Pavel Durov

سازنده اپ حذف کننده تبلیغات به دلایل اخلاقی فروشش را متوقف کرد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

یکی از قابلیت های اضافه شده در آی او اس 9 ، امکان نصب اپلیکیشن های حذف کننده تبلیغات (Ad Blocker) است. این برنامه ها با حذف تبلیغات سایت ها باعث باز شدن سریعتر، مصرف کمتر ترافیک و کمتر شدن شلوغی سایت ها می شود. بعد از عرضه آی او اس 9 محبوب ترین اپلیکیشن پولی اپ استور یک حذف کننده تبلیغات با نام Peace بود که توسط برنامه نویس معروف Marco Arment نوشته شده بود. حال بعد از گذشت مدتی کوتاه وی تصمیم گرفته عرضه این اپلیکیشن را متوقف کند.البته آنهایی که تا الان موفق به خرید آن شده اند می توانند در آینده نیز از آن استفاده کنند ولی دیگر آپدیتی دریافت نخواهند کرد. این اپلیکیشن تا به اینجا 36 ساعت در رتبه اول پر فروشترین اپلیکیشن های اپ استور قرار داشت.

Arment اعلام کرده حس خوبی از فروش این اپلیکیشن ندارد. اگرچه به نظر وی هنوز هم وجود ابزار های حذف کننده تبلیغات ضروری است اما استفاده از این اپلیکیشن ها باعث ضربه به کسانی می شود که مستحق آن نیستند. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم حذف کننده های تبلیغات با بستن منبع درآمد سایت های کوچک تر باعث ضرر آنها می شود. سایت هایی که اگر تبلیغات نداشته باشند هیچ راه سودآوری نیز نخواهند داشت و حتی نمیتوانند حقوق نویسندگان و سایر پرسنل خود را بپردازند. بدین ترتیب با بسته شدن آنها کم کم محتوای موجود در اینترنت رو به افول خواهد رفت.

البته اپل همزمان با عرضه آی او اس 9 از Apple News نیز رونمایی کرد. نشریات و سایت هایی که محتوای خود را به اپل نیوز بیاورند می توانند در آن تبلیغ کنند و درصد قابل توجهی از سود آن را تصاحب نمایند. نکته دیگر این است که حذف کننده های تبلیغات نمی توانند تبلیغات موجود در اپل نیوز را حذف کنند و بدین ترتیب تنها تفاوت بین وضعیت فعلی و وضعیتی که اپل به دنبال آن می خواهد برود این است که درآمد حاصل از تبلیغات بجای اینکه در جیب گوگل یا دیگر شرکت های فعال در حوزه تبلیغات وب برود به جیب اپل خواهد رفت. البته هر چه باشد به نظر می رسد تبلیغات داخل اپل نیوز قابل تحمل تر از پاپ آپ های وب باشد!
Hotappnews.ir- 9ویژگی جدید آی او اس 9 8

مارکو آرمنت در پستی که در بلاگ خود گذاشت دلیل منصرف شدنش از ادامه فروش Peace را اینگونه بیان کرد:

” کسب موفقیت از طریق Peace حس خوبی به من نمیدهد. چیزی که قبل از عرضه آن فکر نمیکردم اتفاق بی افتد ولی باید فکر اینجایش را نیز می کردم. اگرچه حذف کننده های تبلیغات خوبند ولی یک * هم در کنارشان هست و آن اینکه در ضمن منافع زیادی که دارند به برخی نیز ضرر می زنند. کسانی که مستحق این ضربات نیستند. مقابله با تبلیغات مانند جنگ است. جنگی مدرن، کم مخاطره و سر مشکلی به ظاهر کوچک که به هرحال جنگ است و به دو طرف آسیب می رساند. من در مورد جنگ با Tao Te Ching هم نظرم که می گوید باید تا جایی که می توان از آن دوری کرد و وقتی هم که لازم شد باید از سر ناچاری باشد و نه با شور و شعف. در حال حاضر من با Peace  در حال بردن این جنگ هستم ولی از این پیروزی احساس رضایت نمی کنم. به همین دلیل است که عرضه آن را متوقف کردم.”

مطمئنا متوقف کردن فروش آن تصمیم ساده ای برای وی نبوده چرا که اولا این اپلیکیشن با قیمت 2.99 دلاری خود می توانست سود بسیاری به جیب وی واریز کند و از طرف دیگر اپلیکیشن رده دوم نیز یک حذف کننده تبلیغات است که بدین معنی است که کار وی تاثیر زیادی بر روی نحوه تعامل کاربران با وب نخواهد داشت و نشریات و سایت های کوچک همچنان ضربه خواهند خورد ولی اینبار از اپلیکیشنی دیگر.

اگر اپل تنها قابلیت حذف تبلیغ را در آی او اس 9 عرضه می کرد می شد به نیت خوب آن دل بست ولی وقتی در کنار این کار از اپل نیوز نیز رونمایی می کند بدین معناست که اپل بیشتر از اینکه به بهبود تجربه کاربران فکر کند به دنبال تغییر جهت جریان سود تبلیغات از گوگل به سمت خود است. اما به هر حال باز هم به نظر تصمیم خوبی می رسد که شاید باعث شود آژانس های تبلیغاتی وب فکری به حال وضعیت اسفناک تبلیغات خود بکنند.

نظر شما راجع به تصمیم وی چیست؟ آیا شما هم از نرم افزارهای حذف کننده تبلیغات استفاده می کنید؟ به نظر شما راهکار منطقی برخورد با مشکلات تبلیغات وب چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: MarcoArment Blog

via Phonearena

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu