Pavel Durov

حرف i در محصولات اپل به چه معناست؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

سال هاست نام iMac, iPod, iTunes, iPhone, iPad را شنیده ایم، “i” شناخته شده ترین پیشوند استفاده شده در همه ی محصولات اپل از زمان رونمایی iMac در سال 1998 بوده است اما واقعا حرف i در محصولا اپل به چه معناست؟

در یکی از رویدادهای اپل در سال 1998 استیو جابز در معرفی iMac پیوند میان “i” و “Mac” را توضیح داد. او گفت: iMac از ازدواج اینترنت هیجان انگیز با مکینتاش بی آلایش بوجود آمده است، دقیقا همان چیزی که مشتریان می خواهند کاپپیوتری که سریع و آسان به اینترنت متصل شود. در سال 1998 i در iMac به معنای اینترنت بود، جابز با نمایش اسلایدی معانی دیگر i را نیز شرح داد. علاوه بر اینترنت پیشوند اپل به معنای individual (شخصی)،  instruct ( آموزنده)، inform ( آگاهی بخش) و inspire (الهام بخش) است.

iAppl

از آن i  معنایی فراتر از اینترنت پیدا کرد، اپل مطمئنا به هنگام نامگذاری iPod اصلی هیچ اید های در مورد اینترنت نداشت. وقتی آیفون در سال 2007 معرفی شد یکی از سه شاخصه ی اصلی آن ارتباطات اینترنتی بود که دوباره i را به معنای اینترنت بازگرداند( دو شاخصه ی دیگر موزیک و تماس بودند).

از آن زمان هر محصول دیجیتالی به نحوی دارای اینترنت داخلی است و نیازی به وجود i  نیست اما این حرف به نماد اصلی برند اپل تبدیل شده است. با ادامه ی رشد شرکت اپل و فعالیت در زمینه های دیگری مثل اسمارت واچ ها و تلویزیون دیگر اثری از i معروف نمی بینیم و به جای iWatch و iTV شاهد ظهور اپل واچ و اپل TV هستیم شاید به این دلیل است که دیگر نیاز نیست کسی به ما می گوید وسایل ما قابلیت اتصال به اینترنت را دارند.

Source: mashable

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu