following

افزایش توجه رانندگان به جاده دغدغه جدید سازندگان خودرو

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

به زودی ماشین ها قبل از اینکه پشت فرمان خوابتان ببرد به شما هشدار خواهند داد. سازندگان خودرو قصد دارند از سال آینده ماشین ها را به سیستم های مونیتورینگ راننده مجهز کنند،  با استفاده از این سیستم در صورتی که راننده خسته یا پریشان باشد رانندگی امن تری به او پیشنهاد می شود. این سیستم هوش مصنوعی با رصد کردن حالات راننده به ارزیابی سلامت او در پشت فرمان می پردازد.

یکی از مهم ترین دلایل بی توجهی رانندگان استفاده از گوشی حین رانندگی است. رانندگانی که پشت فرمان پیام می نویسند 6 بار بیش از بقیه در معرض تصادف قرار دارند و آنهایی که تماس های خود را چک می کنند یا سری به اینترنت می زنند سه بار بیشتر در برابر انواع حوادث جاده ای قرار می گیرند. اما با استفاده از این هوش مصنوعی جدید که مجهز به کنترل راداری پیشرفته و تکنولوژی نگه داری در خط است فاصله بین وسیله نقلیه با سایر وسایل حفظ می شود و در صورت برزو خطا هشدارهای لازم به راننده اعلام می شوند البته خود این موضوع نیز می تواند بر بی توجهی رانندگان بیفزاید. eyes of road

سیستم Delphi با تجهیز کردن خودرو با دوربین ها و نرم افزار های خاص می تواند حرکات سر و چشمان  راننده را ردیابی کند و در صورتی که متوجه شود راننده به جایی غیر از جاده نگاه می کند با پخش آلارم های هشدار و ایجاد لرزش در کمربند راننده او را از شرایط خطرناک نجات می دهد.

Eyeris نیز یکی از استارتاپ های سیلیکون ولی است که نرم افزاری برای آنالیز حالات چهره ی راننده طراحی کرده است که در صورت تشخییص علائم خستگی در صورت راننده یا حرکاتی مثل چروک کردن پیشانی یا مالیدن چشم ها با لرزش علائم هشدار دهند می دهد. به هر حال تلاش برای افزایش توجه رانندگان به جاده دغدغه جدید سازندگان خودرو است که تا حد متوسطی محیطی امن تر را به ارمغان خواهد آورد.

Source: wsj

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu