Pavel Durov

بالنی پر از پرتوهای وای فای برای هندی ها!

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

ماه گذشته بود که تلاش های مدیر عامل فیسبوک مارک زاکربرگ برای ارائه ی اینترنت رایگان فقط به بعضی از اپلیکیشنها و وب سایت های هندی با بن بست مواجه شد. حالا گوگل برای ارائه ی اینترنت رایگان به روستاهای هندی پیش قدم شده است. Rajan  مسئول ارشد گوگل در هند در گفتگویی با Economic Times گفت، گوگل در حال انجام مذاکرات با شرکت های مخابراتی هندی برای راه اندازی پروژه ی Loon است که در حقیقت بالنی با پرتوهای سریع وای فای برای رساندن اینترنت رایگان به روستاهای دور افتاده ی هند است.

این پروژه از طریق مخابرات محلی هند اجرا می شود، Anandan افزود با این حال مسئولیت خلبانی این بالن از عهده ی شرکت های محلی خارج است. او این پروژه را زیر ساختی در آسمان دانست و اضافه کرد دولت کاملا از ما پشتیبانی می کند و از نظرات گوگل هم استفاده می کنیم.

googles-magic-internet-balloons-.jpg

هند دومین کشور بزرگ دنیاست که نزدیک به 68 درصد جمعیت آن در روستاها زندگی می کنند و فقیر هستند فیسبوک قصد داشت با طرح اینترنت رایگان خود قدمی در راه کمک به توسعه ی اینترنت در هند بردارد که با اتهام نقض بی طرفی مطلق متهم شد. به نظر مخالفان این طرح اینترنت رایگان باید برای همه ی ارائه دهندگان خدمات در دسترس باشد و به سایت های خاصی محدود نشود.

به نظر می رسد گوگل با این مشکل مواجه نشود چون بالنی پر از پرتوهای وای فای برای هندی ها اینترنت رایگان را برای همه ی سایت های اینترنتی به ارمغان خواهد آورد. کمپانی کالیفرنیایی Menlo Park نخستین بار این پروژه را در نیوزیلند آزمایش کرد، بالن های که به مدت چند روز در استراتوسفر باقی می ماندند و قادر به پرتوافشانی اینترنت 3G به ایستگاه های دریافت کننده بودند. این بالن های وای فای در کشورهای آمریکا و برزیل نیز مورد آزمایش قرار گرفته اند، بالن  Ibis-167 که کره زمین را در مدت 22 روز طی می کند و بالن دیگری که تا 100 روز در ارتفاع بالا باقی می ماند.

Source: cnet

 

 

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu