Batlle Bay

آیا گلکسیS7 و S7 Edge داغ می شوند؟

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

سال گذشته سامسونگ تصمیم گرفت در بعضی از پرچمداران گلکسی S6 خود به جای پردازنده ی کوالکوم از پردازنده ی Exynos 7420 SoC خودش استفاده کند. بدون شک یکی از دلایل اصلی این کار گزارشاتی از داغ کردن اسنپ دراگون 810 کوالکوم در کاربردهای روزانه بود اما با خانواده ی گلکسی S7 این شرکت کره ای دوباره همکاری خود را در بعضی مدل ها با کوالکوم آغاز کرد. سئوالی که اینجا مطرح می شود این است که آیا گلکسی S7 هم داغ می کند؟ آیا جنس شیشه ای فلزی بدنه در این موضوع نقش دارد؟ سامسونگ در گلکسی  S7 خود از سیستم خنک کننده ی مایع استفاده کرده است که برای خنک کردن قطعات داخلی به هنگام بالا رفتن حرارت استفاده می کند.

آیا این راه حل جواب داده است؟ آیا پرچمداران جدید سامسونگ عملکردی خنک تر از پیشینیان خود دارند؟ در این تست نکسوس 6P، گلکسی نوت 5، بلک بری پرایو و پرچمداران جدید سامسونگ گلکسیS7 و  Edge مورد بررسی قرار گرفته اند.

تست ضبط ویدئوهای 4K

ویدئوهای 4K یکی از ویژگی های جدید بیشتر گوشی های ده بالا و میان رده است اما یکی از راه های اساسی برای داغ کردن گوشی هم محسوب می شوند. در این تست خواهیم دید با ضبط یک ویدئو 4K در مدت 10 دقیقه دمای گوشی چقدر بالا می رود آیا تکنولوژی خنک کننده ماایع در جلوگیری از داغ کردن گلکسی S7 تاثیری دارد؟ 1

با گرفتن میانگین سه درجه حرارات مشخص شد که گلکسی S7 Edge نسبت به Galaxy S7 کمتر داغ کرده است و به ترتیب افزایش حرارتی معادل 4.50° و 4.90° داشته اند. این دو گوشی نسبت به گلکسی نوت 5 درجه حرارت بیشتری دارند و نسبت به نکسوس 6P با 1.73° حرفی برای گفتن ندارند.

تست ضبط ویدئوهای 1080p

اما در مورد ویدئوهای فول اچ دی که فشار کمتری به قطعات داخلی وارد می کند بنابراین مدت فیلم برداری را تا 30 دقیقه طراحی کردیم و دمای هر گوشی اندازه گرفته شد.2

این بار گلکسی نوت 5 برنده بود اما عملکرد گلکسی S7 نا امید کننده بودبا درجه حرارت 5.07° این اسمارتفون قبل از نکسوس 6P، ال جی V10 و اکسپریا Z5 قرار گرفت. اما گلکسی S7 Edge با درجه حرارت 3.27° هنوز یک رتبه بالاتر است.

تست بازی

آزمایش نهایی که تقریبا تضمین کننده است بررسی دمای داخلی قطعات گوشی در طول بازی کردن است که در مدت 30 دقیقه و با بازی Defense Zone 2 HD انجام گرفته است که بسیار سنگین است. 3

همانطور که مشاهده می کنید گلکسیS7 و  S7 Edge هر دو در مقابل نکسوس 6P و نوت 5 و بلک بری پرایو عملکرد خوبی نشان داده اند و این احتمالا به خاطر وجود سیستم خنک کننده ی مایع است و با درصدهای 28 درصد و 22 درصد بیش از نوت 5 ترکیبی از هر دو فاکتور را دارند.

آیا گلکسیS7 و S7 Edge داغ می شوند؟

داده های به وضوح نشان میدهند که هر دو اسمارتفون تقریبا طی عملکرد دوربین داغ می کنند و قسمت هایی که با دوربین در ارتباط هستند بیشتر از همه داغ می شوند اما در طول عملکردهای سنگین و فشرده جدید ترین پرچمدار سامسونگ در بیشتر مواقع خنک می ماند. 4

با گرفتن میانگین هر گوشی در تست های مختلف می توان شاهد بود که گلکسی S7 و S7 Edge کمتر از آن چیزی که شما انتظار داشتید امتیاز آورده اند و گوشی های نکسوس 6P، ال ی V10  و گلکسی نوت 5 نسبت به میزان میانگین خنک تر بوده اند.

موضوع جالب اینجاست که S7 Edge نسبت به همتای خود خنک تر است این پرچمدار بزرگتر سامسونگ به خاطر سایزش حرارت را در منطقه ی وسیع تری پخش می کند تا جایی که حرارت احساس نمی شود و خنک تر به نظر می رسد.

آیا خنک کننده ی مایع در گلکسیS7 و  S7 Edge کارآیی لازم را دارد؟ پاسخ به این سئوال مشکل است این ویژگی برای خنک کردن قطعات داخلی مثل مادربرد، رم، سی پی یو و جی پی یو طراحی شده است و در کاربردهای سنگین بهتر نسبت به زمانی که از دوربین استفاده می شود جواب می دهد و در تست دوربین عملکرد موثری نداشت.

به نظر میر سد این خنک کننده ی مایع قطعات داخلی را در طول آزمایشات خنک تر نگه می دارد اما ماژول دوربین که مجددا طراحی شده است با این ویژگی سازگاری چندانی ندارد و همچنان داغ می شود.

به هر حال گلکسی S7 و S7 Edge به میزان اندکی داغ می شوند اما این داغ شدن به هیچ وجه بر عملکرد تاثیر نمی گذارد.

Source: androidauthority