crash club

Noveto سیستمی نوین برای شنیدن صداها بدون هدفون

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

امسال در کنگره ی جهانی موبایل استارتاپی به نام Noveto Systems تکنولوژی جالبی را عرضه کرد که کاربران به کمک آن می توانند صدای پخش شده از گوشی خود را بدون نیاز به هیچ سخت افزاری  فقط خودشان بشنوند بدون آنکه فردی که کنار آنها نشسته صدایی بشنود. Noveto سیستمی نوین برای شنیدن صداها بدون هدفون خواهد بود با استفاده از تکنولوژی خصوصی کردن صدا،  صدای مورد نظر فقط توسط افراد خاصی شنیده می شود و Noveto آن را نسل بعدی رابط  کاربری صوتی انسان با ماشین بدون نیاز به هیچ سیمی می داند.

نخست دو سنسور 3D به دو طرف صورت شما متصل می شوند که قادر به ردیابی حرکات سر خواهند بود. گوشی از طریق بلوتوث به دستگاهی که شبیه داک اسپیکر است متصل می شود. ترکیبی از دوربین و سنسور که حرکات سر کاربر را با استفاده از مسیر یابی 3 بعدی صورت ردیابی می کنند و الگوریتم های شکل دهی به امواج که به کمک پرتوهای متمرکز صوت را به سمت دو گوش می فرستند.

با استفاده از ردیابی صورت  مسیر حرکت صوت تغییر می کند به این معنا که سر به هر طرف بچرخد صوت به همان سمت حرکت می کند این امکان نیز وجود دارد که با تشکیل پرتوهای مختلف امکان شنیدن صدا را برای چند کاربر فراهم می کند. صدایی که به این شیوه بدون هیچ واسطی به گوش ها برخورد می کنند حس عجیبی ایجاد می کنند و کاملا شفاف و کریستالی خواهد بود.

شکل زیر نحوه ی عملکرد این تکنولوژی جدید را نشان می دهد. Noveto Systems gif

با این شیوه امکان تماشای تلویزیون و حتی بازی کردن گیمرها به صورتی کاملا بی سر و صدا فراهم می شود. آلارم ساعت فقط توسط کاربری خاصی شنیده می شود. به هنگام رانندگی وقتی با چند نفر هستید تماسی دریافت می کنید و بدون اینکه دیگران صدایی بشنوند به تماس خود پاسخ می دهید.

جالب اینجاست که این تکنولوژی مرد و زن را تشخیص می دهد و به این شیوه خواهد توانست دنیای تبلیغات خیابانی را نیز دگرگون کند. با یک اشاره می توانید کاری کنید که صدا را فقط خودتان بشنوید یا این امکان برای چند کاربر دیگر نیز فراهم شود.   Noveto قصد دارد این تکنولوژی را درگوشی ها، تلویزیون ها، کنسول ها به کار ببرد و امیدوار است بتواند آن را تا 20 ماه آینده به بازار عرضه کند.

Source: usatoday

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu