چرا همه ی دکمه های گوشی باید در یک طرف قرار داشته باشند؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

پول، زمان و انرژی زیادی صرف طراحی یک گوشی می شود. طراحی های انجام شده بارها قبل از اینکه به دست مشتریان برسند مورد آزمایش قرار می گیرند. اما بعد از همه ی بررسی های انجام گرفته هنوز هم گاهی این سئوال برای ما پیش می آید که چرا همه ی دکمه های گوشی باید در یک طرف قرار داشته باشند؟ مردم همیشه در این مورد شکایت دارند اما چرا یک فرد از اینکه دکمه های گوشی فقط در یک طرف باشند لذت می برد و به نظرش بهتر است؟

3g

وقتی دکمه ی پاور و صدا در یک سمت باشند افراد با یک لمس به همه چیز دست خواهند یافت.  فشار دادن یک دکمه با انگشت شست نیاز به نوعی عمل پرانتز گونه در خلاف جهت گوشی دارد. بسته به سایز گوشی و مکان دکمه ها، دکمه ی صدا می تواند در سمت راست این منطقه یعنی جایی که انگشتان برخورد می کنند قرار گیرد.

2

این یکی از دلایلی لاست که سنسنورهای اثر انگشت معمولا در سمت جلو یا پشت گوشی قرار می گیرند. سطح جلو یا پشت نسبت به کناره های باریک ارجحیت بیشتری دارد. راحتی روشن کردن گوشی با این دکمه ی سنسور نیاز به استفاده از یک دکمه ی پاور اضافی را از بین برده است. دیگر برای خاموش کردن گوشی نیاز به یک دکمه ی پاور اضافی نخواهد بود.

4g

با تکیه ی گوشی بر روی یک پایه نیز می توان با سخت افزارها تعامل برقرار کرد. وزن یک گوشی همچون گلکسی نوت 5 تقریبا نزدیک به فشاری است برای کلیک بر روی دکمه ی صدا مورد نیاز است. قرار دادن یک گوشی بر روی تردمیل یا دوچرخه ی ثابت ورزشی بسیار دشوار خواهد بود چون فشار بر روی دکمه ها باعث کم و زیاد شدن صدا یا خاموش شدن گوشی می شود. نگه داشتن یک گوشی روی یک پایه به این معناست که آن را از نقطه ی مرکز دور نگه داریم و صدای مورد نیاز خود را تنظیم کنید.

5g

مسئله ی آخر که برای بیشتر آنهایی که عکس می گیرند آزار دهنده است استفاده از گلکسی برای گرفتن یک عکس در سطح زمین است فشار اندکی بر روی دکمه ی صدا باعث گرفتن مجموعه ای از عکس های ناخواسته می شود. قرار دادن یک نگه دارنده یا پایه به معنی مسدود شدن تمام دکمه ها در یک سمت است و موقع استفاده از دوربین مشکلات زیادی ایجاد می کند، از هر دو کناره که گوش قرار داده شود دکمه ها یا با پایه برخورد می کنند با با زمین اما وقتی همه ی دکمه ها در یک سمت باشند امکان گذاشتن روی زمین یا روی پایه آسان تر است و خطر فشرده شدن دکمه ها به صورت اتفاقی کم می شود. 6mg

استدلال هایی در مخالفت با قرار دادن همه ی دکمه های کنترل در یک سمت وجود دارد مثلا استفاده از حافظه ی ماهیچه ای به این صورت که انگشتان برای چند دکمه و شست برای بعضی دیگر استفاده شوند. انتقال بهتر دکمه ها نیز این مشکل را حل خواهد کرد. گوشی HTC One A9 نمونه ای از این وضوع است که با قرار دادن الگوهایی بافت دار بر روی دکمه ی پاور و مسطح قرار دادن دکمه ی صدا این مشکل را حل کرده است.

به دلایلی که در بالا آمد مطمئنا همگی موافقیم که دکمه های کنترل گوشی همگی باید در یک سمت قرار بگیرند.

Source: pocketnow

از دست ندهید!

رضایت مشتریان از آیفون SE

چرا رضایت مشتریان از آیفون SE بیشتر از آیفون 7 بوده است؟

آیفون SE شاید در مقایسه با آیفون 7 و آیفون 7 پلاس زرق و برق کمتری داشته باشد اما

ادامه مطلب...
اپلیکیشن Truepic

با اپلیکیشن Truepic صحت عکس‌ها را مشخص کنید

در دنیایی که از فیلترهای پیچیده اینستاگرام برای تغییر اساسی عکس‌ها استفاده می‌شوند و فیلترهای اسنپ چت چهره‌ای جدید با

ادامه مطلب...
بازی Jumping Joe

بازی Jumping Joe و عبور از مسیری پُر فراز و نشیب آن‌هم بصورت عمودی!

بازی Jumping Joe محصول FISHLABS یکی از توسعه دهندگان قدرتمند دنیا در زمینه بازی‌های سه‌بُعدی برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu