crash club

مشکل بزرگ با اسمارتفون های کوچک

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در سال های اخیر مشکلات زیادی با تلفن های همراه کوچک بوده ایم. این مشکلات به قدری اهمیت داشته اند که در فروش آنها تاثیر بسیار بدی گذاشت. هم اکنون تلفن های همراه کوچک با یک تهدید بزرگ مواجه هستند: ممکن است دیگر ساخته نشوند!

سال هاست که ابعاد اسمارتفون ها در حال افزایش است. تولید کنندگان دیگر به فکر تولید اسمارتفون های کوچک نیستند و به کلی آنها را کنار گذاشته اند. اکنون اگر کمی دقت کنید هیچ اسمارتفون پرچمدار و یا شاید حتی میان رده ای را نمی یابید که در ابعاد کوچک ساخته شود.

منظورمان از کوچک چیست؟

بیشتر استفاده کنندگان صفحه ی نمایش بزرگتر را برای سهولت در تماشای فیلم و عکس و بازی ها می پسندند. با این حال هنوز هستند افرادی که به تلفن های همراه کوچک تر به دلیل حمل و نقل راحت تر بیشتر علاقه دارند.

اما چه اندازه ای واقعا کوچک محسوب می شود؟

نمی توان به این سوال خیلی دقیق پاسخ داد چون این امری تقریبا سلیقه ایست و با نحوه ی کاربرد تلفن های همراه برای هر شخص ارتباط مستقیم دارد.برای مثال ممکن است فبلت کارآمد شخصی از نظر شخص دیگر یک تکه آهن مسخره و سنگین باشد که نمی توان به راحتی حملش کرد!

اما به طور کلی به دو دلیل می توانیم اسمارتفون هایی با صفحه ی نمایش کمتر از 5 اینچ را کوچک بنامیم:

1.درست است که می توان اسمارتفون قدرتمندی را پیدا کرد که صفحه ی نمایش آن کمتر از 5 اینچ باشد ولی تعداد آنها بسیار محدود است.
2.به نظر میرسد با توجه به وجود اسمارتفون هایی مانند Nexus که نرم افزار های اندروید را اجرا می کردند و 3.7 اینچی بودند و از طرفی وجود فبلت های 6اینچی گفت که صفحه ی نمایش 5 اینچی یک نقطه ی جداکننده ی نسبتا سخاوتمندانه است.

Here's the BIG problem with small phones_2

چطور اسمارتفون ها به این مشکل برخوردند؟

این مشکلی است که (سهوا و یا عمدا) کمپانی اپل به وجود آورده است. تولید کنندگان دستگاه های اندرویدی همیشه به دنبال راهی بودند که با اپل رقابت کنند و محبوبیت را به دست بگیرند. در زمان قبل از سری های پلاس تمامی اسمارتفون هایی که این شرکت تولید می کرد صفحه ی نمایشی کمتر از 5 اینچ داشتند(برای مثال iPhone4 صفحه ی نمایشی به ابعاد 3.5اینچ داشت که کاملا مناسب بود). بنابراین تولید کنندگان اندروید شروع به ارائه دادن اسمارتفون های بزرگتری کردند و مردم نیز با آنها همراه شدند.

اکنون مشکل اکثر خریداران علاقمند به تلفن های کوچک این است که تنها انتخابی که پیش رو دارند محصولات شرکت های اپل و سونی هستند که دارای اسمارتفون های قوی با صفحه ی نمایش های کوچک اند.چون اکثر اسمارتفون های دیگر که ابعادشان کوچک است به هیچ عنوان از نظر قدرت قابل مقایسه با مدل های بزرگتر نیستند.

اینطور که به نظر میرسد طرفداران تلفن های همراه هوشمند فقط به انتخاب دو برند محدود شده اند.

نمی توان گفت که افزارش ابعاد صفحه های نمایش مشکلی جدی محسوب می شود، در واقع اینکه این موضوع مشکل به حساب می آید و یا خیر فقط و فقط به دارنده ی هر تلفن همراه بستگی دارد.

ولی آیا می توان در آینده انتظار داشت که اسمارتفون های پر قدرت با صفحه های نمایش کوچکتر وارد بازار شوند؟

نظر خود را در این زمینه با ما به اشتراگ بگذارید.

source: androidpit

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu