پهباد هایی که پل می سازند! (ویدیو)

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

یکی از مهمترین ویژگی پهباد ها دسترسی به نقاط صعب العبور یا خطرناک است. به همین دلیل است که مشاهده پهبادهایی که پل می سازند یکی از مثال های خوب استفاده از آنهاست. در این ویدیو که در RTH Zurich Flying Machine Arena در سوییس فیلمبرداری شده است می بینیم که بجز سازه فلزی که در دو طرف قرار دارد تمام پل بدون دخالت انسان توسط دو پهباد از طنابی به نام Dyneema ساخته می شود. این طناب که در ساخت سازه های هوایی کاربر دارد با وزن بسیار سبک ( 7 گرم در هر متر) می تواند وزن سنگینی در حدود 17 کیلوگرم را تحمل نماید.ساخت این سازه به طول 7.4 متر به صورت یک تکه و بدون دخالت انسان یکی از مواردی است که ما را یاد فیلم های علمی تخیلی می اندازد.

شیوه کار به این صورت است قبل از شروع کار تمام اتاق با دوربین ها و سنسور های ثبت حرکت پوشش داده شده است. این سنسور ها بازخورد های حرکتی را به پهباد های در حال ساخت می دادند تا بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند. بر اساس گفته پژوهشگران، این پروژه صرفا نمایشی بود از اینکه می توان در آینده از پهباد های کوچک خانگی برای ساخت سازه هایی با مقیاس اصلی استفاده کرد. اگرچه فعلا نمیتوانید قطار و تانک از روی این پل عبور دهید ولی همانطور که در فیلم مشاهده می کنید این سازه می تواند وزن چند انسان را تحمل کند. هر چه باشد از اینکه با پهباد های خود به خانه همسایه ها سرک بکشید بهتر است!

نظر شما راجع به این آزمایش و ویدیو آن چیست؟ به نظر شما روزی می رسد که پهباد ها سازه های فعلی مانند ساختمان های مسکونی یا پل های فلزی بسازند؟ آیا شما هم از این پهباد ها دارید؟ چه استفاده ای از آن می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: ETH Zurich

via Engadget

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu