crash club

آماری جالب از استفاده تلفن همراه در حین رانندگی توسط خانم ها

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

امروزه بیشتر از همیشه از تلفن همراه پشت فرمان ماشین استفاده می کنیم با وجود هشدار های بسیار زیادی که روزانه به گوش ما می رسد، همچنان بسیاری از ما زندگی خود را با استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی به خطر می اندازیم. آماری جالب از استفاده تلفن همراه در حین رانندگی توسط خانم ها همه ما را شگفت زده میکند!

در یک نظر سنجی از 500 خانم خواسته شد تا به تعدادی سوال پاسخ دهند. در این نظر سنجی مشخص شد که 54 درصد این افراد در خانه های خود خط تلفن ندارند و تنها از تلفن های همراه خود استفاده می کنند. این درصد در مقایسه با سال 2012 افزایش چشمگیری داشته است.

در سال 2012، 35 درصد از افراد در منزل های خود خط تلفن نداشته اند. 48 درصد از این زنان اعتراف کرده اند که تلفن همراهشان مهم ترین چیزی است که باید همیشه همراهشان باشد حتی گاهی مهم تر از کیف پولشان!

اما مهم میزان استفاده از تلفن های همراه در حین رانندگی است. تقریبا تمامی شرکت کنندگان در این نظر سنجی به استفاده ی بیشتر از تلفن های همراهشان در حین رانندگی اعتراف کردند. 57 درصد از شرکت کنندگان می گویند که در اکثر موارد پشت فرمان به تماس های تلفنی خود پاسخ می دهند این در حالی است که درصد این افراد در سال 2012، 53 درصد بوده است. در میان کسانی که به برقراری تماس در حین رانندگی می پردازند، نیمی از آنها از شیوه ی امن تر یعنی استفاده از هندزفری می پردازند.

در سال 2013 حدود 424هزار آمریکایی در تصادفات رانندگی ناشی از حواس پرتی به دلیل استفاده از تلفن ها همراه مجروح و کشته شدند. اخیرا استفاده از اسنپ چت نیز در حین رانندگی بسیار رواج پیدا کرده است که به این منظور کمپینی با نام “dont snap and drive” در فضا های مجازی به راه افتاده است.

اکنون ما به نسلی وابسته به تکنولوژی تبدیل شده ایم. این دستگاه ها تمامی کار های ما را از قبیل تماس ها اکثر کار های روزمره انجام می دهند. بنابراین حتی زمانی که می دانیم بهتر است از آنها استفاده نکنیم، باز هم به سختی کنارشان می گذاریم.

البته شکی نیست که تلفن های هوشمند می توانند در رانندگی بسیار مفید نیز باشند. حدود 33 درصد ازافراد از GPS تلفن های همراه خود برای پیدا کردن راه استفاده می کنند.

هر خانواده به طور متوسط دارای 2.6 گوشی هوشمند است. بررسی ها نشان می دهد امروزه حدود 70 درصد از کاربران فقط به تلفن های هوشمند خود برای عکاسی تکیه می کنند، این در حالی است که در سال 2012 این آمار فقط 37 درصد بود. البته بجز کیفیت بهتر دوربین اسمارتفون ها نسبت به قبل، می توان وجود شبکه هایی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و اسنپ چت را نیز یکی از عوامل مهم افزایش استفاده از اسمارتفون ها دانست. چرا که این شبکه ها امکان راحت تر به اشتراک گذاشتن تصاویر را به کاربران می دهد. یا برای مثال نیمی از ما از تلفن های هوشمند خود برای بیدار شدن به موقع استفاده می کنیم.

اما اینها فقط یک مقایسه ی کوچک است برای اینکه بدانید چقدر نقش تلفن های هوشمند در زندگی ما پر رنگ تر شده است. این اعتماد عمیق ما به گوشی های هوشمند جدا شدن از آنها را در زمان های حساس دشوار می کند و ما هیچ گاه نمی توانیم آنها را به طور کامل از زندگی خود جدا کنیم. تنها کاری که از دستمان بر می آید این است که به زمان درست استفاده از آنها اهمیت کافی دهیم تا از بروز مشکلات جلوگیری کنیم.

source: venturebeat

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu