اشتباه تایپی هکر مانع بزرگترین سرقت بانک در طول تاریخ شد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

معمولا در مورد هکرها و سرقت اطلاعات شخصی افراد داستان هایی شنیده ایم. این بار هکرها دست به سرقت 1 میلیارد دلاری زده اند. اما جالب اینجاست که یک اشتباه تایپی ساده باعث شد بانک به انتقال جعلی پول مضنون شود. هکرهای باهوش به جای هدف قرار دادن دستگاه های خودپرداز یا فیشینگ اطلاعت بانکی مشتریان از همه جا بی خبر ماه گذشته به بانک مرکزی بنگلادش نفوذ کردند.

این مجرمان ناشناس با به دست آوردن مدارک لازم برای انتقال پول و سپس حمله به بانک Federal Reserve نیویورک با نزدیک به سی درخواست برای انتقال پول از بانک بنگلادش به مناطق مختلف فیلپین و سریلانکا به بزرگترین سرقت بانک در طول تاریخ از طریق هک دست زدند.

نقشه ی آنها درست از آب درآمد و در طول 4 درخواست توانستند مبلغی در حدود 81 میلیون دلار به فیلیپین جا به جا کنند اما در طول انتقال پنجم که مبلغ 20 میلیون دلار به سریلانکا منتقل می شد هکرها قصد داشتند یک سازمان غیر دولتی بنگلادشی که Shalika Foundation نام داشت را عنوان مقصد دریافت پول وارد کنند اما اشتباه تایپی هکر مانع بزرگترین سرقت بانک در طول تاریخ شد و با نوشتن “Fandation بانک Deutsche دلیل اشتباه را از بانک مرکزی بنگلادش پرسید و با ردیابی حساب ها همه چیز مشخص شد و انتقال متوقف شد.

رقم های بالای منتقل شده و حجم زیاد مبادلات شخصی باعث شد بانک فدرال به بانک بنگلادش هشدار دهد و همین باعث توقف دزدی های بیشتر شد که رقم آنها به 850 میلیون تا 870 میلیون دلار می رسید. دولت بنگلادش اعلام کرد مقداری از این پول را بازگردانده و در حال تلاش برای بازگرداندن باقیمانده آن است. هنوز هم هویت هکرها مشخص نشده است و امیدی هم به دستگیری آنها نیست. کارشناسان معتقدند این هکرها نسبت به سیستم های امنیتی بانک ها اطلاعات کاملی داشته اند و قبل از این سرقت در حال جاسوسی از کارمندان بانک بوده اند. دولت بنگلادش معتقد است بانک فدرال باید مانع این انتقالات می شده است و قصد دارد از این بانک شکایت کند.

Source: bgr

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu