Pavel Durov

زاکربرگ: اولین قدم دخترم با واقعیت مجازی ماندگار می شود

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بعد از حضور غافلگیر کننده مارک زاکربرگ در مراسم رو نمایی از پرچمداران جدید سامسونگ او دیروز در گفتگویی زنده در برلین به حاضران گفت قصد دارد اولین گام برداشتن دخترش را به صورت واقعیت مجازی ثبت کند. مارک زاکربرگ گفت: من مدت هاست در این فکر هستم که نخستین قدم برداشتن او را چگونه ثبت کنم. وقتی من اولین گام را برداشتم پدر و مادرم تاریخ آن را در یک دفتر ثبت کردند، وقتی بچه های خواهرم اولین قدم های خود را برداشتند با دوربین و سپس با گوشی این لحظات مهم ثبت شدند.

به گفته ی زاکربرگ: اولین قدم دخترم با واقعیت مجازی ماندگار می شود من با دوربین 360 درجه تمام این صحنه را ضبط می کنم و در صورتیکه که خانواده ام در آن لحظه حضور نداشته باشند به صورت زنده این لحظه را با آنها به اشتراک خواهم گذاشت، خانواده ام خواهند توانست بوسیله ی هدست این لحظات زیبا را به صورتی کاملا واقعی تجربه کنند.

این فرآیند بسیار جالب است حرکت از متن به دوره ی عکاسی  آنالوگ و سپس ضبط دیجیتال بر روی گوشی و اکنون نسل آینده ی تصویربرداری یعنی دنیای واقعیت مجازی.

فیسبوک بعد از خرید  Oculus VR در سال 2014 به قیمت 2 میلیارد دلار  به شدت در حال سرمایه گذاری بر روی آینده ی واقعیت مجازی است.

آینده ی واقعیت مجازی در گرو در دسترس بودن و قیمت معقولانه ی محتوا و سخت افزار مربوط به آن است و Oculus که در پایان ماه مارس قیمت آن 600 دلار تخمین زده شد می تواند زمینه ی لازم برای دستیابی به این هدف را فراهم کند.

زاکربرگ گفت: من فکر می کنم واقعیت مجازی واقعا عمیق است و نه تنها قادر است وقایع را با همه ی جزئیات ثبت کند بلکه قادر به ساخت چیزهایی که امکان ناپذیر به نظر می رسند.

اینکه بتوانید صحنه های مختلف و مهم زندگی از جمله راه افتادن کودکتان را به گونه ای ثبت کنید که هر وقت دوباره آن را دیدید تمام جزئیاتی که فراموش کرده اید را به یاد بیاورید واقعا معرکه خواهد بود.

Source: thenextweb

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu