Batlle Bay

این چهار ویژگی شخصیتی مدیران آینده را نشان می دهند

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

طبق مطالعات جدیدی که توسط Steven N. Kaplan در دانشکده ی بازرگانی دانشگاه شیکاگئ انجام گرفت مشخص شداین چهار ویژگی شخصیتی مدیران آینده را نشان می دهند. مهارت های عمومی، مهارت های اجرایی، الهام بخش و جذاب بودن(کاریزما)، مهارت های استراتژیکی.

این نتیجه گیری بعد از تجزیه و تحلیل 2600 مصاحبه از مدیران عامل مختلف به دست آمد و در طول چهار ساعت مصاحبه با شرکت های حرفه ای نامزدهای انتخابی از نظر دارا بودن 30 صفت مختلف از جمله صداقت، خلاقیت و پشتکار امتیاز بندی شدند. این 30 صفت اخلاقی به چهار ویژگی شخصیتی که در بالا ذکر شد تقسیم شدند. Kaplan در این مورد گفت: منظور از مهارت های عمومی امتیازی است که فرد از این 30 صفت اخلاقی به دست می آورد. مهارت های اجرایی به توانایی برای انجام کارهای به صورت موثر، پیوسته و فعالانه باز می گردد. منظور از الهام بخش بودن قانع کننده بودن و توانایی یک فرد برای ایجاد کردن اشتیاق در دیگران است. مهارت های استراتژیکی به خلاقیت و فکرهای بزرگ اشاره می کند.

ceo

مدیران عامل در هر چهار ویژگی شخصیتی رتبه های بالایی به دست آوردند و مسئولین مالی امتیازهای پایین تر و مدیران عملکرد امتیازی در حد متوسط به دست آوردند. تحلیل های بیشتر نشان داد که کاندیدادهای دیگر سمت های اجرایی که در هر چهار ویژگی شخصیتی رتبه های بالایی به دست آورده اند در آینده شانس به دست آوردن سمت مدیر عامل را بیش از بقیه خواهند داشت و 5 تا 10 سال زودتر به این هدف خواهند رسید.

این مطالعات نشان داد نامزدهای مقام مدیر عاملی از نظر مهارت های فردی از جمله مهارت یک شنونده ی خوب بودن، رفتار محترمانه با مردم بسیار ضعیف هستند. به عبارت دیگر رهبرانی که توانایی انجام دادن کارها را دارند لزوما مطلوب ترین افراد نیستند. Kaplan استیو جابز را نمونه ای از شخصیتی دانست که توانایی های اجرایی عظیم داشت اما از نظر مهارت های فردی در سطح پایینی قرار داشت. او اپل را به جایگاه بزرگی رساند اما همیشه بر سر کارمندانش فریاد می زد و آنها را به باد انتقاد می گرفت.

این مطالعه نشان داد مصاحبه شوندگانی که از از نظر مهارت های شخصیتی بالاتر از حد میانگین باشند سریع تر استخدام می شوند. برای آنهایی که امیدوارند روزی به یک مدیر موفق تبدیل شوند آشنایی با این ویژگی های شخصیتی و تلاش برای دستیابی به آنها بسیار مفید خواهد بود.

Source: businessinsider

 

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu