Batlle Bay

تکنولوژی جدید باتری های لیتیومی یک قدم به هدف نزدیکتر شدند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بیایید با این موضوع رو به رو شویم! ما یک سیاره پر از مصرف کننده ی انرژی هستیم و نگرانی هر شخصی داشتن انرژی کافی و مناسب با وجود مصرف زیاد است. امکان ندارد هر روز تعدادی زیادی از مردم را که در حال متصل کردن موبایل هایشان به برق هستند نبینید. همینطور که تکنولوژی اسمارتفون ها در حال پیشرفت است، تکنولوژی باتری ها هم ثابت نمانده و تغییراتی کرده است. با این حال ما فکر می کنیم اکثر افراد انتظار بیشتری را از باتری اسمارتفون های خود دارند. به نظر می رسد تکنولوژی جدید باتری های لیتیومی یک قدم به هدف نزدیکتر شدند.

یک تیم تحقیقاتی دردانشگاه کرنل تکنولوژی باتری های جدیدی را در قالب باتری های لیتیومی یک قدم به واقعیت نزدیک تر کرده است.

مشکل باتری های لیتیومی این است که فلز لیتیوم در قطب مثبت بسیار واکنش پذیر است که زمانی که شما دوباره باتری را شارژ میکنید، لیتیوم ها به حات دندریت (یا درختی مانند) در می آیند که در نهایت از طریق الکترویت ها به سمت قطب منفی میروند که این باعث ایجاد اتصال کوتاه می شود که خود می تواند منجر به مشکلات ایمنی خطرناکی شود.

lithium-metal-batteries

گروهی از محققان اقدام به استفاده از غشا های سرامیکی کرده اند تا بتوانند از شکل گرفتن حالت دندریتی جلوگیری کنند، اما این کار باعث کاهش عملکرد و افزایش حرارت می شود که اصلا قابل قبول نیسیت. یک تیم تحقیقاتی بیومولکولی و شیمی، غشاء جدیدی را توسط پیوند اکسید پلی اتیلن بر روی سیلیکا در مقیاس نانو به وجود آورده اند که می تواند به توقف رشد حالت دندریتی در دمای اتاق کمک کند.

محققان ادعا می کنند که این راه حل به یک طراحی مجدد در فن آوری باتری ها نیاز ندارد و می تواند برای باتری های دیگری که اساس کارشان بر پایه ی فلزات دیگر مانند سدیم و آلومینیوم است نیز استفاده شود که ارزانتر از لیتیوم هستند و آسیب کمتری به زمین می رسانند.

تمامی اطلاعات تکنیکی این تحقیقات منتشر شده است. تیم تحقیقاتی کرنل و تمام محققان دیگر در تلاشند تا باتری ها هر روزکار آمد تراز دیروز کنند.

source: techaeris

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu