following

آیا تبلت ها منقرض شدند؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

برای تبلت ها چه اتفاقی افتاد؟ وقتی آیپدها از سال 2010 وارد صحنه شدند به عنوان دسته ی جدیدی از تکنولوژی مورد ستایش قرار گرفتند و انتظار می رفت که یکی از آنها بر روی هر میز آشپزخانه ای باشد.

اما این هفته اپل اعلام کرد که در نتایج سه ماهه ی منتهی به دسامبر فروش آیپد دوباره افت داشته است که این بار در طول یک سال 25 درصد بوده است و این الگوی کاهش از سال 2013 آغاز شده است. فروش کلی تبلت ها اصلا  بهتر نشده است و در سال 2015 بیش از 12 درصد کاهش فروش داشتند.

دلیل اصلی این موضوع این است که گوشی های هوشمند بزرگ تبلت ها را کشتند. اگر هدف از داشتن یک تبلت داشتن یک صفحه نمایش بزرگتر برای تماشای فیلم، مطالعه و بازی کردن کردن است گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ با قیمتی کمتر بسیار قانع کننده تر هستند.

اسمارتفون ها هر چه بیشتر به ابزاری مفید تبدیل شدند و از سوی دیگر تبلت ها که قرار بود معادل تکنولوژیکی کاغذ باشند. کتاب ها؛ مجلات و حتی آگهی های مواد غذیی قرار بود جایگاه جدیدی بر روی تبلت ها پیدا کنند و اقتصاد تبلت قرار بود به یک عضو کلیدی در زیر ساخت رسانه های جدید تبدیل شود، تجارت ها را نجات دهد، از خون ریزی های بزرگ رسانه ای جلوگیری کند، و جایگزین لپ تاپ ها شود حتی به جای تلویزیون استفاده شود و همچون یک روزنامه خوانده شود.

Tablet_Group

حقیقت این است که: آینده به شیوه ای کاملا متفاوت رقم خورد. نسخه های تبلتی روزنامه بر روی تبلت ها تعطیل شد و مردم می خواستند روزنامه ها را بر روی گوشی های خود بخوانند، اپلیکیشن های تبلت مثل Flipboard تمرکز خود را بر روی گوشی ها متمرکز کردند و اهمیت فرهنگی تبلت ها ناپدید شد حتی اپل هم نتوانست با آیپد پرو که به اندازه ی یک لپ تاپ کوچک بود هم نتوانست وضعیت را تغییر دهد.

اعتقاد به اینکه تبلت جایگزین کاغذ شود در شرایطی چیز دیگری تغییر نکرده بود یک فکر پوچ و واهی بود، یک ایده ی غلط که معتقد بود تغییرات تکنولوژیکی جایگزین بخش هایی از سیستم زندگی ما خواهند شد در حالیکه خود سیستم همچنان بدون تغییر باقی مانده است.

جان هرمن در این مورد می گوید: فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی در حال حاضر به تنها جایی تبدیل شده انند که اخبار مبادله می شوند شبکه ی کلی توزیع و تحویل  رسانه ها به کلی تغییر کرده است که دلیل اصلی این تغییر گوشی های هوشمند هستند. تغییرات دیگری نیز در شرف وقوع هستند اتومبیل های خود ران تغییران زیادی در نحوه ی مالکیت خودروها و سازمان دهی شهرها ایجاد خواهند کرد . یک تکنولوژی جدید جایگزین تکنولوژی دیگر نمی شود بلکه کل روابط تغییر می کند.

نبود چشم اندازی درست باعث شکست تبلت نشد بلکه این مشکل پیامد این حقیقت بود که پیش بینی گاهی واقعا دشوار می شود، ایده های جسورانه هرگز نمی توانند جایگزین کل صنعت شوند. اما هنوز هم نمی توان گفت تبلت ها به آخر راه رسیده اند، تبلت های جدیدی مثل Surface مایکروسافت متولد شدند که برای بعضی کاربرد تبلت و لپ تاپ را به صورت یک جا دارند.

گاهی این موضوع اتفاق می افتد و گاهی اتفاق نمی افتد و چیز دیگر جایگزین آن می شود و دوباره شبکه ی جدیدی از روابط بوجود می آید. در پاسخ به این سئوال که آیا تبلت ها منقرض شدند باید گفت تبلت ها هنوز زنده اند اما رویایی که با ظهور آنها شکل گرفت نتوانست تحقق پیدا کند.

Source: newrepublic

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu