following

استفاده از تلفن همراه در وضعیت روانی نیز تاثیرگذار است

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

تمامی افراد به زمانی نیاز دارند تا به دور از استرس و کار و نگرانی روزانه، ساعاتی را به انجام کاری که دوست دارند اختصاص دهند. برای اکثر افراد، مخصوصا نسل بزرگسال، اسمارتفونشان است که این زمان را پر می کند. به همین دلیل تعداد زیادی از بزرگسالان به شدت به این تکنولوژی معتاد و وابسته شده اند. استفاده از تلفن همراه در وضعیت روانی نیز تاثیرگذار است.

افراد وابسته به تلفن های همراه، به آنها مانند قسمتی از شخصیت خود نگاه می کنند. بنابراین هنگامی که در مدت کوتاهی مثلا یک نصف روز نمی توانند از تلفن همراهشان استفاده کنند، احساس می کنند چیزی را گم کرده اند.

محققان برای انجام تحقیقات خود از 40 نفر از کاربران آیفون کمک گرفتند.

محققان از نحوه ی آزمایش به داوطلبان حرفی نزدند. ابتدا از یکی از داوطلبان به نام متیو خواسته شد تا به مدت 5 دقیقه مشغول به حل کردن جدول ساده ای بشود.
بار دیگر از متیو خواسته شد تا تلفن همراه خود را تحویل دهد. تلفن همراه او را حدود 2متر از او فاصله دادند و از متیو خواستند تا دوباره جدول را حل کند. در زمانی که متیو در حال حل کردن جدول بود، با تلفن همراهش تماس گرفتند و اجازه دادند تا 20 ثانیه زنگ بخورد. متیو با شنیدن صدای زنگ تلفن کمی پریشان شد و خواست تا جواب زنگ را بدهد اما این کار را نکرد.

تمامی داوطلبان به طور متوسط با به همراه داشتن تلفن های همراهشان می توانستند 9 کلمه از جدول و بدون تلفن های همراهشان تنها 6 کلمه از جدول را حدس بزنند.

متیو می گوید زمانی که تلفن همراهم زنگ خورد، حواسم به کلی پرت شد و پس از آن دیگر نتوانستم کلمه ای را حدس بزنم.

محققان می گویند زمانی که تلفن همراه آنها که کنارشان نبود زنگ می خورد، ضربان و فشار خون داوطلبان به میزان محسوسی بالا می رفت. بنابراین دچار اضطراب می شدند و نمی توانستند در کار خود تمرکز کنند. اما در زمانی که تلفن های همراهشان در اختیارشان بود اضطراب کمی داشتند، ضربان قلب و فشار خونشان پایین تر بود و عملکرد بهتری در انجام جدول داشتند.

این نتایج به دست آمده فقط یک مثال بسیار کوچکی از این که افراد چقدر به تلفن های همراهشان وابسته هستند بودند. حقیقت این است که تکنولوژی های امروزه برای اکثر افراد به عنوان یک چیز کاملا شخصی و جدا نشدنی از زندگی روزمره در آمده اند.

source: news9

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu