آیا با رشد تکنولوژی انسان به زندگی جاودان دست خواهد یافت؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

مخترع مشهور Ray Kurzweil معتقد است تکنولوژی به نقطه ای خواهد رسید که انسان را به یک موجود جاودان تبدیل خواهد کرد حداقل در بعضی از اشکال. او مرگ را دزد روابط، معلومات و معناها می داند که انسان در طول زمان با تلاش برای غلبه بر بیماری ها و پیری سعی کرده است زندگی نامحدودی داشته باشد.

نویسنده ی کتاب “The Singularity is Near” و “How to Create a Mind در مورد این موضوع که آیا با رشد تکنولوژی انسان به زندگی جاودان دست خواهد یافت به شرح مختصری از افکار خود می پردازد. او به عنوان یک مخترع کامپیوتری ساخته است که الگوهای ملودی های اصلی ساخته شده توسط آهنگسازان مشهور را برای ساختن موسیقی اصلی تشخیص می دهد و اختراع دیگرش قادر است تمام حروف چاپی را از همه ی فونت ها برای اشخاص نابینا نشخیص دهد.

یکی از موضوعات مورد بحث او رشد نمایی تکنولوژی است او توضیح می دهد که در دوره ای از زمان تکنولوژی اطلاعات از نظر قیمت، عملکرد و ظرفیت دو برابر می شود، اسمارتفون ها از کامپیوترهای زمان Kurzweil که یک دانشجو بود قدرتمندتر شده اند. در 25 سال آینده باید منتظر تغییر دیگری باشیم و در سناریوی سال 2030 کامپیوترهایی در سایز سلول های خونی خواهیم داشت.

از نظر جاودانگی Kurzweil معتقد است که در میزان امید به زندگی ما نیز تغییرات بزرگی ایجاد خواهد شد و 10 تا 15 سال به نقطه ای که امید به زندگی هم اکنون در آن قرار دارد اضافه خواهد شد. به عنوان بخشی از این تحول جوامع پیری و بیماری را ریشه کن خواهند کرد و Kurzweil  پیش بینی می کند که تفکر ما غیر زیستی خواهد شد یا بخشی از آن قابل پاک کردن و  دوباره ساختن خواهد بود.

دیدگاه های Kurzweil در مورد زندگی جاودان انسان با رشد تکنولوژی شاید به یک حقیقت تبدیل شود او از سال 2012 به عنوان مدیر مهندسی در گوگل مشغول به کار بوده است، در آن زمان توضیح داد که با حل سخت ترین مشکلات در علم کامپیوتر تصورات غیرعادی در دهه های آینده به واقعیت تبدیل خواهند شد. با منابع قابل ملاحظه ی گوگل که در دسترس اوست شاید قادر به انجام این کار باشد.

Source: venturebeat

 

از دست ندهید!

تجربه ساخت اولین اپلیکیشن خود را با این 5 نکته خیال انگیزتر کنید!

همیشه اولین‌ها هیجان انگیزترند! اولین‌هایی پُردلهره، پر از نگرانی و فرسایشی که سنگِ‌بنای همه چیز محسوب می‌شوند. خصوصا اولین

ادامه مطلب...
آپدیت Google Voice

آپدیت Google Voice – گفتگوی صوتی گوگل، لباس تازه بر تن می‌کند!

به تازگی جزییات آپدیت Google Voice منتشر شده است و کاربران می‌توانند ارتباط بهتری را در قالب اپلیکیشنی که

ادامه مطلب...
تصویر جدید ال جی G6

تصویر جدید ال جی G6 از تحولات اساسی در طراحی این گوشی خبر می‌دهد

تصویر جدید ال جی G6 که به تازگی منتشر شده‌؛ ظاهر جذاب این گوشی را به نمایش گذاشته‌ است!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu