following

وای فای آتشی به سبک دوران باستان

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در نگاه اول شاید این یک سنگ معمولی به نظر بیاید که در قسمت فضای سبز یک موزه در آلمان قرار داده شده است اما باید بگوییم اشتباه فکر کردید این یک تخته سنگ معولی نیست. این تخته سنگ 1.5 تنی که در بیرون یکی از موزه های آلمان قرار داده شده است در حقیقت یک اثر هنری با یک وای فای که در داخل آن پنهان شده است.

keepalive

هنرمند برلینی Aram Bartholl نام این اثر را Keepalive گذاشته است که هدف از طراحی آن نمایش تقابل تکنیک های بقا در دنیای مدرن و عصر باستان بوده است، این الهام برای ادغام مفهوم بقا در دنیای مدرن و عصر باستان بعد از استفاده از چراغ های بیولایت در طوفان شن به ذهن این هنرمند خطور کرد.

keepalive-400

وای فای آتشی به سبک دوران باستان، کنایه ای طنزآمیز به دورانی که به دلیل نبود الکتریسیته مردم از اجاق های آتشی برای روشن کردن گوشی ها و وای فای های خود استفاده می کردند و شاید دورانی که انرژی به پایان برسد و مردم مجبور باشند برای شارژ گوشی های خود آتش روشن کنند.

همین الهام باعث طراحی سنگی شد که با استفاده از یک ژنراتور حرارتی الکتریکی انرژی گرمایی را به الکتریسیته تبدیل می کند . بازدیدکنندگان موزه ی Springhornhof برای استفاده از وای فای باید به اصول بقای بدوی بازگردند و با روشن کردن آتش نزدیک سنگ و تولید انرژی کافی به این امکان از طریق گوشی های خود دست یابند.

keepalive-pg

شبکه استفاده شده نوعی شبکه ی آفلاین است که کاربران می توانند به اطلاعات ذخیره شده بر روی یک USB استفاده کنند. این پوشه ای ذخیره شده شامل پی دی اف هایی در مورد راهنمایی هایی در مورد اصول بقا در دنیای مدرن هستند، مثلا چگونه خودتان برای طلاق پیش قدم شوید یا چگونه از شر یک پهباد جان سالم ببرید یا راهنمایی هایی در مورد اصول بقای دختران مجرد در دوران مدرن!

keepalive-0

بعضی از این راهنمایی های عجیب و غریب برای خیلی از بازدیدکنندگان بازیگوش بسیار جالب هستند. Bartholl به همین بسنده نکره است و او به دنبال انجام پروژه ای به نام Dead Drops است که با استفاده از فلش های کار گذاشته شده در دیوارها در تمام دنیا فایل های خاصی را به اشتراک می گذارد. ‘Keepalive یک اصطلاح تکنیکی به معنای فرستادن پیام بین گوشی ها برای آزمایش اتصالات است که معنای چندان روشنی هم ندارد.

این هنرمند می گوید: این اثر به معنای دسترسی آسان نیست بلکه یک ایده ی ضد اتوپیایی است. آیا در آینده نیازی به این کار خواهد بود آیا روزی خواهد آمد که برای دسترسی به داده ها نیاز باشد آتش روشن کنیم؟

Source: odditycentral

 

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu