Batlle Bay

ناسازگای تکنولوژی شارژ سریع 3.0 کوالکوم با گوشی های G5 و HTC 10

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

اخیرا یکی از مهندسان گوگل ادعا کرده است که اچ تی سی 10 و ال جی G5 که هر دو در حال حاضر از برترین پرچمداران اندرویدی هستند، با ویژگی های USB نوع C سازگار نیستنند. اگر چه USB نوع C برای آسان و سریع تر کردن کارها طراحی شده است اما نگرانی هایی را نیز از انطباق پذیری بوجود آورده است. زیرا کابل های اشتباه می توانند باعث آتش گرفتن گوشی شوند.

این مهندس گوگل که قبلا در مورد عرضه ی کابل های ناسازگار از آمازون شکایت کرده بود، در حال حاضر نسبت به ناسازگای تکنولوژی شارژ سریع 3.0 کوالکوم با گوشی های G5 و HTC 10 نیز ابراز نگرانی کرده است.

به گفته ی Benson Leung تکنولوژی شارژ سریع کوالکوم که در اچ تی سی 10 و ال جی G5 به کار رفته است با USB نوع C سازگار نیست و این دو گوشی تنها نمونه هایی از این مشکل هستند. ورودی USB نوع C 3.1 باید بین 4.45 تا 5.52 ولت باشد. در حالیکه شارژر سریع کوالکوم ولتاژ را تا 9 یا 12 ولت افزایش می دهد در نتیجه مشخصات پورت را نقض می کند.

USB-Type-C-jpg

Leung هشدار می دهد: شارژرهای سریع نوع C کوالکوم را پیشنهاد نمی کنم زیرا هر کدام از آنها که ادعا می کنند  از QC 3.0 پشتیبانی می کنند یک پورت نوع C از ویژگی های نوع C تخطی می کند، نوع C معمولا یک نوع اختصاصی شارژ است که تلاش می کند  Vbus فراتر از 5 ولت را کاهش دهد.

کوالکوم در پاسخ به این ادعا گفته است: شارژ سریع کوالکوم مستقل از اتصالات طراحی شده است و می تواند در گوشی هایی که اتصالات مختلف را پشتیبانی می کنند به کار رود که شامل USB نوع A ، یو اس بی میکرو و یو اس بی نوع C می شود. وقتی یک شرکت استفاده از شارژ سریع را برای گوشی هایش انتخاب می کند امکان ساختاربندی ولتاژ برای مطابقت با ویژگی های استاندارد یو اس بی نوع C وجود خواهد داشت.

این کمپانی ادعا می کند هیچ شکایتی مبنی نقص یا تجربه ی نا امن کاربران دریافت نکرده است. کوالکوم با اینکه ادعا می کند هیچ نگرانی امنیتی وجود ندارد انکار هم نمی کن که ولتاژ به صورت مخربی بر گوشی و کاربر تاثیر خواهد گذاشت و فقط گفته است شرکت های گوشی سازی آن را براساس ویژگی های گوشی های خود انتخاب می کنند.

Source: techtimes

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu