Pavel Durov

10 بازی پلتفرمر برتر اندروید و iOS

دسته : غول ها

هات اپ نیوز:

سال 1981 بود که بازی Donkey Kong به ایستگاه های بازی آمد. بازی که عوامل زیادی باعث شدند با دیگر بازی های دوره خودش تفاوت داشته باشد. یکی از آنها این بود که بر عکس بسیاری از بازیهای آن دوران، روایت داستانی هر چند ساده ای داشت. داستان دختری به نام Pauline که توسط گوریلی ربوده شده بود و قهرمان داستان باید وی را آزاد می کرد. قهرمانی که در آن موقع نامش Jumpman بود ولی بعدا نامش به ماریو معروف تغییر کرد. در عین حال Donkey Kong اولین عنوانی بود که سبک پلتفرمر یا همان دویدن و پریدن را محبوب کرد. امروز نیز میخواهیم بهترین بازیهای این سبک را برای اندروید و آی او اس برای شما معرفی کنیم.

بازی های پلتفرمر از زمان Donkey Kong تا به حال تغییرات زیادی داشته اند. اگرچه هنوز هم مانند قدیم باید قهرمان داستان را با پریدن از این سکو به آن سکو به هدفش برسانید ولی این بازی ها از سبک های دیگر بازی ها نیز الهام گرفته اند. به عنوان مثال در برخی بازیهای کنونی المان های بازی های نقش آفرینی یافت می شود: قهرمان داستان تجربه کسب می کند، قوی تر می شود و حتی می تواند وسایل قوی تری بخرد. علاوه بر آن در این اواخر عناوینی در سبک پلتفرمر تیر اندازی دیده ایم که مارا یاد شاهکارهایی مانند Contra و Metal Slug می اندازد. همچنی در بین عناوین، ترکیب بازیهای پلتفرمر و بازیهای معمایی نیز به چشم میخورد که چند مثال خوب از آنها را ادامه می بینیم.

ما در این مطلب سعی کردیم تعدادی از بازی های پلتفرمر اندروید و iOS را گردآوری کنیم. سعی کنید همه آنها را امتحان کنید و به ما بگویید از کدام یکی بیشتر خوشتان آمده. همچنین مانند همیشه اگر بازی جالبی به نظرتان می رسد که در لیست موجود نیست آن را در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

1- Swordigo

Swordigo مکانیزمهای قدیمی پرش-دویدن را با المان های بازی های نقش آفرینی ترکیب کرده تا بازی  پلتفرمر جذاب و درگیر کننده ای بسازد. در این بازی هرچه دشمنان بیشتری بکشید قهرمان بازی قوی تر شده و با الماس هایی که در طی مسیر جمع می کند می تواند سلاح های بهتری بخرد. نقطه ضعف این بازی را می توان هوش ضعیف دشمنان و بالطبع الگوهای تکراری رفتار آنان دانست اگرچه باز هم با یک بازی چالشی روبرو هستیم که میتواند شما را ساعت ها سرگرم کند.

دانلود از پلی استور (رایگان)

دانلود از اپ استور (2.99 یورو)

Hotappnews.ir - 10 بازی برتر پلتفرمر اندروید و آی او اس

2- Rayman Run series

Rayman یک شخصیت شاد و با نشاط و عاشق دویدن و پریدن است. ماموریت شما این است که وی را در مراحل سخت طوری هدایت کنید که کرم های شب تاب را گرفته و از موانع رد شود. نقطه قوت این سری بازی ها را میتوان گرافیک رنگارنگ و گیم پلی سریع و پر جنب و جوش آنها دانست.

Rayman Jungle Run:

دانلود از پلی استور (2.99 دلار)

این بازی از اپ استور حدف شده است.

Rayman Fiesta Run:

دانلود از پلی استور (2.99 دلار)

دانلود از اپ استور (2.99 دلار)

3- Leo’s Fortune

Leo’s Fortune بازی زیبا و رنگارنگی است که در آن به Leo در سفرش کمک می کنید. از موانع و معماهای زیادی باید عبور کنید تا دزدی که گنج نامعلوم شخصیت اصلی داستان را دزیده بیابید. اگرچه این بازی را می توانید با گیم پد انجام دهید ولی با کنترل لمسی نیز مشکلی نخواهید داشت و میتوانید با کمی صبر و ممارست هر 24 مرحله آن را بگذرانید.

دانلود از پلی استور (4.99 دلار)

دانلود از اپ استور (4.99 دلار)

4- Sword of Xolan

با بازی با گرافیک پیکسلی زیبا روبرو هستیم ولی گرافیک تنها نکته مثبت این بازی نیست. Sword of Xolan یک بازی پلتفرمر پر تحرک است که در آن باید در عین عبور از تله های مرگ آور با غول های کوچک و بزرگ مبارزه کنید و برای اینکار نیز می توانید از شمشیر و قابلیت های جادویی خود استفاده نمایید. در کنار گرافیک موسیقی متن بازی نیز بسیار خوب کار شده است.

دانلود از پلی استور (رایگان با پرداخت درون برنامه ای)

دانلود از اپ استور (0.99 دلار)

5- Cally’s Caves series

به Cally سلام کنید. همان دختر کوچولو با موهای طلایی که می بینید استاد کار با بسیاری از سلاح هاست (KillBill!) و از اینکه از قدرت هایش برای غلبه بر دشمنانش استفاده کند هراسی ندارد. این بازی پلتفرمر از همان تیپ بازیهاییست که المان های RPG زیادی در آن نهفته است. از بهبود مشخصات قهرمان داستان گرفته تا ارتقا سطح سلاح ها که باعث کشنده تر شدنشان می شود. هر وقت هم که از حالت داستانی آن خسته شدید می توانید حالت Survival آن را امتحان کنید که در آن باید از خود در برابر امواج دشمنان دفاع نمایید.

دانلود از پلی استور (رایگان)

دانلود از اپ استور (رایگان)

6- Nub’s Adventure

Nubs یک مرد بد شانس است که همین اخیرا خانه اش توسط قرمز های شیطانی خراب شده و باید آن را بازسازی کند. اما وی در این راه یارانی نیز دارد که یکی wisp با نام Ally و دیگری کرم بزرگی با نام Brute است که هر دور را نیز میتوانید کنترل کنید. Nub’s Adventure پلتفرمری است که در 4 دنیای بزرگ اتفاق می افتد که حس کنکاش را به شما منتقل می کند. اگرچه ایده کلی این بازی گشت و گذار و کنکاش در این جهان هاست ولی در عین حال تعداد زیادی دشمن وجود دارند که می توانید با بومرنگ خود آنها را بکشید.

دانلود از پلی استور (رایگان)

دانلود از اپ استور (رایگان)

7- Mercurial Story

این بازی در واقع ترکیبی بین پلتفرمر و بازی معمایی به حساب می آید. شخصیت اصلی داستان که به نظر می رسد از تغییرات ناگهانی احساسات رنج می برد در دنیایی زندگی می کند که جاذبه می تواند هر دو طرفه یعنی به پایین یا به بالا عمل کند. این تغییر جاذبه بر اساس اینکه کاراکتر داستان ما ناراحت است یا خوشحال اتفاق می افتد. اگر از خط افقی میانه عبور کنید جاذبه برعکس شده و به همین دلیل باید در حرکات خود دقت بسیار زیادی به خرج دهید.

دانلود از پلی استور (رایگان)

دانلود از اپ استور (رایگان)

8- Random Heroes series

کلی تفنگ ارتقاپذیر : دارد، کلی دشمن: دارد، سکوها و موانع: دارد، گرافیکی پیکسلی: دارد. Random Heroes را میتوان یکی از سر راست ترین و در عین حال مفرح ترین بازی های پلتفرمر دستگاه های موبایل دانست.

دانلود از پلی استور (رایگان)

دانلود از اپ استور (رایگان)

9- VVVVV

اگر میخواهید این بازی پلتفرمر را دانلود کنید از همین ابتدا خود را برای مردن پشت سر هم آماده کنید. VVVVV یکی از سخت ترین پلتفرمر هاییست که تاکنون دیده ایم به طوریکه برای عبور از موانع هر مرحله باید زمان بندی نزدیک به ایده آلی داشته باشید و الا قطعا روی یکی از تیغهایی که در سراسر مرحله وجود دارد خواهید افتاد. اگرچه باز هم شانس خود را یک بار دیگر امتحان خواهید کرد حتی اگر 50 بار مرده باشید!

دانلود از پلی استور (2.99 دلار)

دانلود از اپ استور (2.99 یورو)

10- Dokuro

در Dokuro شما کنترل یک اسکلت بی نام و نشان را در ارتش Dark Lord بر عهده می گیرید. سپس یک شاهزاده خانم وارد ماجرا می شود و پس از کش و قوس های فراوان شما تصمیم می گیرید وی را از قلعه Dark Lord نجات دهید. در این میان می توانید بین دو حالت اسکلت و قهرمان تغییر حالت دهید چرا که در هر کدام یک سری قابلیت متفاوت خواهید داشت که برای حل برخی معماها باید از آنها استفاده کنید.

دانلود از پلی استور (1.99 دلار)

این بازی از اپ استور حذف شده است.

source: Phonearena

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu