Batlle Bay

رابطه ی بین چک کردن گوشی و شخصیت افراد

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

این روزها خیلی از ما با گوشی های خود همچون یک یاز اعضای بدنمان رفتار می کنیم. تماس ها، پیام دادن، گوش دادن به موسیقی، عکس گرفتن، وبگردی و حتی برای تظاهر به اینکه اتفاقات محیط اطراف اصلا برایمان مهم نیست. اما یک مطالعه ی جدید در مورد رابطه ی بین چک کردن گوشی و شخصیت افراد انجام گرفته است.

محققان دانشگاه Temple دریافتند که آنهایی که دائما گوشی های خود را چک می کنند اغلب دچار وسواس هستند، آسیب پذیرترند، مضطرب هستند و فاقد کنترل های لازم بر روی خود هستند. این مطالعه بر روی 91 دانشجو انجام گرفت. به این دانشجویان در یک بررسی مقایسه ای پیشنهاد شد آیا حاضرند مقدار کمی پول را در زمانی کوتاه به دست بیاورند یا مقدار زیادی پول را در زمانی طولانی تر تا رابطه ی بین پاداش و رضایت مشخص شود. محققان این مطالعه دریافتند آنهایی که دائما گوشی های خود را چک می کنند از آن دسته افرادی هستند که نیاز به پاداش و رضایت فوری دارند. عادت های استفاده از تکنولوژی موبایل همچون چک کردن دائم گوشی بیشتر به دلیل بی تابی های کنترل نشده و تمایل برای پاداش فوری است.

Wilmer یکی از محققان این پروژه اضافه کرد: نسل جوان ما نسبت به کنترل تکانه های موجود که در نتیجه ی تکنولوژی های شخصی جدید بوجود آمده اند بسیار ضعیف هستند. Chein محققی دیگر می گوید: این یافته ها رابطه ی دست به دست شدن گوشی را با بی صبری و بی قراری های فرد نشان می دهد. افراد باید بتوانند در برابر این تکانه ها خود را کنترل کنند مثل جعبه ای از شکلات که خود را برای نخوردن بیش از دو تا کنترل می کنید پیام ها منتظر خواهند ماند بهتر است کنترل بیشتری بر روی عادات استفاده از گوشی داشته باشید.

Source: nzherald

 

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu