The best strategy games in 2016

این چهار ویژگی شخصیتی مدیران آینده را نشان می دهند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

طبق مطالعات جدیدی که توسط Steven N. Kaplan در دانشکده ی بازرگانی دانشگاه شیکاگئ انجام گرفت مشخص شداین چهار ویژگی شخصیتی مدیران آینده را نشان می دهند. مهارت های عمومی، مهارت های اجرایی، الهام بخش و جذاب بودن(کاریزما)، مهارت های استراتژیکی.

این نتیجه گیری بعد از تجزیه و تحلیل 2600 مصاحبه از مدیران عامل مختلف به دست آمد و در طول چهار ساعت مصاحبه با شرکت های حرفه ای نامزدهای انتخابی از نظر دارا بودن 30 صفت مختلف از جمله صداقت، خلاقیت و پشتکار امتیاز بندی شدند. این 30 صفت اخلاقی به چهار ویژگی شخصیتی که در بالا ذکر شد تقسیم شدند. Kaplan در این مورد گفت: منظور از مهارت های عمومی امتیازی است که فرد از این 30 صفت اخلاقی به دست می آورد. مهارت های اجرایی به توانایی برای انجام کارهای به صورت موثر، پیوسته و فعالانه باز می گردد. منظور از الهام بخش بودن قانع کننده بودن و توانایی یک فرد برای ایجاد کردن اشتیاق در دیگران است. مهارت های استراتژیکی به خلاقیت و فکرهای بزرگ اشاره می کند.

ceo

مدیران عامل در هر چهار ویژگی شخصیتی رتبه های بالایی به دست آوردند و مسئولین مالی امتیازهای پایین تر و مدیران عملکرد امتیازی در حد متوسط به دست آوردند. تحلیل های بیشتر نشان داد که کاندیدادهای دیگر سمت های اجرایی که در هر چهار ویژگی شخصیتی رتبه های بالایی به دست آورده اند در آینده شانس به دست آوردن سمت مدیر عامل را بیش از بقیه خواهند داشت و 5 تا 10 سال زودتر به این هدف خواهند رسید.

این مطالعات نشان داد نامزدهای مقام مدیر عاملی از نظر مهارت های فردی از جمله مهارت یک شنونده ی خوب بودن، رفتار محترمانه با مردم بسیار ضعیف هستند. به عبارت دیگر رهبرانی که توانایی انجام دادن کارها را دارند لزوما مطلوب ترین افراد نیستند. Kaplan استیو جابز را نمونه ای از شخصیتی دانست که توانایی های اجرایی عظیم داشت اما از نظر مهارت های فردی در سطح پایینی قرار داشت. او اپل را به جایگاه بزرگی رساند اما همیشه بر سر کارمندانش فریاد می زد و آنها را به باد انتقاد می گرفت.

این مطالعه نشان داد مصاحبه شوندگانی که از از نظر مهارت های شخصیتی بالاتر از حد میانگین باشند سریع تر استخدام می شوند. برای آنهایی که امیدوارند روزی به یک مدیر موفق تبدیل شوند آشنایی با این ویژگی های شخصیتی و تلاش برای دستیابی به آنها بسیار مفید خواهد بود.

Source: businessinsider

 

از دست ندهید!

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...
جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

6 راه برای جمع‌آوری و جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن

جذب سرمایه در استارتاپ اپلیکیشن را می‌توان از دلایل مهم موفقیت نامید البته نه تنها دلیل؛ بلکه فاکتوری تعیین

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu