Batlle Bay

استفاده از گوشی در شب ساعت خواب را به تاخیر می اندازد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

به گفته ی  Paul Gringras پروفسور  ناتوانی های عصبی و مشکلات خواب کودکان، که خود بخشی از مطالعات گسترده در زمینه ی تاثیرات استفاده از از گوشی ها و تبلت ها در شب بوده است، خود گوشی ها باید دارای حالت خواب باشند تا ساعت خواب مردم به هم نخورد.

پروفسور  Paul Gringras  با ترکیب کارهای پژوهشی و بالینی حدود 15 سال  در زمینه ی ناتوانی های عصبی و مشکلات خواب کودکان فعالیت داشته است.

به گفته ی این پزشک هر مدل جدید گوشی یک صفحه ی آبی تر و درخشان تر دارد، قرار گرفتن در معرض این نور آبی در شب ها ساعت طبیعی خواب بدن ما را به هم می زند و ما را در شب بیدار نگه می دارد.

ساعت خواب شما چندین ساعت به تاخیر می افتد، و این چیز جدیدی نیست. تعدادی از اپلیکیشن های نسل سوم اندروید می توانند با تبدیل رنگ صفحه نمایش از سفید مایل به آبی به نور مایل به قرمز  قابل تحمل تر،  حرارت رنگ را کاهش دهند. گوگل نیز در اندروید مارشملو 6.0 یک حالت خواب جدید قرار داده است که نور پس زمینه را به جای رنگ سفید تیره تر نشان می دهد، اما قادر نیست نور آبی را که باعث مشکلات خواب می شود فیلتر کند.

حذف رنگ آبی از صفحه  به بدن ما در تولید هورمون های خواب کمک می کند. تولید ملاتونین باعث چرت زدن به موقع شما می شود. اما قرار گرفتن در معرض نور طیف های آبی-سبز از عملکرد این سیستم جلوگیری می کند.

پروفسورGringras معتقد است که سازندگان گوشی های هوشمند باید مسئولیت بیشتری برای محافظت از خواب مردم قبول کنند. صفحه های روشن تر و آبی تر برای استفاده در روز مناسب هستند، اما برای شب وحشتناک هستند. داده های همگرا می گویند استفاده از گوشی در شب ساعت خواب را به تاخیر می اندازد.

همه ما هم با این موضوع موافق هستیم، همه ما عاشق گوشی های خود هستیم، اما اصلا درست نیست که ساعت خواب خود را فقط برای یک اسباب بازی از دست بدهیم.

از مشکلات اپلیکیشن Twilight این است که مردم کمتر از آن استفاده می کنند، با همه ی گوشی ها سازگار نیست و سطح کارآمد گوشی را در شب پایین می آورد.

واقعا شرم آور است که کاربران آیفون هیچ راهی برا ی محافظت از خواب خود ندارند. اپل هم از اینکه دارای چنین اپلیکیشنی نیست باید واقعا خجالت بکشد. یک کاربر آیفون تنها کافی است بخواهد برای فرستادن پیام در شب از گوشی خود استفاده کند و خیلی راحت ساعت خواب خود را از دست بدهد.

پروفسورGringras می گوید: نمی توان به افراد گفت که از گوشی های خود حداقل به هنگام شب کمتر استفاده کنند، به هر حال این جهانی است که ما در آن زندگی می کنیم، گوشی ها واقعا سرگرم کننده هستند، اما باید بدانیم شب ها چه بلایی سر ما خواهند آورد.

باید انگشت خود را به سمت تولیدکنندگان بگیریم تا هر چه زودتر راهی برای این مشکل بیابند.

Source: frontiersin

Via phonearena

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu