Batlle Bay

آیا با رشد تکنولوژی انسان به زندگی جاودان دست خواهد یافت؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مخترع مشهور Ray Kurzweil معتقد است تکنولوژی به نقطه ای خواهد رسید که انسان را به یک موجود جاودان تبدیل خواهد کرد حداقل در بعضی از اشکال. او مرگ را دزد روابط، معلومات و معناها می داند که انسان در طول زمان با تلاش برای غلبه بر بیماری ها و پیری سعی کرده است زندگی نامحدودی داشته باشد.

نویسنده ی کتاب “The Singularity is Near” و “How to Create a Mind در مورد این موضوع که آیا با رشد تکنولوژی انسان به زندگی جاودان دست خواهد یافت به شرح مختصری از افکار خود می پردازد. او به عنوان یک مخترع کامپیوتری ساخته است که الگوهای ملودی های اصلی ساخته شده توسط آهنگسازان مشهور را برای ساختن موسیقی اصلی تشخیص می دهد و اختراع دیگرش قادر است تمام حروف چاپی را از همه ی فونت ها برای اشخاص نابینا نشخیص دهد.

یکی از موضوعات مورد بحث او رشد نمایی تکنولوژی است او توضیح می دهد که در دوره ای از زمان تکنولوژی اطلاعات از نظر قیمت، عملکرد و ظرفیت دو برابر می شود، اسمارتفون ها از کامپیوترهای زمان Kurzweil که یک دانشجو بود قدرتمندتر شده اند. در 25 سال آینده باید منتظر تغییر دیگری باشیم و در سناریوی سال 2030 کامپیوترهایی در سایز سلول های خونی خواهیم داشت.

از نظر جاودانگی Kurzweil معتقد است که در میزان امید به زندگی ما نیز تغییرات بزرگی ایجاد خواهد شد و 10 تا 15 سال به نقطه ای که امید به زندگی هم اکنون در آن قرار دارد اضافه خواهد شد. به عنوان بخشی از این تحول جوامع پیری و بیماری را ریشه کن خواهند کرد و Kurzweil  پیش بینی می کند که تفکر ما غیر زیستی خواهد شد یا بخشی از آن قابل پاک کردن و  دوباره ساختن خواهد بود.

دیدگاه های Kurzweil در مورد زندگی جاودان انسان با رشد تکنولوژی شاید به یک حقیقت تبدیل شود او از سال 2012 به عنوان مدیر مهندسی در گوگل مشغول به کار بوده است، در آن زمان توضیح داد که با حل سخت ترین مشکلات در علم کامپیوتر تصورات غیرعادی در دهه های آینده به واقعیت تبدیل خواهند شد. با منابع قابل ملاحظه ی گوگل که در دسترس اوست شاید قادر به انجام این کار باشد.

Source: venturebeat

 

از دست ندهید!

پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی وقت‌شناس باشید!

در روزگاری زندگی می‌کنیم که هر برند برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی باید وقت‌شناس باشد تا بیش‌ترین تعامل

ادامه مطلب...
بازی Faraway

بازی Faraway و ماجراجویی در میان خرابه‌های رمزآلودهِ دوران باستان!

در این مطلب به معرفی بازی Faraway محصول MouseCity خواهیم پرداخت. در همین ابتدا بد نیست بدانید سازندگان این بازی

ادامه مطلب...
استفاده از گوشی در محیط کار

این 10 عادت آزاردهنده را به هنگام استفاده از گوشی در محیط کار کنار بگذارید

همه ما عاشق گوشی‌های خود هستیم اما بعضی عادت‌های استفاده از گوشی در محیط کار واقعا آزاردهنده هستند و

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu