خط لبخند در طول زمان افزایش یافته است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

یک واقعیت عجیب و غریب، عکاسان در دوره های قبل به جای اینکه برای عکس گرفتن به مردم بگویند بگو سیب می گفتند بگو آلو!

گفتن این کلمه باعث می شد که خط لبخند آنها کوتاه تر  شود، محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا با مطالعه ی 38000 هزار عکس سالنامه های دبیرستانی ها از سال 1905 نتیجه گرفتند که چقدر لبخند، مد و مدل مو در طول زمان تغییر کرده است. هدف از این تحقیق فقط بررسی این تغییرات در طول زمان نبود بلکه این محققان به دنبال به کارگیری تکنیک های داده کاوی مدرن و اصول یادگیری ماشین ها برای شناخت بیشتر یک رسانه ی خیلی قدیمی یعنی عکاسی بودند.

چالش اصلی این تیم جمع آوری عکس های کافی از سال 1900 تا  2010 تا بتوانند یک پروفایل میانگین از دانش اموزان هر دوره بسازند. خوشبختانه در حال حاضر کتابخانه های ملی می توانند سالنامه ها را اسکن کنند، افراد تیم با استفاده از این موضوع 949 عکس را از سال 1905-2013  از 27 ایالت آمریکا جمع آوری کردند.

بعد از وجین کردن عکس هایی که از قسمت جلو نبودند حدود 37,921 عکس باقی ماندند، که قرار شد برای تحقیقات آینده در یک پایگاه داده ای متن باز قرار داده شوند.

research 1-2015-11-27-02

سپس محققان با استخراج نقاط قابل مشاهده ی صورت چهره ها را  به یک مجموعه تصویر تبدیل کردند، این عکس ها با استفاده از یک مدل میانگین شکلی و محاسبه عواملی مثل انحنای لب ها هماهنگ شدند. با این روش توانستند سبک خاص هر دهه، مدل مو، مدل عینک آنها را همانطور که در تصویر بالا می بینید نشان دهند.

این تیم یک الگوریتم یادگیری ماشین هم طراحی کردند که می توانست سن هر عکس را تخمین بزند، و قادر بود در 11 درصد موارد  عکس هایی که در فاصله ی 4 سال گرفته شده بودند را بیرون بکشد و با شانس 1.2 درصد آنها را مقایسه کند.

عامل مهم دیگری که بررسی شد لبخند بود. با استفاده از محاسبه ی انحنای لب تیم نشان داد که خط لبخند در طول زمان افزایش یافته است. همچنین ثابت شد که زنان همواره در طول زمان بیشتر از مردان می  خندیده اند، این تحقیق براساس مقاله ی جنجالی Christina Kotchemidova انجام گرفت که نشان داده بود خط لبخند در طول زمان افزایش یافته است و زنان همواره خط لبخند طولانی تری داشته اند.

این روند از سال 1930 و دهه پنجاه  با رواج عکاسی آماتور سرعت گرفت. دورانی که بدلیل تبلیغات شرکتKodak ‘همه باید در عکس می خندیدند، مجموعه های بزرگتر عکس های تاریخی در پیوند با شیوه های داده محور می توانند نحوه ی به کار گیری فرهنگ بصری را برای تحقیقات علوم  انسانی  تغییر دهند.

این گروه امیدوار است بتواند از این مجموعه برای مطالعه ی مواردی مثل طول چرخه ی مدهای زودگذر استفاده کند. آنها قصد دارند  این تحقیقات را روی همه ی عکس های تاریخی و نه فقط عکس های سالنامه ای که از روبرو گرفته شده اند انجام دهند. این گروه بر این باور است که مجموعه های بزرگتر عکس های تاریخی در پیوند با شیوه های داده محور می توانند نحوه ی به کار گیری فرهنگ بصری را برای تحقیقات علوم  انسانی  تغییر دهند.

امیدواریم محققان آینده از عکس های صورت اردکی حال حاضر چشم پوشی کنند.

 

Source: Arxiv.org

VIA engadget

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu