیر.

Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 9

نظر شما راجع به ویژگی های اضافه شده به آی او اس 9 چیست؟ آیا شما هم دستگاه خود را به این نسخه بروزرسانی می کنید؟ مهمترین قابلیت اضافه شده از نظر شما کدام است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: Phonearena

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

8 commentsOn 9 ویژگی جدید iOS 9

  • به نظر من شرکت اپل در ایفون جدید تغیر انچنان زیادى نکرده و استفاده کنندگان ایفون ۶ پلاس میتوانند همین استفاده را به غیر از 3D tuch و دوربین ١٢ مگا استفاده کنند و فقط ios ان را ارتقا دهند

  • سلام. همه چیزه ای او اس جدید فوق العادس. ولی من ۴ اس دارم وقتی یک بار توی کانتکت میرم و تماس میگیرم دیگه کانتکت و شماره گیری و تمامه قضیه های مربوط به زنگ زدن هنگ مبکنه. ابن داستان توی ۴ اس اینجوره یا توی همه ی گوشی ها اینجوره و باید منتظر آپدیت جدید باشیم تا این باگ رفع شه !؟

  • من ۵اس دارم میشه بکنیش ای او اس۹

  • سلام من گرشیم ۵اس هست از وقتی اپدیت کردم قسمت فون و کانتکت من هنگ میکونه کمک کنید ممنون

    • سلام یکبار با نگه داشتن دکمه هوم و پاور بطور همزمان، ریست کنید ببینید درست میشه

  • همه کار کردم رستور کردم کلا درست شد بعد بکاپو که زدم دوباره هنک میکنه

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu