Batlle Bay

کیف پول های دیجیتال، انقلابی جدید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

راه های پرداخت پول مدام در حال تغییر است. هیچگاه به یک شکل نخواهد ماند. دوره ی کارت های اعتباری نیز روزی به پایان می رسد و ما راه های بسیار مختلفی را برای انجام دادن پرداخت های خود خواهیم داشت.

در سر تا سر دنیا، بانک های بزرگ و غول های تکنولوژی در تلاش هستند تا در آینده ای نزدیک کیف پولی دیجیتالی را بسازند. آنها مشغول به نوشتن نرم افزار ها، طراحی کارت های مختلف و پیدا کردن راهی هستند تا به کمک آنها عملیات بانکی را راحت تر و امن تر انجام دهیم.

گوگل این پروژه را شروع و اپل آن را به اوج خود رساند

برای شروع یک انقلاب در تکنولوژی کافی است تا دنیا آن را بشناسد. این انقلاب در سیستم پرداخت های الکترونیکی از اکتبر 2014 و همراه با معرفی سیستم پرداختی اپل (Apple Pay) در آمریکا آغاز شد. اپل اولین کمپانی ای نبود که از این سیستم استفاده کرد، اما اولین کمپانی ای بود که از آن به صورت یکپارچه استفاده و ثابت کرد این فقط یک تبلیغ نیست.

کیف پول های دیجیتال در اندازه ها و شکل های مختلف وجود دارند. سیستم tap and pay روی اسمارتفون ها، استفاده از کارت های هدیه با کمک اسکن کردن کد های QR و کارت های دیجیتال جدید که مانند کارت های اعتباری امروزی ولی با امکانات بیشتر هستند. گوگل اولین کمپانی ای بود که در سال 2011 کیف پول دیجیتال را را با معرفی tap and pay به دنیا نشان داد اما نتوانست از آن به صورت یکپارچه استفاده و توجه ها را به سمت خود جلب کند.

در سه سال گذسته گوگل در سیستم کیف پول های دیجیتالی خود کمی پیشرفت داشته است. گوگل در گذشته نتوانسته بود تا طرفداران زیادی را برای پروژه ی خود پیدا کند، تعداد بسیار کمی از کمپانی های سازنده ی موبایل حمایتش کرده بودند، نتوانسته بود تا بانک های زیادی را با خود همراه کند و در همراه کردن بازرگانان با خود برای استفاده از سیستم جدیدش به مشکل بر خورده بود.

در واقع سیستم گوگل هرگز قدرت این را نداشت تا بتواند در نحوه ی پرداخت ها تغییری ایجاد کند. اما اپل توانست با همراهی هزاران نفر از بازرگانان و حدود 12 بانک معتبر و همچنین با وجود کارت های دیجیتالی که با کمک T-Mobile ، AT&T و Verion تهیه کرده بود، به سرعت کاری کند تا 90 درصد افرادی که از محصولات این کمپانی استفاده می کنند را در این تحول با خود همراه کند. البته بعد ها در ادغام پروژه ی گوگل و اپل پی دیگر از این کارت ها استفاده نشد. بعد از ادغام این پروژه ی مشترک Android Pay نامیده شد.

payment-revolution-0002-720x720

مسئول پرداخت های شرکت HS معتقد است حضور کمپانی اپل در این پروژه تاثیر بسیار مثبتی را بر روی روند آن گذاشته است و ما همگی وجود کیف پول های دیجیتالی را مدیون اپل هستیم. حال کسانی که در سرمایه گذاری بر روی این پروژه مردد بودند نیز مایل به همکاری با این دو کمپانی برای ادامه ی فعالیت های خود شده اند.

به محض شروع کار اپل، بسیاری از کمپانی ها از جمله سامسونگ نیز به فعالیت در این زمینه پرداختند و در تلاش برای متوقف کردن کردن اپل و گوگل بوده اند. هر کدام از این شرکت ها سعی داشتند تا در این مسیر از دیگری پیشی بگیرند و ادعا می کنند که کنترل بیشتری بر روی معاملات و کارت ها دارند و در نتیجه امن تر هستند اما تا نتوانند رضایت مصرف کنندگان را جلب کنند موفق نخواهند بود. اپل با تلاش فراوان توانست از نعمت همکاری بانک های معتبر بهره مند شود، اگر رقبای دیگر نیز می خواهند در این مسابقه پیروز شوند باید با بانک های معتبر همکاری کنند تا بتوانند از مزایای آنها برای سیستم پرداخت های خود استفاده کنند.

با وجود تمام این دستاورد ها، اپل هنوز فاصله ی زیادی را با جهانی شدن دارد. اپل باید کاری کند که تمامی مردم در تمامی سن ها و در تمام کشور ها بتوانند از این سیستم استفاده کنند تا این سیتم پرداخت به طور کلی جایگزین روند قبلی شود.

استارباکس با هدیه دادن قهوه های مجانی سیستم کیف پول دیجیتالی مخصوص خود را به سرعت گسترش داد

در حال حاضر فروشگاه های زنجیره ای معروف استارباکس یک سیستم پرداخت الکترونیکی جدید را برای خود آماده کرده است. در این سیستم مشتریان می توانند به سادگی و با کمک کارت های هدیه در اسمارتفونشان پرداخت های خود را به این فروشگاه انجام دهند. اپلیکیشن استارباکس با کمک کد های QR اطلاعات پرداخت شما را نمایش می دهد و کاربران می توانند با ذخیره ی اطلاعات کارت های اعتباری خود پرداخت های خود را به سادگی انجام دهند.

در ازای استفاده از این اپلیکیشن مشتریان می توانند یک قهوه ی مجانی هدیه بگیرند. این فروشگاه توانسته است با استفاده از این روش بیش از یک میلیارد دلار کارت هدیه بفروشد.! با استفاده ی بیشتر از این کارت های هدیه و استفاده ی کمتر از کارت های اعتباری، مشتریان توانسته اند هزینه های خود را به خوبی در این فروشگاه کنترل کنند.

این سیستم جدید می تواند علاوه بر مزایای زیادی که دارد، گاهی نیز دردسر ساز شود. اتصال نیافتن به شبکه های پرداخت و اتمام شارژ اسمارتفون قبل از پرداخت و اختلال در شبکه های پرداخت می تواند از جمله ی این دردسر ها باشد که هرگز در استفاده از پول نقد پیش نخواهد آمد. همچنین اپل، گوگل و تمامی شرکت هایی مانند سامسونگ که در این رقابت حضور دارند باید بسیار تلاش کنند تا یک رابط کاربری ساده را فراهم کرده تا تمام استفاده کنندگان بتوانند به راحتی آن را درک کنند. همچنین این اپلیکیشن ها باید طوری طراحی شوند که تقریبا با اسمارتفون های موجود سازگاری داشته باشند و در عین حال امنیت بسیار زیادی را برای کاربران فراهم کنند.

هیچگاه یک انقلاب این چنینی نتوانسته در بدو ورودش کاملا موفق شده باشد،حتی در زمان شروع اولیه ی کار کارت های اعتباری در سال 1958 هیچکس فکر نمی کرد که روزی تمامی عملیات پرداختی ما با این کارت ها صورت بگیرد و سال ها زمان برد تا تمام مردم این سیستم جدید را جایگزین پرداخت های نقدی خود کنند. امیدواریم این انقلاب جدید نیز بتواند در راحت کردن زندگی روزمره ی ما تاثیر به سزایی داشته باشد.

source: digitaltrends

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu