following

هکری که توانست همه ی حساب های فیسبوک را هک کند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

آناند پراکاش تحلیل گر امنیتی در Flipkart هکری که توانست همه ی حساب های فیسبوک را هک کند بعد از اینکه نشان داد به دلیل وجود یک باگ امنیتی در سیستم ورودی فیسبوک می تواند به راحتی هر حساب فیسبوکی را هک کند به دلیل تلاش هایش از فیسبوک 15000 دلار جایزه دریافت کرد. این باگ مربوط به ریست کردن حساب فیسبوک بود که بعد از آن یک رمز شش رقمی به حساب شخص فرستاده می شود تا به عنوان پسورد دائمی مورد استفاده قرار گیرد.

Facebook-Still-Exposes-3

معمولا هر کاربر معمولی می تواند 10 تا 12 بار رمز اشتباه وارد کند پراکاش متوجه شد این میزان در سایت بتای فیسبوک که برای توسعه دهندگان است از بین رفته است و همه ی حساب کاربران به راحتی در دسترس است. پراکاش با استفاده از این باگ و فقط با حدس زدن رمزهای کاربران توانست حساب های کاربری فیسبوک زیادی را باز کند. او این مشکل را در صفحه ی vulnerability فیسبوک گزارش کرد و بعد از چند روز مقامات فیسبوک وجود این باگ را تایید کردند و به خاطر این گزارش او را تشویق کردند.

آناند می گوید: فیسبوک به کاربران خود اجازه می دهد با وارد کردن شماره تلفن یا آدرس ایمیل حساب خود را ریست کنند. من دوازده بار رمز اشتباه در سایت www.facebook.com وارد کرد و حسابم مسدود شد سپس این کار را در سایت بتای فیسبوک mbasic.beta.facebook.com  انجام دادم و در کمال تعجب دیدم محدودیت امکان ورود تعداد مشخص رمز اشتباه در آن از بین رفته است و هر چند بار بخواهم می توان رمز اشتباه وارد کنم سپس با موفقیت حساب خود را بازیابی کردم و از همان پسورد برای باز کردن حساب استفاده کردم.

آناند یکی از هکرهاای کلاه سفید پر کار است که تاکنون توانسته است با پیدا کردن باگ در غول هایی مثل توئیتر، فیسبوک، دراپ باکس، گوگل و نوکیا جوایز زیادی دریافت کند. یکی از فعالیت های اخیر او مشخص کردن آسیپ پذیری Zomato بود که امکان درز اطلاعات کاربران و دسترسی به حساب اینستاگرام آنها را بوجود می آورد. مدتی پیش هم به خاطر پیدا کردن یک باگ در فیسبوک که امکان حذف عکس های حساب کاربران را می داد توانست 12500 دلار جایزه دریافت کند.

Source: bgr

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu