اپلیکیشن موبازی ۰ تا ۱۰۰ با هات اپ نیوز

دسته : نقد و بررسی

هات اپ نیوز:

این روزها گوشی های هوشمند ما پر شده است از بازی های مختلفی که بطور متناوب از آنها استفاده می کنیم. بطور حتم زمان بسیاری از همه ی ما صرف انجام بازی می شود، مخصوصا که بازار بازی های آنلاین داغ تر از همیشه می باشد. جدا از داستان بازی و سناریویی که دنبال می کنیم اگر بحث رقابت و جایزه هم در میان باشد که بسیار عالی تر خواهد شد!

امروز با یک اپلیکیشن روبه رو هستیم که ایده ای ناب را در دل خود جای داده است: شبکه اجتماعی بازی های موبایل! در این شبکه اجتماعی شما می توانید بازی های مختلفی انجام دهید و در عین حال دستاوردها و امتیازات خود را در میدان رقابت به اشتراک بگذارید. اگر اهل بازی کردن هستید پیشنهاد می کنیم در ادامه با نقد و بررسی اپلیکیشن موبازی با هات اپ نیوز همراه باشید.

نگاه کلی(Overview):

موبازی محلی برای گردهمایی علاقمندان بازی های موبایلی است. کاربران در موبازی می توانند بازی هایی که انجام می دهند را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و همچنین از بازی های انجام شده توسط دوستانشان مطلع شوند. کاربران موبازی لذت و هیجان بازیهای موبایلی را در کنار دوستانشان تجربه می کنند و در کنار آن ها بهترین بازی ها را می یابند.

این پایگاه بازی یا Game Center مکانی است که در آن کاربران می توانند تجربه ای اجتماعی را در رابطه با بازی های محبوبشان به دست آورند. کاربران در موبازی می توانند امتیازات خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند، از جدید ترین بازی ها از طریق دوستانشان مطلع شوند و با کامل کردن مراحل، تالار افتخارات خود را کامل نمایند.

با توجه به رشد چشمگیر تولید بازی های موبایلی در دنیا و کشورمان، پیش بینی می شود این شبکه اجتماعی روز به روز بر تعداد کاربرانش افزوده گردد. علاوه بر تجربه رقابت در اپلیکیشن موبازی بستری بسیار مناسب هم برای معرفی و حضور بازی های ایرانی وجود دارد که تاییدی دوباره بر ایده جذاب این برنامه می باشد!

در چند جمله ساده می توان اینطور بیان کرد:

موبازی یعنی ورود به دنیای جدید بازی و رقابت!
لذت و هیجان رقابت با دوستانتان را تجربه کنید و رکوردتان را در جدول امتیاز بازیکنان برتر ثبت نمایید.

اپلیکیشن موبازی زیر ذره بین:

خُب اپلیکیشن موبازی را دانلود کرده و برای اولین بار برنامه را اجرا می کنیم، صفحه ورود به برنامه با لوگوی موبازی آغاز می شود! در ابتدا شما باید جهت ورود به برنامه ثبت نام کنید. با وارد کردن اطلاعات خود از قبیل نام کاربری، پست الکترونیک، شماره تلفن همراه و رمز عبور، ثبت نام انجام می گردد. در مدت زمان کوتاهی کد فعال سازی برای شما ارسال شده و باید آن را در صفحه تایید ثبت نام وارد نمایید. اگر هم که قبلا ثبت نام کرده اید کافیست نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. اگر احیانا رمز عبور خود را فراموش کردید می توانید دوباره شماره همراه خود را وارد و بعد از ارسال کد بازیابی رمز عبور، رمز عبور جدیدی ایجاد کرده و وارد برنامه شوید.

به دنیای بازی و رقابت خوش آمدید! در نگاه اول مهم ترین چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد بنر پایین صفحه می باشد که به شما اعلام می کند اگر در موبوکاپ ها شرکت نمایید شانس برنده شدن یک دستگاه اتومبیل را خواهید شد!!! چه خوب! همین نکته کافیست هیجان شما برای انجام بازی های مختلف چندین برابر شود!

در صفحه اول بطور واضح متوجه خواهید شد که سازندگان چرا در بدو ورود به برنامه، موبوکاپ ها را برای شما نشان می دهند! در این قسمت شما موبوکاپ های مختلف را با اطلاعاتی از جمله بازی مورد نظر به همراه روزها و ساعات باقی مانده تا انتهای این رویداد، جوایز و بالاترین امتیاز را مشاهده خواهید کرد. دچار استرس و نگرانی نشوید شما هم می توانید از همین لحظه شروع کرده و شانس خود را امتحان نمایید! “موبو کاپ های من” هم اطلاعات کاملی از وضعیت شما در موبوکاپ های مختلف را نمایش می دهد. قبل از اینکه وارد بخش جذاب موبوکاپ ها شویم، ساختار و بخش های اصلی برنامه را بررسی می کنیم.

در موبازی شما با یک منوی اصلی روبه رو هستید که با سبکی نسبتا مدرن به صورت Sliding امکان دسترسی به بخش های مختلف این اپلیکیشن را برای شما فراهم می کند.

همچنین در بالای صفحه دو بخش وجود دارد: ۱) قوانین موبوکاپ ۲) اطلاع رسانی
پیشنهاد می کنیم بخش قوانین را بخوانید تا به مشکل بر نخورید. برای شرکت در هر موبوکاپ کافیست با انتخاب دکمه شروع، بازی مورد نظر را نصب کرده و وارد رقابت شوید. قوانین و توافق نامه کاربری موبازی را هم حتما مطالعه نمایید تا دیگر حرف و حدیثی باقی نماند.
موبازی در مورد اتفاقات مختلفی که در مورد شما و دوستانتان اتفاق می افتد به شما اطلاع رسانی می کند. این اطلاع رسانی ها شامل موارد زیر هستند :
۱-دریافت درخواست دوستی از یک کاربر دیگر ۲-تایید / رد شدن درخواست دوستی که به کاربر دیگری داده اید. ۳-دریافت پیام خصوصی جدید نوشته شدن مطلب جدید در دیوار پروفایل شما

منوی اصلی:

در بالاترین قسمت این منو، میتوانید نام کاربری و عکس پروفایل خود را مشاهده کنید. منو شامل موبوکاپ ها، قوانین موبوکاپ، بازی ها، تایم لاین، دوستان من، صندوق پیام ها، پاسخ گو و تنظیمات می باشد.

موبوکاپ ها:

بخش اصلی اپلیکیشن موبازی موبوکاپ ها می باشد که همه اتفاقات در این قسمت رقم می خورد. موبوکاپ، محل رقابت کاربران موبازی با یکدیگر است. در این صفحه میتوانید بازی هایی که برای آنها لیگی در حال برگزاری است را مشاهده کنید. میتوانید با دانلود و بازی کردن بازی های لیگ دار، امتیاز خود را با سایر بازیکنان به اشتراک بگذارید و در جدول امتیازات دیده شوید.

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم در این قسمت موبوکاپ های مختلف نمایش داده می شود وقتی که یکی از رویدادهای فعال را لمس می کنید وارد صفحه جدیدی می شود که اطلاعات موبوکاپ مورد نظر را برای شما نمایش می دهد. بطور مثال اگر روی موبوکاپی که مربوط به بازی دارت می باشد کلیک کنید جدول امتیاز ها را مشاهد خواهید کرد که در این قسمت اطلاعات جالبی مانند: بالاترین رکوردها، مجموع امتیاز ها، جوایز و برندگان روزانه می باشد.

در قسمت بالاترین رکوردها در قالبی بسیار عالی شما می توانید امتیاز خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا بتوانید رقیب هایتان را ببینید تا حساب کار دستتان بیاید. نکته قابل تاملی که در این قسمت اتفاق می افتد فیلتر های مناسبی می باشد که از طریق آن می توانید مثلا آمارها را در کل زمان بازی و یا امروز مشاهده نمایید و حتی بتوانید آمار کاربران و دوستانتان را ببینید! اینجا جاییست که با رصد کردن امتیازات دیگران شما هم باید تلاشتان را بیشتر کنید!!!

در قسمت مجموع امتیاز ها هم می توانید رکوردارانی را ببینید که بیشترین امتیاز ها را جمع آوری کرده اند. در بخش جوایز هم جوایز مربوط به موبوکاپ مربوطه به همراه جوایز پایان دوره برای شما نمایش داده خواهد شد. در بخش برندگان روزانه هم قرار است با توجه به تاریخی که انتخاب می کنید لیست برندگان آن روز نمایش داده شود. برای اینکه انگیزه بیشتری بگیرید به تاریخ اهدا جوایز بسیار دقت کنید.

بخش بعدی قوانین موبوکاپ می باشد که قبل تر به آن اشاره کردیم.

بازی ها:

بخش جذاب بعدی بازی هاست که در آن می توانید تمام بازی های موجود در موبازی را ببینید که دقیقا مثل حالت قبلی وقتی وارد آن شوید بالاترین رکورد ها و مجموع امتیاز ها برای شما نمایش داده می شود.

تایم لاین:

در تایم لاین می توانید ببینید دوستان شما و سایر کاربران موبازی سرگرم انجام چه بازی هایی هستند. این قسمت یکی دیگر از نقاط مثبت موبازی می باشد که تاییدی است بر اجتماعی بودن این برنامه! در تایم لاین هم چنین میتوانید به راحتی به پروفایل کاربران مختلف و دوستانتان سر بزنید، دستاوردها و امتیازات آنها را ببینید، همچنین با بازی های جدید و محبوب آشنا شوید و به آنها دسترسی پیدا کنید. اتفاق قابل توجه دیگر این است که در این قسمت میانبرهایی برای دسترسی به موبوکاپ ها و اعلان ها وجود دارد!

دوستان:

همانطور که متوجه شده اید موبازی یک شبکه اجتماعی و محلی برای پیدا کردن دوستان جدیدی است که علایق و سرگرمی های مشترکی با شما دارند. شما می توانید در منوی اصلی برنامه و با استفاده از گزینه دوستان من، دوستانتان را در موبازی ببینید. هم چنین موبازی میتواند به صورت هوشمند دوستان شما را در موبازی پیدا و امکان دسترسی به آنها را برای شما فراهم کند. هم چنین می توانید هر کسی را که دوست دارید به موبازی دعوت کنید! قسمت جستجوی کاربر هم برای زمانی است که بخواهید دوستی را پیدا کنید.

صندوق پیام ها:

صندوق پیام ها نیز که از منوی اصلی برنامه هم قابل دسترسی است، محل مشاهده پیام های خصوصی تبادل شده بین شما و دوستانتان است.

پاسخگو:

یکی دیگر از محاسن اپلیکیشن موبازی را می توان در این قسمت جستجو کرد، هر زمان که سوال یا درخواست جدید داشتید یا در مورد مسئله خاصی نیاز به پشتیبانی داشتید، می توانید از طریق پاسخگو که کاربران پشتیبان و دوست همه کاربران موبازی است ، آن را مطرح و پیگیری کنید. همچنین می توانید نظرات و دیدگاه های مطرح شده توسط سایر کاربران، در پروفایل پاسخگو را مشاهده و مطالعه کنید. سایر راهنمایی ها و اطلاعیه های رسانی های عمومی نیز از طریق همین صفحه در اختیار کاربران قرار می گیرد.

تنظیمات:

در این بخش بسیار مهم که اتفاقا بسیار خوب و عالی طراحی شده است میتوانید تنظیمات پروفایل خود را از طریق گزینه تنظیمات که از منوی اصلی برنامه قابل دسترسی است، مشاهده و در صورت نیاز آن را تغییر دهید از جمله: امکان تغییر عکس پروفایل، امکان تغییر نام و نام خانوادگی و سن، امکان تغییر آدرس ایمیل و امکان تغییر تنظیمات حریم خصوصی می باشد. تنظیمات حریم خصوصی به معنی نحوه انتشار و مشاهده اطلاعات پروفایل کاربری شما برای سایر کاربران موبازی است. همچنین بروز رسانی رمز عبور هم در این قسمت وجود دارد.

پروفایل:

وقتی منوی اصلی باز می شود در بالای آن تصویر و نام کاربری شما وجود دارد که وقتی آن را لمس کنید وارد پروفایل خود می شوید، البته برای دیدن پروفایل های دیگران هم به همین روش می توانید آمار و اطلاعات آنها را ببینید. پروفایل کاربر یکی از مهم ترین بخش های اپلیکیشن موبازی است که در آن همه اطلاعات مربوط به یک کاربر به ترتیب زیر قابل مشاهده است: ۱-آخرین بازی های انجام شده توسط کاربر همراه با امکان مشاهده همه بازی های انجام شده توسط وی ۲-دستاوردهای کسب شده توسط کاربر؛ این دستاوردها ، مدال ها و جایزه هایی است که یک کاربر در بازی های مختلف کسب کرده است. هم چنین امکان مشاهده همه دستاوردهای کسب شده نیز از این بخش امکان پذیر است. ۳-دیوار نوشته ها : دیوار، جایی است که کاربران میتوانند در آن با هم گفتگو کنند. دیدگاه ها، سوالات و پاسخ های خود را مطرح کنند یا سایر کاربران را به چالش دعوت کنند.

وقتی پروفایل یک کاربر را ببینید یعنی اگر دسترسی به آن برای شما مقدور باشد در قسمت بازی های بیشتر، آمار جالبی از بازی های بازی شده به همراه محبوب ترین ها و بحث شده ها برایتان نمایش داده خواهد شد.

تجربه کاربر(User Experience):

تجربه کار با موبازی که یک شبکه اجتماعی موبایل می باشد برای ما که این برنامه را بررسی کرده ایم بسیار لذت بخش بود، علاوه بر نکات فنی و طراحی قابل قبولی که در آن وجود دارد نباید از حس رقابتی که در جای جای برنامه وجود دارد غافل شد! همین که دستاوردهایتان با دیگر کاربران مقایسه گردد به جذابیت موبازی اضافه کرده است. وقتی برای شرکت در موبوکاپ ها و برنده شدن، زمان، ارزشی باور نکردنی پیدا می کند، شما ترغیب و یا بهتر بگوییم تحریک می شوید تا وقتی که برنده نشده اید از موبازی خارج نشوید!!!

حتی صفحه پروفایل شما هم بسیار جذاب طراحی شده و از اینکه در این شبکه اجتماعی حضور داشته باشید خشنود خواهید شد! وجود بازی های متعدد و امکان اضافه شده بازی های دیگر که حتی در موبازی وجود ندارند شما را به یک گیمر واقعی تبدیل خواهد کرد! بطور حتم می توان گفت کاربر، ارتباط قابل قبولی با برنامه ایجاد خواهد کرد و نتیجه اش این خواهد شد که روز به روز بر تعداد علاقه مندان این شبکه اجتماعی اضافه گردد. مطمئنا اگر یکبار وارد موبازی شوید زمان خارج شدن شما از آن مشخص نخواهد بود!

Capture

رابط کاربری(User Interface):

یقینا رابط کاربری مهم ترین قسمت یک برنامه محسوب می شود، شاید بتوان گفت بسیاری از برنامه های ایرانی به این نکته کم توجهی می کنند هر چند با گذر زمان و کسب تجربه بیشتر، این روزها شاهد برنامه های با کیفیت تری نسبت به گذشته هستیم! موبازی در وهله اول به عنوان یک شبکه اجتماعی، ساختار و شکل مناسبی دارد، یعنی شما در آن دارای پروفایل مخصوص به خودتان هستید و می توانید با دوستانتان ارتباط برقرار نمایید آنهم از نوع رقابت در بازی های مختلف.

به نظر می رسد از ابتدا که وارد موبازی می شوید مسیری که سازندگان طراحی کرده اند کمی شما را گیج کند!!! اینکه برخی قسمت ها که در منوی اصلی هستند برایشان یک میانبر هم تعریف شده، هم خوب است هم بد! خوب برای اینکه همیشه آن قسمت های مهم از جمله قوانین یا اطلاع رسانی باید جلوی چشمانتان باشد اما چرا بد؟ رفت و آمد شما به منوی اصلی و دیدن قسمت های تکراری زیاد جالب نیست!

شاید بهتر بود منوی اصلی کمی خلوت تر به نظر می رسید! البته باز هم این یک اظهار نظر شخصی می باشد. چینش صفحات هم قابل قبول بوده و مشکل خاصی وجود ندارد اما همانطور که اشاره شد امکان بهتر شدن مسیری که کاربر طی می کند وجود دارد!

از حق نباید گذشت که در قسمت های مختلف، از بدو ثبت نام تا گوشه های مختلف برنامه، پنجره پیغام هایی که نمایش داده می شود در بهترین شرایط و با سرعت بسیار خوبی اتفاق می افتد. در اکثر برنامه های ایرانی نمایش پیغام ها به درستی و در زمان مناسب صورت نمی گیرد ولی موبازی در این قسمت نمره عالی گرفته است.

پیاده کردن ایده نابی که در موبازی وجود دارد از لحاظ فنی به بهترین شکل اجرا شده است! همانطور که در قسمت های قبلی هم به کرار اشاره کردیم شما به وضوح اجتماعی بودن موبازی را لمس خواهید کرد! دقت به جزییات در تنظیمات، پروفایل و موبوکاپ ها بسیار هیجان انگیز می باشد. ارائه و یا بهتر بتوان گفت نمایش اطلاعات در بخش های مختلف بسیار خوب و جامع می باشد و همه چیز نسبتا ساده برگزار می شود. وجود بازی های متنوع در کنار توضیحات بازی ها، جدول امتیازات و موبوکاپ های مربوطه و همچنین وجود بخشی برای درج نظر، باز هم از ویژگی های خوب موبازی می باشد.

در اپلیکیشن موبازی فرآیند ها به خوبی پیاده شده اند و می توان این برنامه را از نظر طراحی جزو برنامه های خوب ایرانی دانست هر چند به نظر ما برخی مشکلات وجود دارد که بطور حتم در آپدیت های جدید حل خواهد شد.

گرافیک(Graphics):

در همان ابتدا کافیست به آیکون اپلیکیشن موبازی نگاهی بیاندازیم، خلاقیت اولین چیزیست که توجه شما را جلب خواهد کرد! طراحی ساده و استفاده از المان مربوط به دسته، در کنسول های بازی، شما را هیجان زده خواهد کرد! اما این تمام ماجرا نیست زیرا این دسته را می توان به دو حرف اول کلمه موبازی، یعنی “مو” تشبیه کرد! همچنین استفاده از رنگ سبز به عنوان رنگی آرامش بخش در هیاهوی رقابت های نفسگیر، قابل تقدیر می باشد. گرافیک فانتزی بازی در کنار بنر های رنگارنگی که در قسمت های مختلف برنامه مخصوصا موبوکاپ ها وجود دارد از نکات مثبت موبازی محسوب می شود. هر چند از نظر گرافیک این اپلیکیشن بسیار قدرتمند طراحی شده ولی سازندگان برنامه می توانند روز به روز با ارائه نسخه های جدیدتر این ویژگی جذاب را جذاب تر نمایند.

mobazii

عملکرد(Performance):

در طول اجرای موبازی در بیشتر مواقع عملکرد بسیار قابل قبول بوده اما بطور مثال گاهی اوقات بطور ناگهانی از برنامه خارج شدیم!!! شاید این اتفاق اگر در حین بازی و رکورد زنی شما بیفتد بسیار خشمگین خواهید شد!!! روند دریافت اطلاعات و نمایش آنها در قسمت های مختلف موبازی با سرعت خوبی انجام می شود و از این بابت خیالتان راحت که به مشکل بر نخواهید خورد، قطعا استفاده از سخت افزارها و نرم افزار های قدرتمند دلیل محکمی برای این قضیه می باشد.

نکته جالبی که خیلی اتفاقی به آن برخوردیم این بود که اگر روند اجرای برنامه با مشکل مواجه شوید پنجره ای باز شده و می توانید خطای پیش آمده را گزارش کنید! و یا حتی وجود پاسخگو در موبازی بسیار عالی و هوشمندانه است! شاید بتوان عملکرد قابل قبول اپلیکیشن موبازی را نشان از تسلط سازندگان بر استاندارهای موجود در بازار و پیش بینی رفتارهای مخاطب دانست! دقت کنید شما با یک شبکه اجتماعی روبه رو هستید نه یک بازی!!! و اینکه همه چیز را طوری خلق کنید که کاربر ساعت های بسیاری در برنامه شما بماند کار دشواریست که البته عملکرد خوب موبازی نشان داده است در این امر موفق عمل کرده اند.

نتیجه گیری(Conclusion):

یقینا می توان اپلیکیشن موبازی را جزو برنامه های خوب ایرانی نامید که در آن شما با یک تیر دو هدف و یا حتی بیشتر را می زنید!!! هم بازی می کنید هم رقابت و هم اگر اندکی شانس داشته باشید برنده خواهید شد! اگر هم بخواهیم زمان بیشتری صرف بررسی این برنامه کنیم مطمئن باشید تعداد پاراگراف های ما هم بسیار زیادتر خواهد شد زیرا برای کشف موبازی ساعت ها می توان نوشت!

نقاط قوت و ضعف هم در این برنامه وجود دارد که به برخی از آنها اشاره کردیم ولی در مجموع با شناختی که از سازندگانش داریم روز به روز بهتر خواهد شد، شاید بطور مثال اگر قابلیت رقابت بصورت مستقیم و آنلاین در بازی ها هم عملی شود( با توجه به نوع بازی) شاهد یک جهش هیجان انگیزتر باشیم! در هر صورت همین نوع رقابت که هم آنلاین بوده هم دستاوردهایتان به اشتراک گذاشته می شود به تنهایی شما را سیراب خواهد کرد! یادمان نرود موبازی بستر بسیار مناسبی جهت حضور سازندگان وطنی می باشد که در آن بازی هایشان را معرفی کنند. در انتها باید گفت در اپلیکیشن موبازی همه راضی خواهند بود پس تا دیر نشده موبازی را دانلود کرده و وارد اولین موبوکاپ شوید!!!

myket Button K-P256

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu