following

دوربین گوشی ها به کمک این لنزهای باریک کوچکتر خواهند شد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

محققان لنزهای تختی  را طراحی کرده اند که نحوه ی کارکرد دوربین های دیجیتال و دوربین گوشی ها را متحول خواهد کرد.

در دوربین های دیجیتال معمولا از لنزهای منحنی استفاده می شود تا رنگ ها و نورهای مختلف خمیده شوند و عبور کنند، نور از یک نقطه ی مشابه وارد سنسور دوربین می شود تا یک تصویر متمرکز را تشکیل دهد. برای انجام این فرآیند که بر مبنای شکست نور انجام می گیرد و نیاز به مجموعه ای از لنزهای منحنی دارد که بر روی هم قرار گرفته باشند تا نورهای مختلف شکسته شوند.

قرار دادن چند لنز بر روی هم لنز بزرگی را تشکیل می دهد، لنز دوربین گوشی ها به طور معمول بزرگ است و لنز دوربین های دیجیتال حتی گاهی به ضخامت شیشه ای عینک های طبی هم می رسد.

اما راجش منون و تیمش در دانشکده ی مهندسی دانشگاه Utah لنزهای مسطح فوق العاده نازکی ساخته اند اند که طراحی دوربین ها را تغییر خواهد داد. این لنز باریک تر از موی انسان است و به جای استفاده از شکست نور از پراش نور استفاده می کند.

به گفته ی این تیم: نتایج حاصل از این لنزهای باریک تمامی تصورات غلط را در مورد لنزهای تخت انکساری از بین خواهد برد و این لنزها می توانند به صورت یکسان تمامی رنگ ها را همچون لنزهای منحنی تصحیح کنند.

p3bnbjpg

تیم از الگوریتم های مخصوص برای محاسبه ی ژئومتری یک لنز استفاده کرد تا از میزان عبور رنگ های مختلف نور و تمرکز آن در یک نقطه ی واحد مشابه یک لنز منحنی اطمینان حاصل کند. لنزهای ساخته شده در جریان این تحقیقات لنزهای super achromatic lens,” نامیده شدند که با استفاده از هر ماده ی شفافی همچون شیشه و حتی پلاستیک ساخته می شوند.

منون مسئول این پروژه افزود: خوشبختانه تا پنج سال دیگر این لنزهای باریک تر و سبک تر را می توان در گوشی های هوشمند، تجهیزات پزشکی و دوربین های دیجیتال استفاده کرد، البته این بدان معنا نیست که دوربین های دیجیتال شما از رده خارج خواهند شد و یا اپل در آیفون 8 یا 9 از این لنزها استفاده خواهد کرد اما دوربین گوشی ها به کمک این لنزهای باریک کوچکتر خواهند شد.

Source: techradar

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu