crash club

بازی مغزین ۰ تا ۱۰۰ با هات اپ نیوز

دسته : نقد و بررسی

هات اپ نیوز:

بطور حتم شما هم با ما هم عقیده می باشید که این روزها اپلیکیشن های بسیاری با هدف به چالش کشیدن ذهن شما ساخته می شوند!
در این میان نکته ای که وجود دارد این است که صنعت بازیسازی در دنیا علاوه بر اهداف درآمد زایی و توجه به جنبه سرگرمی بازی ها، برای افزایش تمرکز و پروش ذهن هم نقشه های جالبی کشیده است. در این مطلب هم نگاهی می اندازیم به یک بازی خوش ساخت ایرانی به نام مغزین که شما را به مبارزه ذهنی دعوت می کند! این بازی توسط استودیو پی گیمز ساخته شده، اگر آماده هستید با هات اپ نیوز همراه باشید.

نگاه کلی(Overview):

همانطور که از نام بازی کاملا مشخص می باشد همه چیز حول محور مغز شما می چرخد! در لغت نامه دهخدا معنی آن دارای مغز یا مغزدار نوشته شده است! این اپلیکیشن ساخته شده تا شما در رقابتی نفس گیر قدرت ذهنی خود را به چالش بکشید! به نظر می رسد سازندگان بازی مغزین  در این امر موفق عمل کرده اند. در هیاهوی این روزها و رشد روزافزون بازی هایی که بر بستر موبایل ساخته می شوند تولید چنین برنامه ای با محتوای جالب و سرگرم کننده نقطه عطفی در بازار سر درگم بازی ها در ایران می باشد.

گیم پلی(Game Play):

در همین ابتدا باید گفت مغزین هم برای اندروید و هم برای iOS ساخته شده است پس شما می توانید با مراجعه به صفحه مغزین در هات اپ نیوز به لینک های دانلود دسترسی پیدا کنید. اگر کمی و فقط کمی اهل مبارزه ذهنی باشید وقتی این بازی را برای اولین بار اجرا کنید احساس خواهید کرد فضای این بازی بسیار آشناست! بله درست حدس زده اید این بازی بسیار شبیه به بازی محبوب و معروف Brainwars طراحی شده که از قضا در ادامه هم این شباهت بیش از پیش آشکار خواهد شد!

جالب است بدانید این بازی توسط موتور بازیسازی unity ساخته شده است. اولین چیزی که شما را هیجان زده خواهد کرد این است که بازی به شما پیشنهاد می کند هدفون بگذارید که قطعا نشانگر این می باشد که شما با صداهایی از جنس جذابیت روبه رو خواهید شد. قبل از هر کاری پیشنهاد می کنیم در صفحه اول حتما تمرین کنید زیرا بسیار به کمکتان خواهد آمد. در این بخش می توانید بازی هایی که برایتان آماده کرده اند را انتخاب کنید. جمله ای توجه شما را جلب خواهد کرد: تک نفره تمرین کنید! گویا سازندگان شما را به جنگی تمام عیار فرا می خوانند که حتما باید با آمادگی وارد شوید! برای شروع باید یکی از بازی ها را انتخاب کنید، این بازی ها شامل: پازل سرعتی، شکل و رنگ، پازل اعداد و پازل حافظه می باشد.

در پازل سرعتی تنها کاری که باید بکنید این است که مربع های رنگی را به طرف اضلاع هم رنگشان بکشید و در اسرع وقت پازل را حل کنید، گول نخورید شاید ساده به نظر رسد ولی برای حل پازل، به معنای واقعی کلمه نیاز به تمرکز دارید. در بخش شکل و رنگ هم باید ترکیب شکل و رنگ روی طناب را از بین گزینه های پایین این قسمت انتخاب کنید. در پازل اعداد هم باید ردیف یا ستونی از عدد خواسته شده با کشاندن اعداد داخل پازل بسازید. دقت کنید اگر مجموع اعداد از عدد خواسته شده بیشتر شود آن خانه غیر قابل استفاده می باشد. در انتها هم به پازل حافظه می رسیم که در آن باید تصویر خانه های رنگی را به خاطر بسپارید و پس از خاموش شدن، آنها را پیدا کنید و با لمس مناسب خانه ها تصویر اولیه را باز چینی کنید. اگر احساس کردید خوب بازی نمی کنید امکان اینکه دوباره بازی را انجام دهید از طریق دکمه بازنمایی وجود دارد.

در بازی های ارائه شده به نکته خلاقانه ای در طراحی بازی ها بر نخوردیم زیرا همه این پازل ها را در اپلیکیشن های خارجی دیده بودیم! با این حال تلاش سازندگان قابل تقدیر می باشد. نکته مثبت و قابل احترامی که در قسمت تمرینات وجود دارد این است که مانند بسیاری از بازی های غیر وطنی شما را مستقیم وارد مبارزه نمی کند و فرصت خوبی برایتان در نظر می گیرد تا به خوبی آماده شوید.

خوب اگر فکر می کنید همه چیز تمام شده است سخت در اشتباهید زیرا برای تجربه چالش های اصلی ثبت نام می کنیم.

در این مرحله با وارد کردن ایمیل و نام مستعاری که در نظر گرفته اید وارد می شوید. در داشبورد اطلاعات زیادی برایتان نمایش داده می شود که الحق در این قسمت سازندگان مغزین بسیاری حرفه ای عمل کرده اند و اگر لحظه ای حواستان نباشد گویی در یک برنامه خارجی در حال گشت و گذار می باشید!!! روی صفحه، بسیار دقیق و زیرکانه توضیحات کوتاهی در مورد این بخش نمایان می شود تا سردرگم نشوید که می توان به مشاهده پروفایل و امتیازات، زمان باقی مانده تا اضافه شدن تکه مغز جدید و  اضافه کردن تکه مغزها اشاره کرد.

در پروفایل می توانید آواتار مورد علاقه تان رو انتخاب کنید. همچنین در بخش نمایش لیگ می توانید لیگ های موجود را ببنید که با نام بزرگان ایران زمین تزیین شده و از این بابت به سازندگان مغزین باید تبریک گفت! در پروفایل، امتیازات روزانه به همراه اطلاعاتی از تعداد بازی و امتیاز ویژه نیز وجود دارد که برخی هنوز فعال نشده اند. در قسمت پایین پروفایل هم با گرافی آشنا می شوید که با شاخص هایی از جمله سرعت، دقت و غیره، مهارت های شما را تحلیل و نمایش خواهد داد. مراقب باشید این نمودار یادآور لحظات خوبی برایتان باشد!

نکته منفی که در همین ابتدا قبل از ورود به لیگ ها به آن برخوردیم تبلیغات بود! در اضافه کردن تکه های مغز بصورت زیرکانه ای با چیز هایی جالب روبه رو می شوید! شاید مغزینیها اگر اندکی صبر می کردند نتیجه بهتری می گرفتند! در هر حال باید دقت کنید در صنعت بازیسازی، در آمد زایی حرف اول و آخر را می زند.
در بخش پروفایل با وارد شدن به نمایش لیگ ها می توانید لیگ مورد نظر را انتخاب کنید که دقیقا بعد از انتخاب، توضیحات کوتاهی در مورد نام این لیگ برایتان نمایش داده خواهد شد. از آنجا که مغزین یک بازی آنلاین می باشد شما می توانید بصورت تک نفره و یا دو نفره وارد مبارزه ذهنی با دیگران شوید! زمان را ازدست نداده و شروع کنید.

ارائه آمارهایی از قبیل امتیاز فعالیت روزانه به همراه امتیاز کل شما را در ادامه مسیر یاری خواهد کرد. بعد از جمع آوری امتیازات لازم وارد لیگ ها شوید، اینجا جاییست که اوج هیجان را تجربه خواهید کرد. سازندگان بازی برای اینکه زحمات شما بی نتیجه نماند، با توجه به امتیازاتی که کسب خواهید کرد جوایزی هم برایتان در نظر گرفته اند! در ادامه با هات اپ نیوز همراه باشید.

تجربه کاربر(User Experience):

در نگاه اول می توان با قاطعیت اعلام کرد شما با یک بازی خوش ساخت ایرانی روبه رو هستید که ساعت ها شما را سرگرم خواهد کرد. در مغزین همانطور که در قسمت های بالایی اشاره شد در بسیاری از مواقع که در حال بازی هستید اصلا متوجه نخواهید شد که مغزین کار توسعه دهندگان ایرانی می باشد! سازندگان بازی به خوبی توانسته اند حس خوبی به گیمر ها منتقل کنند و شاید بتوان گفت در این سطح از بازی ها، مغزین جزو کلاس جهانی قرار دارد! بطور حتم هم شما لحظاتی لذت بخش با این اپلیکیشن را تجربه خواهید کرد. زیرا همه چیز آنطور که دلتان می خواهد برایتان آماده شده است! اگر هنوز هم برای دانلود تردید دارید سخت در اشتباهید!

رابط کاربری(User Interface):

با توجه به سبک پازلی بازی و همچنین امکان بازی کردن بصورت آنلاین، کار با این اپلیکیشن بسیار ساده می باشد و شما به هیچ عنوان با مشکل روبه رو نخواهید شد چون سازندگان فکر همه چیز را کرده اند! از زمانی که بازی را اجرا می کنید تا انتها که از آن خارج می شوید مسیری را طی می کنید که لحظه به لحظه سازندگان در کنار شما حضور دارند! هر چه نیاز دارید بطرز بسیار هوشمندانه در دسترس شما قرار دارد. یکی از نکات مثبت این بازی این است که در پایین هر صفحه دکمه ای وجود دارد که بسیار شبیه به Assistive touch در آیفون می باشد زیرا شما در هر جایی از این برنامه باشید با لمس این دکمه در پایین صفحه به قسمت های مختلف دسترسی خواهید داشت.

بطور کلی می توان گفت نوع چینش صفحات در این اپلیکیشن بسیار قابل قبول طراحی شده و حتی در قرار گیری منو ها و دکمه ها بسیار حرفه ای عمل شده است. همچنین نمایش اعلان ها و خطاها هم خیلی ساده و مدرن اتفاق می افتد اما نکته منفی که شاید ذوق شما را کور کند این است که زمانی که باید برای اتصال به سرو منتظر بمانید گاهی اوقات طولانی می شود که امید است در آینده با استفاده از سرور های قدرتمند این مشکل کوچک هم برطرف شود.

گرافیک(Graphics):

شاید در بررسی مغزین بیش از حد اغراق کرده باشیم اما اگر کمی دقت کنید کاملا متوجه خواهید شد که با یک بازی بسیار عالی روبه رو هستید که از همان ابتدا و دیدن آیکون بازی شما را هیجان زده خواهد کرد! آیکون بازی بسیار زیبا و مرتبط با موضوع بازی طراحی شده و نکته قابل انتقادی در آن وجود ندارد. طراحی گرافیکی قسمت های مختلف به همراه رنگ هایی که متفاوت هستند، چشمان شما را نوازش خواهند کرد. با توجه به نوع بازی، گرافیک فانتزی موجود در آن یکی از نکات برجسته ای می باشد که نباید از آن چشم پوشی کرد مخصوصا در قسمت انتخاب آواتار!

صدا و موسیقی(Sound and music):

شاید اولین چیزی که اتفاقا در آغاز این مطلب هم به آن اشاره شد اهمیت صدا و موسیقی در مغزین می باشد زیرا در ابتدا از شما می خواهد برای لذت بیشتر هدفون بگذارید! در قسمت های مختلف، موسیقی و FX های خوبی شما را همراهی می کنند که البته اگر اعصابی فولادین ندارید می توانید در بالای داشبورد صدا را قطع کرده و در آرامش به بازی ادامه دهید! در مجموع موسیقی استفاده شده بسیار هیجانی بوده و استرس را در شما چندین برابر خواهد کرد!

عملکرد(Performance):

در مجموع می توان گفت سرعت اجرای بازی خوب بوده و غیر از حالت اتصال به سرور مشکل خاصی وجود ندارد. هات اپ نیور این برنامه را در دیوایس های اندرویدی و iOS تست کرده و مطلب تهیه شده گوشه ای از عملکرد مغزین می باشد.شاید بتوان گفت عملکرد این اپلیکیشن در بسیاری موارد قابل قبول بوده و با توجه به سیاست های سازندگان آن در ارائه آپدیت های جدید به همراه ارائه بازی های بیشتر، روز های خوشی در انتظار مغزینیها می باشد!

نتیجه گیری(Conclusion):

در بررسی هات اپ نیوز می توان مغزین را در مجموع یک بازی خوب و سرگرم کننده در دسته بازی های ایرانی دانست که بزودی خبرهای بهتری از سازندگانش به گوش خواهد رسید! اگر چه هنوز هم ایرادات و کاستی هایی در آن وجود دارد اما تلاش سازندگان این بازی را محترم میشماریم و از شما هم دعوت می کنیم این بازی را انجام داده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

myket Button K-P256

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu