crash club

کشف 39 اپلیکیشن حاوی بد افزار در اپ استور

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اپل از ابتدا ادعا میکرد تمام اپلیکیشن های داخل اپ استور را چک کرده و همه آنها برای دانلود کاملا امن هستند. اما اخیرا یک نرم افزار مخرب تعدادی از اپلیکیشن های آی او اس را از طریق استفاده از نسخه دستکاری شده ای از Xcode اپل آلوده کرده است. این اتفاق باعث شده 39 اپلیکیشن در اپ استور چین آلوده شوند که در بین آنها می توان به نرم افزار پیام رسان محبوب چینی ها یعنی WeChat و اپلیکیشن Chuxing که نسخه بومی شده Uber برای چین است اشاره کرد.

در گذشته ویروس ها توسط خود توسعه دهنده نرم افزار و به طور عمدی داخل آنها گذاشته می شد که منجر به خساراتی از جمله دزدی اطلاعات از کاربران می گشت. اما اینبدافزار بدون اطلاع سازنده آن وارد اپلیکیشن شده است. چرا که توسعه دهندگان بجای استفاده از نسخه اصلی Xcode که توسط اپل منتشر می شود از نسخه ای دستکاری شده از آن استفاده کرده اند که حاوی بدافزاری به نام XcodeGhost است.

Hotappnews.ir - کشف 39 اپلیکیشن حاوی بد افزار در اپ استور 2

با کشف این بدافزار، این نسخه دستکاری شده اخیرا از روی سایت Baidu برداشته شده است بنابر گزارش Palo Alto Networks هکر پشت این ماجرا می توانسته با استفاده از حفره های موجود در این نسخه، حملاتی از جمله فیشینگ ترتیب دهد.

از دیگر اپلیکیشن های آلوده شده می توان به اپلیکیشن Railway 12306 که نرم افزار رسمی راه آهن چین است، اپلیکیشن Tonghuashun که نرم افزاری جهت خرید و فروش سهام به حساب می آید و اپلیکیشن China Unicom Mobile Office اشاره کرد. برای آگاهی از لیست کامل اپلیکیشن های آلوده شده می توانید به منبع این مطلب مراجعه نمایید.

نظر شما راجع به این اتفاق چیست؟ آیا با وجود اتفاقاتی از این دست اپل هنوز می تواند ادعا کند اپ استور کاملا امن است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: PaloAltoNetworks

via Phonearena

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu