following

پارچه های هوشمند فاز بعدی تکنولوژی های پوشیدنی

دسته : پوشیدنی‌ ها

هات اپ نیوز:

تلاش برای سرعت بخشیدن به ورود پارچه های نسل بعدی که می توانند انرژی را ذخیره کنند و درجه حرارت خود را کنترل کنند، تغییر رنگ بدهند و همچون سنسورهای کامپیوتری عمل کنند همچنان ادامه دارد. استاد دانشگاه MIT پروفسور یوئل فینک که رهبری این تیم را به عهده دارد ساخت منسوجات جدید را تحولی بزرگ در صنعت قرن بیست و یک می داند. به گفته ی او از آغاز تاریخ تاکنون پارچه ها معنای جدید یافته اند شما آنها را استفاده می کنید اما آیا قادر هستید چیزی از آنها استخراج کنید؟ پارچه های هوشمند فاز بعدی تکنولوژی های پوشیدنی خواهند بود.

لباس هایی که از این پارچه های هوشمند ساخته می شوند سلامتی یک فرد را ردیابی می کنند و در مراقبت های پزشکی کمک شایانی خواهند کرد. به گفته ی فینک روزی خواهد آمد که لباس ها را فقط به خاطر شکلشان انتخاب نخواهید کرد بلکه بیشتر به خاطر کاری که برای شما انجام می دهند آنها را انتخاب می کنید. پارچه هایی که انرژی را ذخیره می کنند و امکان کنترل درجه حرارت را در شرایط آب و هوایی بسیار سرد یا بسیار گرم به فرد می دهند. روتختی هایی که دمای لازم را ایجاد می کنند و چرخه ی خواب ما را ردیابی می کنند.

smart fabric

اینها همگی نمونه ی آخرین تلاش ها برای آوردن تکنولوژی به لباس های ما هستند. نایک پتنت کفش کتانی را ثبت کرده است که به کمک یک ردیاب فعالیت داخلی اطلاعات را در اختیار یک اپلیکیشن موبایل قرار می دهد اما این تلاش ها آنچنان که باید نتوانسته اند گام مهمی در زمینه ی تکنولوژی های پوشیدنی بردارند. پروفسور فینک معتقد است پارچه های نسل بعدی همه جا کاربرد خواهند داشت و ابزارهای محاسبه گری تولید خواهند کرد که آنها را در کمدهای خود آویزان می کنیم. یک پیراهن معمولی قابلیت های یک اسمارت واچ یا اسمارتفون را خواهد داشت.

Rosen-Fig1_original_large

پروفسور Genevieve Dion یکی دیگر از کسانی که در این زمینه مشغول است فکر می کند کسانی که بیمار هستند و مشکلات خاص سلامتی دارند، مثلا یک بیمار سکته ی مغزی می تواند دستکشی که توسط این پارچه ها ساخته شده است بپوشد و بدون دردسر اشیا را جا به جا کند، دستکشی که بدون اینکه متوجه شوید یا جلب توجه کند وظیفه اش را انجام می دهد.

پروفسوسر فینک خاطرنشان می کند لباس هایی که با پارچه های هوشمند تهیه می شوند گران تر خواهند بود اما توسط شرکت های سازنده و شرکت های که مایل به جمع آوری اطلاعات جمع آوری شده توسط پارچه ها هستند تخفیف هایی نیز وجود خواهد داشت.

Source: columbian

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu