crash club

کشف حفره امنیتی جدید برای عبور از قفل صفحه اندروید!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

از زمان عرضه تلفن های هوشمند تا به امروز خلل های زیادی در امنیت صفحات لاک اسکرین به چشم خورده است. تازه ترین این شکاف های امنیتی در مورد گوشی های اندروید نسخه 5 به بالا روی داده است. این تکنیک به شما اجازه می دهد با استفاده از یک رمز عبور بسیار بلند از قفل صفحه اندروید لالیپاپ عبور کنید. برای این کار باید از قابلیت تماس اضطراری استفاده کرده و یک متن بسیار بلند با اعداد بسازید. برای این کار باید یک شماره تایپ کرده و با کپی-پیست کردن، آن را بسیار بلند کنید. سپس در حالی که دوربین را از صفحه لاک اسکرین باز کرده اید، این رمز عبور بلند را وارد کرده و چند دقیقه منتظر بمانید تا سیستم به شما اجازه ورود دهد. در ویدیو زیر میتوانید مراحل کار را مشاهده کنید:

این شکاف امنیتی هم اکنون با آپدیت گوگل در دستگاه های نکسوسی بر طرف شده و از طرفی هم فقط در مواردی کار می کند که رمز عبور شما از نوع عبارت باشد و اگر از PIN، الگو و یا حسگر اثر انگشت استفاده می کنید جای نگرانی نیست. البته دیگر شرکت های تولید کننده دستگاه های اندرویدی در این اواخر به خاطر شکاف های امنیتی که در اندروید مشاهده شد، سریع تر واکنش نشان می دهند و احتمالا در روز های آینده به مرور بروزرسانی های امنیتی برای گوشی های تولیدی خود ارائه دهند. اما تا آن زمان به نظر بهترین راه استفاده از انواع دیگر رمز عبور باشد. اگرچه این حفره امنیتی را نمی توان خطری جدی برای قفل صفحه اندروید حساب آورد با این حال بهتر است گوگل در نسخه های بعدی اندروید بیشتر روی امنیت آن تمرکز کند.

نظر شما راجع به این شکاف امنیتی چیست؟ شما از چه لاک اسکرینی برای گوشی خود استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: University of Texas

via Endgadget

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu