بررسی تماس های تلفنی نشان داد ما فقط 5 دوست نزدیک داریم

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بر اساس تحقیقاتی که توسط گروهی از محققان بریتانیایی انجام گرفته است، انسان ها فقط می توانند با 150 نفر رابطه ی معنادار برقرار کنند. این محققان که در بین آنها انسان شناسی به نام Robin Dunbar هم حضور دارد و قبلا در مورد رابطه ی بین اندازه ی مغز پستانداران و دایره ی روابط اجتماعی آنها تحقیقاتی انجام بوده است نشان داده اند که 5 نفر از این 150 نفر نزدیک ترین دوستان ما را تشکیل می دهند. که ممکن است در لایه های بعدی به 10 نفر و در لایه های دیگر به 35 تا 100 نفر برسند. تفاوت هایی بین افراد درون گرا و برون گرا وجود دارد اما آنها نیز دارای همان چیزی هستند که لایه های دانبار “Dunbar layers” نامیده می شوند.

این محققان برا ی تحقیقات خود 6 میلیارد مکالمه ی تلفنی را که توسط 35 میلیون نفر انجام گرفته بود را  تجزیه و تحلیل کردند و براساس فراوانی تماس ها و موضوع آنها را دسته بندی کردند. این کار در سال 2007 و با راه اندازی فیسبوک و رونمایی آیفون انجام گرفت به همین دلیل تماس های تلفنی منطقی ترین انتخاب بودند.

محققان متوجه شدند که هر کدام از افراد در نزدیکتری دایره ی اجتماعی خود 4 نفر را دارند و در دایره ی بعدی 11 نفر قرار دارد در دایره ی بعدی 30 و در بیرونی ترین دایره 129 نفر قرار دارند. این اعداد مشابهت زیادی با محاسبات دانبار داشتند اما در دامنه ی طبیعی دایره ها تنوع زیادی وجود دارد. بنابراین بررسی تماس های تلفنی نشان داد ما فقط 5 دوست نزدیک داریم و اگر حس کردید نمی توانید با بیش از پنج نفر احساس صمیمیت کنید بهتر است مغزتان را سرزنش کنید.

Source: engadget

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu