آیا حالت نایت شیفت می تواند مشکلات خواب ما را حل کند؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اگر برای استفاده از حالت نایت شیفت جدید اپل هیجان زده هستید که به صورت خودکار می تواند رنگ های صفحه نمایش را به مجموعه رنگ های گرمتر خورشید تغییر دهد بد نیست بدانید این ویژگی حلال تمام مشکلاتی که در اثر استفاده از گوشی به هنگام خواب بوجود می آیند نخواهد بود.

حتما شنیده اید نور آبی گوشی، تبلت و تلویزیون تاثیرات ویرانگری بر سلامت ما می گذارند. نور آبی یکی از درخشان ترین نورهاست که منجر به کاهش تولید ملاتونین می شود که در حقیقت یک هورمون کلیدی در مغز است که ساعات خواب را خبر می دهد. راه حل هوشمندانه ی اپل برای رفع مشکل تاثیر نور آبی بر ترشح هورمون ملاتونین تبدیل نور آبی صفحه ی نمایش گوشی به نورهای قرمز رنگ و گرمتر خورشید است.

وقتی از یکی از اعضای آکادمی خواب آمریکا Raj Dasgupta در مورد این موضوع سئوال شد که آیا حالت نایت شیفت می تواند مشکلات خواب ما را حل کند پاسخ جالبی از او دریافت شد. به گفته ی Dasgupta: عادت مناسب این است که اگر خوابتان نمی برد کتاب بخوانید اما بیشتر مردم گوشی را انتخاب می کنند با این کار دو مشکل خواب بوجود می آید:

1 . استفاده از گوشی خود منجر به مقاومت در برابر خواب می شود

برای افرادی که مشکال خواب دارند استفاده از اپلیکیشن ها و یا ویژگی هایی که باعث استفاده ی بیشتر از گوشی می شوند این مسئله را بغرنج تر می کند. اپلیکیشن هایی وجود دارند که به خواب بهتر کمک می کنند اما همچون شمشیر دو لبه عمل می کنند چون کاربر در تخت از آنها استفاده می کند.

2 . بیشتر موضوعاتی که در گوشی با آنها سر و کار داریم در خواب تداخل ایجاد می کنند

یکی از اجزای بهداشت خواب آماده شدن برای خواب با کاهش قرار گرفتن در معرض موضوعات تحریک کننده مثل رسانه های اجتماعی، تلویزیون و اخبار است بعضی از کارشناسان توصیه می کنند یک ساعت قبل از خواب از این رسانه ها استفاده نکنید. وقتی به تخت خواب می روید باید کارهایی انجام دهید که باعث آرامش بیشتر شما شود مثل خواندن کتاب با این کار به صورت تدریجی وارد مراحل خواب می شوید و مغز تحریک نمی شود. همه ی نوتیفیکیشن های گوشی تحریک کننده هستند به هنگام خواب باید در آرامش کامل باشید و چیزهایی مثل اخبار این آرامش را به هم می زنند.

با این وجود که این دانشمند استفاده از گوشی به هنگام خواب را رد کرد اما حالت نایت شیفت آیفون را ابزاری مفید برای آنهایی که دانست که مشکلات خواب دارند البته تا زمانی که تمایلی برای استفاده از شیوه های دیگر سالم خوابیدن و بهداشت خواب ندارند.

Source: businessinsider

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

1 دیدگاهOn آیا حالت نایت شیفت می تواند مشکلات خواب ما را حل کند؟

  • خیلی مسخره است که نایت شیفت رو نو آوری قلمداد کردین!!!! چیزی که اقلا ۴-۵ ساله تو گوشی های اندروییدی به صورت برنامه و درون رام های سیانوژن ماد وجود داره !!

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu