بررسی تماس های تلفنی نشان داد ما فقط 5 دوست نزدیک داریم

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بر اساس تحقیقاتی که توسط گروهی از محققان بریتانیایی انجام گرفته است، انسان ها فقط می توانند با 150 نفر رابطه ی معنادار برقرار کنند. این محققان که در بین آنها انسان شناسی به نام Robin Dunbar هم حضور دارد و قبلا در مورد رابطه ی بین اندازه ی مغز پستانداران و دایره ی روابط اجتماعی آنها تحقیقاتی انجام بوده است نشان داده اند که 5 نفر از این 150 نفر نزدیک ترین دوستان ما را تشکیل می دهند. که ممکن است در لایه های بعدی به 10 نفر و در لایه های دیگر به 35 تا 100 نفر برسند. تفاوت هایی بین افراد درون گرا و برون گرا وجود دارد اما آنها نیز دارای همان چیزی هستند که لایه های دانبار “Dunbar layers” نامیده می شوند.

این محققان برا ی تحقیقات خود 6 میلیارد مکالمه ی تلفنی را که توسط 35 میلیون نفر انجام گرفته بود را  تجزیه و تحلیل کردند و براساس فراوانی تماس ها و موضوع آنها را دسته بندی کردند. این کار در سال 2007 و با راه اندازی فیسبوک و رونمایی آیفون انجام گرفت به همین دلیل تماس های تلفنی منطقی ترین انتخاب بودند.

محققان متوجه شدند که هر کدام از افراد در نزدیکتری دایره ی اجتماعی خود 4 نفر را دارند و در دایره ی بعدی 11 نفر قرار دارد در دایره ی بعدی 30 و در بیرونی ترین دایره 129 نفر قرار دارند. این اعداد مشابهت زیادی با محاسبات دانبار داشتند اما در دامنه ی طبیعی دایره ها تنوع زیادی وجود دارد. بنابراین بررسی تماس های تلفنی نشان داد ما فقط 5 دوست نزدیک داریم و اگر حس کردید نمی توانید با بیش از پنج نفر احساس صمیمیت کنید بهتر است مغزتان را سرزنش کنید.

Source: engadget

از دست ندهید!

نسخه 4.2 تلگرام با قابلیت‌‌های جدید و متفاوت از راه رسید

اپلیکیشن پیامرسان تلگرام به خاطر تعریف خاصی که از امنیت ارائه داده، موردپسند کاربران قرار گرفته است. در نسخه

ادامه مطلب...
آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu