تصاویر ترسناک از رشد باکتری ها بر روی گوشی!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اگر چه ممکن است گوشی شما خیلی تمیز به نظر برسد  اما در حقیقت مملو از باکتری های پنهانی است که بعضی از آنها واقعا بیماری زا خواهند بود. گوشی های موبایل به یکی از پرکاربردترین ابزارهای امروز بشر تبدیل شده اند دائما آنها در دستان گرم و مرطوب و بین جیب و کیف خود،  در محل کار یا خانه با خود حمل می کنیم، مطمئنا همه ی ما در یک مسئله مشترکیم این که هیچ وقت گوشی های خود را تمیز نمی کنیم.

در تحقیقی که به تازگی انجام گرفته است باکتری های موجود بر روی گوشی نشان داده شدند، این باکتری ها دقیقا تاریخچه ی کارهایی که در به هنگام استفاده از آنها انجام داده ایم را نشان می دهند.

برای یافتن میزان باکتری های موجود بر روی هر گوشی دانشجویان دانشگاه Surrey  گوشی های خود را در فضای مناسب برای رشد باکتری در آزمایشگاه قرار دادند و به مدت چند روز صبر کردند. بعد از سه روز شاهد این تصاویر ترسناک از رشد باکتری ها بر روی گوشی های خود بودند که شما هم شاهد آن هستید.

در تحقیقاتی که قبلا انجام شده بود حدود 60 کلونی باکتریایی بر روی گوشی ها یافت شد این در حالیست که تعداد موجود در سرویس های بهداشتی 44 کلونی باکتریایی وجود دارد. دکتر پارک استاد باکتری شناسی و مسئول این تحقیق گفت: علاوه بر باکتری های بی خطر باکتری هایی هم در این بین یافت شدند که باعث تب، قرمزی چشم می شوند. مثلا باکتری Staphylococcus aureus باعث عفونت های پوستی می شود و محل زندگی آن سوراخ های بینی است بنابراین وقتی با گوشی حرف می زنیم و بلافاصله پیام می دهیم همواره با این باکتری های سر و کار دارید.

دکتر پارک افزود: نوع باکتری های موجود بر روی گوشی نوع فالیت های روزمره ی شما را نشان می دهند مثلا باکتری Baccillusmycoides موجود بر روی این گوشی نشان می دهد فرد با خاک سر و کار داشته است. وی افزود: به نظر می رسد گوشی ها فقط شماره تلفن ها را نشان نمی دهند بلکه تاریخ تماس های فیزیکی و شخصی را نیز برملا می کنند.

Source: home.bt nbcrightnow

 

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu