following

اپل اپلیکیشن های حاوی بد افزار را از اپ استور حذف کرد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

همانطور که دیروز برایتان نوشتیم تعدادی اپلیکیشن حاوی بدافزار در اپ استور چین یافت شده بود. اپل امروز اعلام کرد این اپلیکیشن ها از روی اپ استور برداشته شده اند تا کاربران بیشتری را آلوده نکنند. این اپلیکیشن های آلوده به دلیل استفاده از نسخه ای دستکاری شده از Xcode که در خود بد افزاری به نام XcodeGhost داشته ساخته شده بودند که بدون اینکه توسعه دهنده نرم افزار بداند در اپلیکیشن حفره های امنیتی تعبیه می کرد همان تاکتیکی که زمانی CIA از آن جهت جاسوسی استفاده می تمود. اینکه دقیقا چند اپلیکیشن از این طریق آلوده شده اند هنوز معلوم نیست ولی اپلیکیشن های محبوب چینی مانند WeChat و Didi Kuaidione در میان آنها قرار دارند. بر اساس گزارش موسسه امنیت Qihoo360 Technology حداقل 344 اپلیکیشن از روی اپ استور برداشته شده اند.

آنچیزی که فعلا در مورد آن اطلاع زیادی نداریم تاثیر مخرب این اپلیکیشن ها برای کاربرانی است که تا الان آنها را دانلود کرده اند. مدیر ارشد امنیت. موسسه Palo Alto Networks آقای Ryan Olson بیان کرده این تاثیرات تا الان بسیار کم و قابل چشم پوشی بوده و هنوز گزارشی از دزدی اطلاعات کاربر یا مواردی از این دست وجود ندارد. بر اساس نظر وی دغدغه اصلی در این میان برای اعتبار اپ استور بوده که بر اساس گفته اپل تمام اپلیکیشن های موجود در آن از هر نظر بررسی می شوند و بنابراین نباید چنین اتفاقی در آن بیفتد. به خصوص اینکه توسعه دهندگان اپلیکیشن ها خود هیچ اطلاعی از وجود این بدافزار در برنامه هایشان نداشتند.

نظر شما راجع به این حفره امنیتی در اپ استور چیست؟ آیا شما هم تمام اپلیکیشن های خود را از اپ استور دریافت می کنید؟ با این اتفاقات هنوز هم به اپلیکیشن هایی که از اپ استور میگیرید اعتماد کامل دارید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: Reuters

via  Engadget

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu