crash club

اسمارتفون های دایره ای شکل و آینده پیش رو

دسته : اخبار, پوشیدنی‌ ها

هات اپ نیوز:

ما عادت داریم تا تلفن های همراهمان به شکل مستطیل، با ابعادی در حدود یک کارت اعتباری و در رنگ هایی مشخص مانند مشکی، سفید، نقره ای و… باشند. بطور حتم اسمارتفون های دایره ای شکل و داستان ساخت آنها برای همه جذاب است.

دو نفر از افراد خلاق صنعت فناوری، کریستینا کری و لیندا اینگاوا، در حال کار بر روی پروژه ی ساخت اسمارتفون هایی دایره ای شکل با دو صفحه نمایش هستند که شمای کلی یک صدف را دارد. به گفته ی آنها این اسمارتفون همه کاره می تواند به اندازه ی همین اسمارتفون های معمول امروزی و حتی کمی بیشتر صفحه ی نمایش در اختیار کاربران قرار دهد و طراحی اش به گونه ایست که یک تکنولوژی پوشیدنی محسوب می شود.

People are attacking this fascinating concept phone, but here's the real story behind it_1

ابعاد این اسمارتفون جالب به اندازه ایست که به راحتی در جیب، حتی جیب لباس های رسمی خانم ها که معمولا کوچکتر است، جای می گیرد. به همین دلیل نیز لرزش ویبره ی موبایل هنگام زنگ خوردن به راحتی احساس می شود.

خالقان این اسمارتفون های دایره ای برای توضیح بهتر ایده شان از نمونه های بسیار ابتدایی استفاده کردند. در نمونه ی اولیه ی این موبایل ها از یک کیت که با دستگاه چاپگر سه بعدی پرینت گرفته شده بود به عنوان سخت افزار استفاده می شد. استفاده از وسایل بسیار ارزان همیشه راهی جالب و قابل اعتماد برای جلب علاقه ی مردم به تکنولوژی های جدید بوده است و به همین دلیل شرکت کیک استارتر (شرکتی که همیشه از ایده های جدید استقبال وسرمایه ی ساخت آنها را تامین میکند) مایل به همکاری با این دو نفر شده است.

نظرات بسیار متفاوتی در مورد این اسمارتفون وجو دارد. در بسیاری از سایت های تکنولوژی از این اسمارتفون ها به عنوان اسمارتفون های مخصوص خانم ها یاد شده است. این دسته از منتقدان اعتقاد دارند این شکل از اسمارتفون فقط مناسب خانم هاست! در مقاله ی دیگری از جنس این اسمارتفون انتفاد شده بود و گفته شده بود اسمارتفونی که بتوان آن را با کمک پرینتر سه بعدی ساخت، قطعا دستگاهی بی کیفیت خواهد بود و بسیاری دیگر نیز آن را غیر جذاب نامیده اند.

اما نظر سازندگان این اسمارتفون در مورد محصولشان این است:

نسل امروزه فکر می کنند که اسمارتفون های مستطیل شکل جذاب هستند، این در حالی است که هرگز با اسمارتفونی در اشکال دیگر کار نکرده اند! در طبیعت اشکال مستطیلی بسیار کم یافت می شود. پس چه دلیلی دارد که ما از شکل های طبیعی تر استفاده نکنیم؟ این شکل رایج اسمارتفون ها در بسیاری از موارد برای خانم ها مناسب نیست. چون لباس خانم ها معمولا فاقد جیب و یا دارای جیب هایی با ابعاد کوچک است که نمی توان یک شیئ بزرگ مستطیلی را به راحتی در آن قرار داد.

این نمونه ای اکنون مشاهده می کندی فقط و فقط یک نمونه ی اولیه و بسیار ابتدایی از این محصول است. قطعا در 4 سال آینده بسیار جنجالی و پرطرفدار خواهد شد. هدف بزرگ ما مبارزه با اسمارتفون های بزرگ مستطیل شکلی است که حمل کردن آنها نیز سخت است. ورژن های بعدی این محصول فلزی، کمی بزرگتر و همراه با دو صفحه ی نمایش خواهد بود. نظرات منفی دیگران به هیچ وجه ما را آزرده نخواهد کرد و با قدرت به کار خود ادامه می دهیم.
.
افرادی که از نزدیک این اسمارتفون را دیده اند و با سازندگان آن صحبت کرده اند بسیار تحت تاثیر قرار گرفته اند و برخی از آنها عقیده دارند مردان با دیدن اینکه این محصول که بسیار از طرف خانم ها مورد توجه قرار می گیرد، مشتاق خواهند شد تا خودشان نیز بتوانند از این محصول استفاده کنند. اما فقط طرف خانم ها را گرفتن، آن هم توسط کسانی که می خواهند یک محصول کاملا جدید و متفاوت را عرضه کنند دردسر ساز خواهد بود و رود فروش را تحت تاثیر قرار خواهد داد. چون ممکن است در بازار تکنولوژی مردان هیچ جایی نداشته باشد!

source: techinsider

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu