crash club

بازگشت دوباره قلم به دستگاه های دیجیتال

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

وقتی تلفن های همراه عرضه شدند تنها راه تعامل با آنها کیبرد فیزیکی بود که زیر صفحه قرار داشت. با پیشرفت تکنولوژی  صفحات لمسی، ابتدا به صورت مقاومتی و بعد از عرضه آیفون به صورت خازنی، که راه ارگونومیک تری برای استفاده از موبایل بودند، جایگزین آن کلیدها شدند. اما هنوز برخی کارها هستند که نمی توان به راحتی با انگشتان خود روی صفحه لمسی انجام دهید مانند: طراحی و نوشتن با دست، ویرایش سه بعدی و سایر امور کاربردی. قلم (استایلوس) ها که دورانی در زمان حضور صفحات لمسی مقاومتی، در اکثر دستگاه ها وجود داشتند و سپس بعد از عرضه آیفون و صفحات خازنی دیگر نیازی به آنها حس نمی شد، کم کم دوباره وارد عرصه شده اند. اولین گوشی هوشمندی که استفاده از قلم ها را دوباره محبوب کرد گلکسی نوت سامسونگ با قلم S Pen بود. در سال های اخیر شرکت های زیادی سعی کردند از موفقیت سامسونگ درس بگیرند که از آن جمله می توان به مایکروسافت و عرضه قلم در کنار Surface و اپل با عرضه مداد اپل برای آیپد پرو اشاره کرد. بر اساس تحقیقات Digitimes، این روند رو به رشد خواهد بود و در سال 2016 محصولات بیشتری را خواهیم دید که از قلم بهره می برند.

یکی از این دسته محصولات، دستگاه های هیبریدی یا دو در یک هستند. این دستگاه ها که در واقع ترکیبی از تبلت و لپتاپ به حساب می آیند را نمی توان دسته ای جدید دانست بلکه از سال ها قبل تلاش هایی در این عرصه صورت گرفته که به خاطر ضعف سخت افزار از یک طرف و سنگین شدن دستگاه از طرف دیگر به نتیجه مطلوب نرسیده اند. در این میان می توان از تبلت های سری سرفیس مایکروسافت به عنوان معدود نمونه های موفق یاد کرد. تبلت هایی که در عین داشتن قدرت مورد نیاز یک لپتاپ، در اندازه و وزن هم زیاد از تبلت های معمول بازار بزرگتر نیستند.

عرضه آیپد پرو از طرف اپل با قلم و افزایش تقاضا برای خرید سرفیس نظر مشتریان را به این روند جلب کرده است. دیگر بازیگران بزرگ این صنعت نیز رشد این قسمت از بازار را تحت نظر دارند. یکی از مثال های این امر، تشکیل اتحادیه جهانی قلم (Universal Stylus Initiative) از طرف اینتل است. هدف این گروه که شرکت هایی مانند لنوو، Wacom و Synaptics نیز در آن حضور دارند، تهیه استانداردی برای تولید قلمهایی است که بتوان از آنها روی صفحات دستگاه های مختلف استفاده کرد. در نتیجه همین اقدام لنوو و دل هر دو قرار است دستگاه های دو در یک به همراه قلم عرضه کنند که از این استاندارد پشتیبانی خواهند کرد.

نظر شما راجع به قلم های دیجیتال چیست؟ به نظر شما قلم برای کدام دسته از محصولات واجب تر است؟ بهترین قلمی که با آن کار کرده اید برای کدام دستگاه بوده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: Digitimes

via AndroidHeadlines

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu