افزونه ی گوگل کروم برای کاهش استفاده از کلمات نامناسب

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

در اقدامی برای اینکه مردم قبل از به زبان آوردن بعضی کلمات کمی فکر کنند یک ابزار آموزشی در استرالیا مورد استفاده قرار گرفت. این ابزار که Reword نامیده شده است در حقیقت یک افزونه ی گوگل کروم است که اگر شما بخواهید در شبکه های اجتماعی پیام های نه چندان مودبانه برای کسی بفرستید بر روی هر کلمه ی نامناسبی که بنویسید یک خط قرمز خواهد کشید.

این ابزار توسط سازمان سلامت ذهنی و یک آژانس تبلیغاتی استرالیایی طراحی شده است که به صورت یک خود نظارت گر عمل می کند و قرار است بر روی کامپیوترهای دانشگاه ها و سازمان ها نصب شود. این افزونه ی گوگل کروم روی کلمات نامهربانانه خط قرمز می کشد و این امکان را نیز فراهم کرده است که مردم کلمات و عباراتی که برای استفاده در شبکه های اجتماعی نامناسب هستند را به آن اضافه کنند کلماتی که به ذهن طراحان خطور هم نکرده است.

متاسفانه قلدری های آنلاین در حال شیوع است و افراد به راحتی با کلمات همدیگر را مورد حمله قرار می دهند با این ابزار رفتارهای قلدری مآبانه کاهش خواهد یافت و افراد بیشتر نسبت به زشتی عمل خود آگاه می شوند کودکان و نوجوانان در شبکه های اجتماعی حضور دارند و این افزونه ی گوگل کروم برای کاهش استفاده از کلمات نامناسب تا حدی از آنها محافظت خواهد کرد.  Reword اگر چه بازدارنده نیست اما آگاهی بخش است و در انتخاب کلمات به کسانی که قصد استفاده از آنها را دارند هشدار می دهد.

Source: mashable

 

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu