following

دستیابی به امنیت آنلاین بدون نیاز به پسوردها

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

از آنجایی که بیشتر ما از گوشی های خود برای وب گردی و گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنیم مسئله ی امنیت گوشی ها به موضوع بسیار مهمی تبدیل شده است. از فایل های شخصی تا اطلاعات حساس مثل شماره حساب های بانکی را بر روی گوشی ها یا تبلت های خود ذخیره کرده ایم البته برای محافظت از هر کدام از اینها پسوردهایی قرار می دهیم و خود گوشی نیز بک قفل مجهز است اما برای اپلیکیشن های نیز باید پسوردهایی وجود داشته باشد که بتواند امنیت آنها را تضمین کند. اگر این پسوردها به هر صورتی به دست افراد دیگری بیفتند هر کسی به حساب شما دسترسی پیدا خواهد کرد. دستیابی به امنیت آنلاین بدون نیاز به پسوردها چالش جدید پیش روی محققان این حوزه است.

Gerhard Eschelbeck مدیر بخش مهندسی امنیت و حفظ اطلاعات گوگل این مسئله را در میزگردی با عنوان آینده ی امنیت که در گوگل برگزار شده است مطرح کرده است. او در بیست سال اخیر در حال کار بر روی این موضوع بوده است که فقط خود کاربر حقیقی به اطلاعات دسترسی داشته باشد. اگر چه حل مشکل در نگاه اول ساده به نظر می رسد اما با وجود تکنولوژی های پیشرفته ای که در دسترس همگان قرار گرفته اند شرایط پیچیده تر شده است.

افرادی هستند که سعی می کنند با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته به اطلاعات سایر اشخاص دسترسی پیدا کنند که امکان دسترسی به آنها نیز وجود ندارد. کاربران باید به صورتی آموزش ببینند که امکان حمله به گوشی های آنها وجود نداشته باشد، استفاده از پسوردهای قوی یا پسورد منیجرها یکی از گام های نخستین برای حفظ امنیت گوشی است.

کارایی شیوه ی تایید دو مرحله ای اثبات شده است، به این صورت که اگر کسی از پسورد شما استفاده کرد شما با دریافت نوتیفیکیشن هایی از این موضوع مطلع شوید و تا زمانی که تایید نکنید جلوی این دسترسی گرفته شود. راهکار کلیدهای امنیتی (Security Keys) به مراتب سطح حفاظتی بیشتری را تامین خواهد کرد به این صورت که اطلاعات رمز گذاری می شوند و فقط در صورت دسترسی به کلیدهای امنیتی فیزیکی امکان دسترسی به اطلاعات فراهم می شود.

در حال حاضر امکان باز کردن قفل گوشی های متصل به بلوتوث به صورت خودکار وجود دارد. تحقیقاتی نیز در زمینه ی ساخت گوشی هایی که از طریق صدا یا طرز راه رفتن شخص صاحب خود را شناسایی می کنند نیز در حال انجام است با این حرکت خود گوشی قادر خواهد بود با چالش های امنیتی مواجه شود.

Source: androidheadlines

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu