following

بازی مبارزین ۰ تا ۱۰۰ با هات اپ نیوز

دسته : نقد و بررسی

هات اپ نیوز:

اگر هنوز متوجه نشده اید که این روزها بازار بازی های آنلاین ایرانی داغ است کمی جستجو لازم دارید تا به این نکته پی ببرید. امروز هم با یک بازی آنلاین از نوع وطنی روبه رو هستید که علی رغم تازه نفس بودن کاربران زیادی را با خود همراه کرده است. شاید بتوان گفت یکی از عوامل داغ بودن بازار بازی های آنلاین در ایران بازی مبارزین می باشد!

کاملا مشخص است که با توجه به پیشرفت بازی های آنلاین در دنیا که از قضا در آن رقابت هم اتفاق می افتد، توسعه دهندگان بومی هم بطور جدی دست به کار شده اند و می توان آینده ای درخشان برای آنها تصور کرد. در این مطلب تلاش خواهیم کرد تا شما را با یکی از بهترین بازی های ایرانی آشنا کنیم، پس در نقد و بررسی بازی مبارزین با هات اپ نیوز همراه باشید.

نگاه کلی(Overview):

داستان بازی مبارزین در مورد ماشین های جنگیست، اما نه آنچه شما فکر می کنید، قرار نیست تانک یا نفربر را هدایت کنید بلکه شما با ماشین هایی سر و کار دارید که بارها و بارها آنها را دیده اید و حتی تجربه رانندگی با آنها را دارید! اما آنچه شما را هیجان زده خواهد کرد این است که ماشین های معمولی و محبوب شما برای جنگ آماده شده اند! جنگی بی رحمانه با دشمنانی که مرحله به مرحله قوی تر می شوند.

برای پیروزی در مبارزه کافیست راننده و ماشینتان را تقویت نمایید تا بتوانید ماموریت خود را برای کمک رسانی به شکل کامل انجام دهید. بازی مبارزین از آن دست بازی هایی می باشد که به احتمال زیاد ساعت های بسیاری شما را سرگرم خواهد کرد.

دقت کنید در بازی مبارزین نقشه ای وجود دارد که مراحل مختلف روی آن نمایش داده شده است سعی کنید با قدرت مراحل را طی کرده و ستاره ها را کامل نمایید تا علاوه بر پیدا کردن دزد الماس، توان تقویت ماشین و راننده خود را داشته باشید، شاید در نگاه اول گذر از مراحل کمی سخت به نظر آید اما اگر همت کرده و از امکانات موجود خوب و به موقع استفاده کنید می بینید که کار سختی پیش رو ندارید!

سبک بازی شاید برایتان آشنا باشد و تجربه بازی های خارجی را هم داشته باشید اما استفاده از ماشین هایی که همگی آنها را از نزدیک دیده ایم بر جذابیت بازی افزوده است. بدون شک برای از بین بردن دشمنانتان لحظه شماری می کنید پس بیش از این شما را منتظر نمی گذاریم و به قلب بازی نفوذ خواهیم کرد تا از گوشه گوشه بازی مبارزین اطلاعات جالبی حضورتان تقدیم کنیم.

گیم پلی(Game Play):

بعد از نصب و اجرای بازی اولین صفحه یا همان صفحه ورود به بازی با یک تصویر جالب روبه رو می شوید! یک پیکان جوانان سراسر مجهز به ادوات جنگی با شخصیت های بامزه که رانندگان اصلی این بازی هستند. در مرحله بعد باید بازی جدید را لمس کنید سپس باید نام خود را در بازی مشخص نمایید، حواستان باشد در طول بازی امکان تغییر نام وجود ندارد. وارد بازی می شویم، اولین قسمت که با فلش مشخص شده است قسمت نقشه می باشد که اتفاقا از مهم ترین قسمت های بازیست پس با دقت به راهنمایی ها توجه نمایید.

نقشه شامل مراحل مختلف می باشد که برای هرکدام تعداد از ستاره ها مشخص شده که با طی کردن موفقیت آمیز آنها الماس جایزه خواهید گرفت. آنچه از نقشه مشخص است شما در بیابان های آفریقا وارد جنگ خواهید شد! برای شروع اولین مرحله را استارت خواهیم زد.

mobarezin_4_500x301

در این بخش یک راهنمایی ارزشمند برای شما در نظر گرفته اند که بسیار مهم است زیرا اگر دقت نکنید شاید از بازی خسته شوید! برای تیراندازی به سمت دشمنان و موانع مختلف لزومی ندارد انگشت خود را روی هدف قرار دهید بلکه کافیست در سمت راست صفحه و با فاصله انگشت خود را حرکت دهید.

اگر هم سایز گوشی یا تبلت شما خیلی بزرگ نیست می توانید گوشی را در دستان خود گرفته و با انگشت شصت دست راست نشانه گیری نمایید. حواستان باشد جعبه هایی در مسیر شما قرار گرفته اند که با نابود کردنشان می توانید پول به جیب بزنید، نکته قابل توجه این است که باید به موانع شلیک کنید تا ماشینتان خراب نشود.

در این میان یکی از شخصیت های دیگر بازی با یکی از ماشین های دشمن از کنارتان رد شده و درخواست کمک می کند پس برای رسیدن به آن باید از سمت راست پایین صفحه سرعت خود را افزایش دهید تا به او برسید. اگر برای از بین بردن موانع احساس کردید قدرت شلیک های شما کم است در قسمت پایین، سمت چپ دکمه ای وجود دارد با علامت سر یک اسکلت که با لمس آن قدرت شلیک های شما افزایش پیدا می کند.

نکته بسیار مهم که نباید فراموش کنید این است که اگر ماشینتان خراب شد سرعت کم شده و سلامتی راننده هم کاهش پیدا می کند، نگران نباشید زیرا در مرحله اول ماشین جنگی شما ژیان می باشد و نباید انتظار معجزه داشته باشید اما همین ژیان هم برای موفقیت شما و باز کزدن ماشین های دیگر نقش اساسی ایفا خواهد کرد. در انتهای این مرحله با صحنه ای مواجه می شوید که شخصیت دیگر بازی که با ماشین دشمن از کنارتان رد شده بود در چنگال دشمن اسیر شده و از شما طلب کمک می کند، با لمس دکمه کمک می کنم وارد جنگی تمام عیار خواهید شد! ناگفته نماند وقتی وارد سطح جدیدی شدید خودِ بازی، جعبه ای برای هدیه تقدیمتان می کند که برای دریافت آن باید چند بار روی جعبه بزنید. با پشروی تعدا جعبه ها و هدایای آن بیشتر خواهد شد!

به گاراژ بر می گردیم در این بخش باید راننده خود را برای ادامه بازی انتخاب کنید، فعلا سه گزینه وجود دارد: پارسا، سارا و شخصیتی مرموز که فعلا قفل می باشد! به نظر می رسد شخصیت های جالب دیگری هم در حال اضافه شدن باشند! بعد از انتخاب راننده دکمه بازگشت را بزنید. حال وقت آن رسیده که راننده خود را با لمس دکمه پایین صفحه سمت راست، تقویت کنید. شما برای تقویت راننده در سه قسمت می توانید عمل کنید، خود بازی در این مرحله به شما پیشنهاد می کند با یک الماس میزان سلامتی را ارتقا دهید. خرید سرعت ویژه و خرید قدرت پول دو برابر از بخش هایی دیگریست که برای آنها باید الماس داشته باشید. در این قسمت هم با ۱۰ الماس قدرت سرعت ویژه را بخرید. فعلا کار تقویت راننده را تمام کرده و به گاراژ برمیگردیم.

حال نوبت آنست که ماشین ژیان عزیزمان را هم تقویت کنیم تا با ترکیبی از یک ماشین و راننده قدرتمند، ادامه مسیر برایمان راحت تر باشد. برای هر ماشین ۴ ویژگی در نظر گرفته شده که شامل: سرعت، تیربار، مقاومت و نابودگر می شود. در این قسمت سازندگان بازی نکته مهمی را به شما متذکر می شوند که برای رقابت های آنلاین تقویت ماشین بسیار اهمیت دارد!

در این قسمت به شما پیشنهاد می شود که قدرت تیربار را افزایش دهید، طبیعیست که برای اینکار باید پول خرج کنید پس اگر مراحل نقشه را با دست پر طی کرده باشید اینجا دستتان برای تقویت ماشین باز خواهد بود. در این قسمت شاید بهتر بود تصویر ماشین های بعدی که قفل هستند هم نمایش داده میشد( البته در بروزرسانی جدید این اتفاق خوب، افتاده است)زیرا با دیدن آنها کاربر بیشتر ترغیب می شود تا جنگ را ادامه دهد!

حال قبل از اینکه بازی را ادامه دهیم نگاهی میکنیم به بخش های مختلفی که وجود دارند. در قسمت پایین صفحه اگر شما آنلاین باشید در کادر کوچکی رتبه شما نمایش داده می شود، جالب است بدانید امکان بازی بصورت آفلاین هم وجود دارد و این نکته بسیار مثبتی برای بازی مبارزین می باشد که البته نشان دهنده توجه سازندگان به کاربران محسوب می شود.

در کنار کادر رتبه دو دکمه دیگر وجود دارد اولی که یک علامت سوال می باشد راهنمای شما خواهد بود، با لمس این قسمت در می یابید که در هر مرحله هر المان چه اطلاعاتی به شما خواهد داد از جمله تغییر سرعت، استفاده از قدرت ها، سلامتی ماشین و راننده، میزان تجربه برای افزایش سطح، تعداد الماس و اسکناس و ماموریت مورد نظر هر مرحله. در گاراژ و بالای صفحه سمت چپ می توانید سطح خود را میبیند که اگر ماموریت ها را خوب انجام دهید این کارد آبی رنگ پر شده و به سطح بعدی خواهید رسید. در بخش تنظیمات نیز می توانید در دوبخش صدا و ویبره، همچنین تنظیمات گرافیکی بازی را تعیین نمایید. در بالا گوشه سمت چپ هم فروشگاه وجود دارد که اگر نیاز داشتید می توانید از آن الماس و اسکناس بخرید و البته بخش کد هدیه که خیلی جذاب می باشد، زیرا سازندگان با ارائه کدهایی در کانال تلگرام بازی مبارزین شما را صاحب الماس خواهند کرد، البته سعی کنید همیشه آنلاین باشید تا هدایا را ازدست ندهید!

در پایین صفحه هم که تقویت ماشین، تقویت راننده، تقویت جعبه و آزمایشگاه وجود دارد که اگر خوب پیش رویم به موقع در موردشان خواهیم نوشت. یک چیز عجیب هم در کنار پای راننده وجود دارد که به نظر میرسد یک اژدها باشد، برای داشتن آن باید به سطح ۶ رسیده باشید، پس برای بدست آوردنش تلاش کنید! البته این یک شوخیست، زیرا این اژدها دشمن کینه ای شما خواهد بود!!! در مورد آزمایشگاه هم احتمالا با اکسیر جادویی روبه رو خواهیم شد، بسیار هیجان انگیز است، تمرکز کنید و با آرامش مراحل را طی نمایید. دکمه خروج هم در انتهای سمت چپ، پایین صفحه وجود دارد، پیشنهاد می کنیم برای خروج حتما از این قسمت استفاده نمایید!

خوب نقشه را دنبال می کنیم، مرحله دوم و رویارویی با یک دشمن سمج به نام زنبور وحشی است که بر حسب اتفاق تعدادشان کم نبوده و همیشه آنها مزاحم شما خواهند شد، پس سعی کنید با نشانه گیری دقیق آنها را یکی پس از دیگری نابود کنید! در این مرحله از سرعت ویژه که در قالب دکمه ای آبی رنگ در پایین صفحه وجود دارد استفاده نمایید. حواستان باشد گاهی اوقات در میان جعبه های اسکناس، جعبه های آبی رنگی وجود دارد که در صورت شکستن آنها به سلامتی ماشین اضافه می گردد.

در این مرحله ناگهان دو تن از دشمنانتان روی موتور از کنار شما عبور خواهند پس به دنبال آنها با سرعت پیش بروید، یادتان باشد از سپرها هم که در مسیر وجود دارند استفاده کنید، یکی از قسمت های جالب بازی مبارزین این است که مسیر شما همیشه مستقیم نخواهد بود و خواهید دید که ناگهان در سراشیبی یا سرپایینی قرار میگیرید، این مساله باعث میشود احساس خستگی نکنید.

یکی از دشمنان همیشگی شما غیر از زنبورهای وحشی پرندگانی می باشند که ناگهان جلوی شما ظاهر میشوند، بسیار مراقب باشید که دردسر ساز نشوند، در این مرحله خود بازی به شما خواهد گفت که چند تای دیگر اگر نابود کنید به موفقیت میرسید، در انتها اگر پیغام ” شما پیروز شدید ” را دید خوشحال باشید اما دلتان را خوش نکنید زیرا یک ستاره از این مرحله زیاد دلچسب نیست، پس باید بیشتر تلاش کنید!

در قسمت بعد در یک پیغام، بازی به شما پیشنهاد می دهد که قبل از هر محله ماشین را تقویت کنید، حواستان باشد این امر واجب تلقی شده و مستحب نمی باشد پس بسیار دقت کنید تا به مشکل بر نخورید! برای تقویت ماشین پیشنهاد می کنیم با توجه به قدرت قسمت های مختلف نقاط ضعف خود را بپوشانید.

روی نقشه مرحله سوم را باز میکنیم، در این مرحله جعبه های جدیدی وجود دارند، گاهی اوقات در میان جعبه های اسکناس، جعبه های زرد رنگی وجود دارد که در صورت شکستن آنها سطح لیزری قابل استفاده می شود. جعبه های حاوی مواد منفجره را هم فراموش نکنید!!! علاوه بر این جعبه ها سر و کله دشمنان جدید هم پیدا میشود که البته در مرحله قبل آنها را دیده بودیم! درست حدس زدید شما با تروریست های موتور سواری روبه رو هستید که از پشت سر به ماشینتان تیر اندازی می کنند!

اینجاست که بازی کمی سخت می شود و پیغام می آید که ماشین خراب شده!!! پس باید تیربار و سطح مقاومت ماشینتان را ارتقا دهید! اگر اسکناس ندارید باید مرحله قبل را دوباره طی کرده تا علاوه بر ستاره جدید اسکناس هم بگیرید!

خوب اینبار با دقت مرحله قبلی را دوبار طی کرده و ستاره های جدید گرفتیم و از قضا سطح ما هم افزایش پیدا کرد و خبر خوشحال کننده تر این که قفل موتور وسپا باز شده و همچنین به دوئل های تک به تک دسترسی پیدا کردیم، در این قسمت هم در گاراژ اگر علاقه مند بودید به بازی امتیاز دهید برای چند لحظه روی ستاره هایی پایین صفحه نمایان می شود که آنها را لمس کنید.

در این بخش پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه مراحل بعدی را تست کنید تمامی ستاره های مرحله قبل را بگیرید، زیرا در این حالت دست شما برای تقویت کردن باز خواهد بود! در هر مرحله که از ۳ ستاره تشکیل شده است باید بصورت جداگانه آنها را کسب کرده و بعد از دریافت ستاره ها می توانید دزد الماس را در آن مرحله پیدا نمایید.

برای یافتن دزد الماس با قدرت پیش می رویم هر چند هم ماشین را تقویت کردیم هم راننده را، خوشبختانه در این مرحله به سطح بالاتر رسیدیم و لیگ آنلاین به همراه تقویت جعبه ها برایمان باز شد. اگر خواستید می توانید با زدن روی ماشین، ماشین را تغییر دهید.

دقت کنید بعد از زمان مشخصی که هر روز وارد بازی شدید به سبک بازی های محبوب دنیا با امتحان شانس خود می توانید جایزه روزانه خود را دریافت نمایید.

mobarezin_56_500x301

جالب است بدانید در همین لحظه بروز رسانی جدید بازی مبارزین منتشر شد! یکی از مهم ترین تغییرات که خیلی زود و به جا صورت گرفت این است که برای نام کاربری شما یک کد تخفیف در نظر گرفته شده که هر زمان و هرجایی و در هر دستگاهی می توانید به بازی ادامه دهید، همچنین یک صفحه پیغام بعد از ورود مجدد شما نمایش داده می شود که به شما می گوید در این مدت که نبودید چند نفر از شما جلو زدند!

نگاهی می کنیم به این بروزرسانی:

محتوای بیشتر :
– اضافه شدن ماشین مگان : این ماشین دارای قابلیت ترمیم ماشین میباشد
-اضافه شدن ماشین اپتیما : این ماشین سرعت بالا ، سلامتی بالا و دارای قدرت نابودگر میباشد
-اضافه شدن 3 دشمن جدید برای بازی لیگ آنلاین

بالانس :
– کاپ 2برابر برای نفر اول تا سوم هر لیگ
– کم شدن کاپ نفر آخر هر لیگ
-قویتر شدن قدرت های رستم

فروشگاه :
– تغییر سیستم فنی فروشگاه برای کسانی که مشکل خرید داشتند
– امکان دریافت الماس با مشاهده ویدیو تبلیغاتی

قابلیت ها :
– امکان ذخیره و ادامه بازی بر روی دستگاه های دیگر

تغییرات ظاهری :
– تغییر گرافیک رابط کاربری در چند قسمت بازی

و برطرف شدن تعداد زیادی از مشکلات بازی

خوب برمی گردیم به بازی، قصد داشتیم ماشین جنگی خود را تغییر دهیم اما هم اسکناس کم داریم هم اینکه با موتور نمیتوان بازی تک به تک انجام داد، از این رو با ژیان محبوبمان ادامه می دهیم!

با گذراندن مرحله قبل توانستیم موتور را باز کنیم و برای پیدا کردن دزد الماس دوباره تلاش نماییم، در این مرحله هم بخشی وجود دارد که با لمس آن می توانید بصورت آهسته و اسلوموشن دشمنان را نابود کنید، پیشنهاد می کنیم از آن استفاده کنید چون دید بهتری خواهید داشت. احتمالا هم چشمتان به بالای صفحه می افتد که با دیدن ویدئو های تبلیغاتی الماس خواهید گرفت! در این مرحله هم با رفتن به سطح بالاتر پیکان جوانان هم برایمان باز شد، چه خوب!

خوب برای اینکه قسمت هایی که باز شده اند را از دست ندهیم نگاهی می اندازیم به بخش های رقابتی بازی مبارزین:

لیگ آنلاین: همانطور که از نامش مشخص است اینجا هیجان انگیز ترین قسمت بازیست! هر لیگ دارای زمان مشخصی می باشد که پاداش هر کدام هم در صفحه قابل رویت بوده، همچنین زمان باقی مانده تا اتمام هم مشخص است تا دیگر بهانه ای نداشته باشید. در این بخش می توانید رتبه و شرکت کنندگان نزدیکتان را به همراه رکورد ها ببینید، ناامید نباشید، شاید این بازی سخت به نظر برسد اما مطمئنا شما را سیراب خواهد کرد، برای شرکت در لیگ کافیست دکمه ورود به رقابت را لمس نمایید.

تک به تک: این قسمت هم شما را یاد دوئل های تک به تک می اندازد! مبارزه ای رودر رو با یک رقیب سر سخت! در این بخش با بقیه بازیکنان رقابت می کنید و در صورت پیروزی به رتبه بالاتر صعود خواهید کرد. دقت کنید برای بازی تک به تک سطح مقاومت و تیربار ماشین از اهمیت بساری برخوردار می باشد. همچنین قدرت های ویژه ماشین و راننده هم به کمک شما خواهند آمد!

حواستان باشد هزینه جستجو ۱۲۵ اسکناس برای یافتن رقیب جدید است(به نظر میرسد وقتی سطح شما بالاتر رود باید اسکناس بیشتری برای جستجو بپردازید)، بیایید امتحان کنیم! در این قسمت نوبتی باید شلیک کرده، قدرت دو برابر و مقاومت قابل استفاده هستند، زیرکی شما در انتخاب گزینه به پیروزیتان کمک خواهد کرد! قسمت وسط صفحه هم پیام های با مزه ای وجود دارد که برای کری خواندن و کل کل بسیار کارساز خواهد بود. دوئل نفسگیر را بردیم! 🙂

تقویت جعبه ها: در این بخش هم اگر اسکناس دارید می توانید جعبه هایی که در مسیرتان قرار میگیرند را تقویت کنید مانند جعبه تعمیر ماشین، سلاح لیزری و جعبه ای مرموز که در این سطح برای ما قفل است!

خوب باید قبول کرد بازی مبارزین بسیار اعتیاد آور بوده و شما در حین بازی اصلا متوجه گذر زمان نخواهید شد! اگر بخواهیم تمامی مراحل را پیش رویم و سطح خود را برای باز کردن ماشین های جنگی قویتر بالا بریم ساعت ها زمان خواهد برد، پس تا همین جا می توان گفت کلیتی از گیم پلی بازی را شرح دادیم، اگر با دقت متن را بخونید بدون مشکل پیش روی خواهید کرد. نکته جالب این است که به علت زمان محدود نتوانستیم اژدهای مبارز را رویت کنیم، اگر شما توانستید تجربه ای جالب و هیجان انگیز خواهد بود!

تجربه کاربر(User Experience):

باید قبول کرد که بازی مبارزین بسیار جذاب و کاربر پسند ارائه شده است، هر چند همانطور که قبلا هم اشاره شد شاید برای پیروزی در جنگ کار سختی پیش رو داشته باشید اما با تلاش بیشتر قطعا موفق خواهید شد. نگاه ویژه توسعه دهندگان این بازی به کاربران و توجه ویژه ای که به آنها دارند این حس را به شما منتقل خواهد کرد که تنها نیستید! بطور حتم شما تجربه های ناخوشایند بسیاری از بازی های وطنی دارید که سازندگانش بعد از دانلود شما را تنها گذاشته اند اما خوشبختانه در بازی مبارزین لحظه به لحظه سازندگان در کنار شما هستند و با تمام وجود تلاش کرده اند تا با روش های مختلف از شما حمایت کنند تا احساس تنهایی نکنید!

از این نکته مهم هم نباید غافل شد که موضوع اصلی و ایده جذاب این بازی از ماشین هایی می باشد که برایتان آشنا می باشند! وقتی هم که تبدیل به ماشین های جنگی می شوند که دیگر بهتر از این نمی شود! هر چند در زمان نگارش این متن این بازی تازه نفس می باشد اما حضور کاربرانی فعال و سخت کوش روزهای درخشانی را نوید می دهد. در این بازی باید مرحله به مرحله با دقت و تمرکز بالا پیش روید تا از پیروزی ها و دستاورد های خود نهایت لذت را برده باشید.

بیراه نیست اگر بگوییم حضور در این بازی و رقابت با دشمنانی متنوع و سمج شما را برای ادامه هیجان زده تر خواهد کرد، اینکه در هر مرحله یک اتفاق نو در انتظار شماست شما را تحریک می کند که ساعت ها پای بازی مبارزین بنشینید! اگر لحظه ای غفلت کنید خواهید دید رقبای شما با اختلاف از شما پیشی گرفته اند!

بازی مبارزین تنها یک بازی اعتیاد آور نیست بلکه در این بازی شما نهایت لذت را خواهید برد و تجربه ای شیرین و متفاوت از یک بازی ایرانی را تجربه خواهید کرد.

mobarezin_3_500x283

رابط کاربری(User Interface):

رابط کاربری را می توان قلب تپنده هر برنامه یا بازی دانست، زیرا تمامی موفقیت ها در این حوزه با دقت به این بخش تضمین شده است! بازی مبارزین را هم می توان جزو خوب ها قرار داد که البته به گذر زمان هم خیلی بهتر خواهد شد. در بازی مبارزین از ابتدا تا انتها مسیر مشخصی وجود دارد که کاربر بدون اینکه گمراه شود همه چیز را درک خواهد کرد و اگر شما یکبار تجربه بازی را داشته باشید خیلی زود تمامی بخش ها ملکه ذهن می شود بر عکس، بسیاری از بازی ها که به حدی شلوغ و پیچیده هستند که بسیاری از ما و شما از ادامه آن منصرف می شویم.

در بازی مبارزین چیدمان صفحات به خوبی طراحی شده است. همچنین دکمه ها و منوهای مختلف در جاهای مناسبی تعبیه شده اند که بطور حتم با آنها احساس راحتی خواهید کرد. نکته بسیار مهم که نباید فراموش کنیم این است که نمایش پیغام ها در جای جای بازی و در زمان مناسبی اتفاق می افتد که البته اینکه بعضی جاها همچنان باید از کلمات انگلیسی برای تایید یا رد یک موضوع استفاده کنید زیاد جالب نیست اما مطمئنا این موضوع هم با یک آپدیت کوچک حل خواهد شد.

این بازی طوری طراحی شده که در حالت عادی نیاز به هزینه کردن ندارید(pay to win نمی باشد) و این اتفاق واقعا جای تبریک دارد زیرا بیشتر سازندگان وطنی از همان ابتدا بصورت مستقیم و کاملا محسوس قصد درآمد زایی از داخل خود بازی را دارند! در بازی مبارزین شما با تلاش بیشتر می توانید طوری پیش روید که نیاز به خرید اسکناس یا الماس نداشته باشید مگر سرعت پیشرفت برایتان مهم باشد که آنگاه باید دست به جیب شوید!

روش استفاده شده در طراحی بازی به نحوی است که سازندگان کاربر را محور قرار داده اند و به دنبال آن هستند که نیاز های وی را به بهترین و موثرترین روش پاسخ داده و وی را شگفت زده نمایند. همانطور که قبول دارید کاربران امروزی در معرض تعداد زیادی محصول و خدمت نرم افزاری قرار گرفته اند، ولی توان استفاده از همه آنها را ندارند اما بازی مبارزین مبتنی بر مدل ذهنی کاربر طراحی و توسعه یافته است.

پیمایش بین صفحات (Navigation): همانطور که اشاره کردیم پیمایش از صفحات اولیه به ثانویه در مسیری ساده و منظم انجام می پذیرد و به مشکل بر نخواهید خورد.

فرم های ورود اطلاعات (Forms ): در این قسمت چیز پیچیده ای وجود ندارد، هر چند پیش بینی میکنیم توسعه دهندگان بازی فکری به حال این قسمت مخصوصا در ابتدای بازی بکنند! زیرا صرف ایجاد نام کاربری و تعیین یک کد مخفی شاید زیاد جامع و کامل نباشد! هر چند این مدل برای کاربران بهتر است زیرا به سادگی و بدون دردسر های تایید اطلاعات، وارد بازی می شوند.

جداول و لیست ها (Tables and Lists): در این بخش هم مبارزین فقط مهمترین و کاربردی ترین اطلاعات را نمایش می دهد و این جای تقدیر دارد زیرا اگر کاربر را با اطلاعات بیهوده و با حجم زیاد بمباران کنید نتیجه عکس خواهید گرفت.

ابزار ها (Tools): بدون شک راه پیچیده ای برای تعامل کاربر با ابزارهای مورد نیاز وجود ندارد و همه چیز همانطور ساده و تمیز اتفاق می افتد و بازی مبارزین در این قسمت هم نمره قبولی گرفته است.

دعوت نامه (Invitations): نحوه دعوت کردن از کاربران و شروع به کار و کشف بازی از مهم ترین نکات در طراحی معماری بازیست که در بازی مبارزین از همان ابتدا قدم به قدم و بدون مشکل جای جای بازی را کشف خواهید کرد، یک نکته مهم هم وجود دارد که نباید نا دیده گرفت! وقتی که سطح شما بالاتر می رود بخش های جذابی از بازی نمایان می شود و این نکته نشان از زیرکی سازندگان مبارزین دارد.

کنترل ها و فیدبک ها (Controls ,Feedback ): توسعه دهندگان بازی مبارزین تمام تلاش خود را کرده اند تا به کاربران کمک کنند که با برنامه تعامل داشته باشند و به آنها در زمان های مناسب فیدبک های مناسب را بدهند، این تلاش کافی نیست! این قسمت شاید کمی جای کار بیشتری داشته باشد و بتوان از داخل بازی برای آن طرحی جدید بنیان کرد.

راهنما (Help): راهنماهای مناسب در همه جای بازی مبارزین وجود دارد و شاید سازندگان بیشتر از حد معمول هوای کاربران را دارند که البته این بسیار خوب است و بر محور بودن کاربر تاکید دارد که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

mobarezin_1_500x286

گرافیک(Graphics):

گرافیک فانتزی بازی بطور حتم شما را جذب خواهد کرد. استفاده از رنگ های مختلف مخصوصا در استفاده از رنگ های شاد برای شخصیت های اصلی به همراه ماشین های جنگی که بسیار با مزه رنگ آمیزی شده اند در کنار رنگ های تیره برای دزدان الماس ها و ماشین های مخوف و ترسناکشان و نقاب هایی که بصورت دارند همگی جزو نقاط مثبت بازی محسوب می شوند هر چند یک استثنا هم وجود دارد و آن زنبور وحشی چاق و به ظاهر با نمکیست که باید از او بترسید!!!

می توان پیش بینی کرد که در آینده قسمت نقشه و گاراژ دارای تغییرات گرافیکی بسیاری خواهند شد که کاربر را بیشتر جذب کند. از آیکون بازی تا مکان های دوئل های تک به تک و مراحل مختلف گرافیکی ساده و جذاب دارند که شما را حتی اگر سخت پسند باشید راضی خواهد نمود!

صدا و موسیقی(Sound and music):

در این بخش هم می توان به بازی مبارزین نمره قبولی داد زیرا استفاده از موسیقی نسبتا جنگی و حماسی( که البته بیشتر نزدیک به سبک های بلک متال است!) شما را برای نبرد آماده میکند! پیشنهاد می کنیم برای لذت بیشتر با هدفون بازی را انجام دهید. استفاده از جلوه های صدایی مناسب یا همان fx ها هم به خوبی و با ظرافت انجام می شود، بطور مثال تمامی دشمنان و موانع موجود سر راه شما صدای جالبی از خود تولید می کنند! حتی به صدای تیربار هم توجه شده که با افزایش قدرت به راستی شما را میدان جنگ قرار می دهد! این قسمت هنوز هم جای کار دارد و می توان با اندکی خلاقیت به جذابیت های آن افزود.

عملکرد(Performance):

همه ما می دانیم برای انجام بازی های آنلاین مهم ترین نکته اجرای بازی به نحو صحیح می باشد، مخصوصا بازی هایی که هر روز به کاربران آن اضافه می شود! خوشبختانه ما در جریان بازی و انتقال اطلاعات به مشکل خاصی بر نخوردیم و همه چیز با سرعت خوب انجام گرفت، اینکه برای زمان هایی که قصد ورود به فروشگاه و خرید را دارید همه چیز سریع اتفاق بیفتد نکته مثبتی محسوب می شود. اگر هم احساس کردید دچار مشکل شدید از قسمت تنظیمات می توانید تنظیمات گرافیکی دستگاه خود را بطور دستی تنظیم نمایید. در کل عملکرد برنامه نسبت به بازی های ایرانی دیگر قابل قبول بود و مشکل خاصی مشاهده نشد، بطور قطع با بیشتر شدن کاربران از لحاط بحث های فنی و پشتیبانی، سازندگان بازی تدابیر لازم را خواهند اندیشید.

mobarezin_2_500x286

نتیجه گیری(Conclusion):

بازی مبارزین را می توان یکی از خوش ساخت ترین بازی های حال حاضر قلمداد کرد که آمده است تا تجربه ای جذاب و منحصر بفرد برای کاربرانش رقم بزند. رقابتی سخت در حوزه بازی های آنلاین که بازی مبارزین می تواند جزو برندگان آن باشد. شاید درست نباشد اما باید اعتراف کنیم این بازی بسیار اعتیاد آور است و دل کندن از آن مشکل، پس اگر اهل چالش هستید و میخواهید پیروز جنگ هایی باشید که با ماشین های جنگی محبوبتان اتفاق می افتد همین حالا این بازی را دانلود کرده و جمع جنگجویان بپیوندید. در آخر فراموش نکنید در این بازی دشمنانی دارید از پرندگان، زنبورهای وحشی و اژدهای مبارز که عرصه را برای شما تنگ خواهند کرد. امیدواریم بزودی شاهد بروز رسانی های بیشتر و بهتر از توسعه دهنگان بازی مبارزین باشیم.

badge-l

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

2 commentsOn بازی مبارزین ۰ تا ۱۰۰ با هات اپ نیوز

  • تو بازی زدم آپ ولی تو بازار زده اجرا سه روزه تو همین حالت مونده اینقدر باگ تو بازی هست که نگو لطفأ این باگها را برطرف کنید ربات و اژدها را اگه با هم بزنیم از صفحه بازی میرند بیرون چند دقیقه بعد بر میگردند همون موقع که احتیاجشون داریم نیستند چرا آخه

  • ممنون از توضیحات خوبتون

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu