Batlle Bay

بررسی تماس های تلفنی نشان داد ما فقط 5 دوست نزدیک داریم

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

بر اساس تحقیقاتی که توسط گروهی از محققان بریتانیایی انجام گرفته است، انسان ها فقط می توانند با 150 نفر رابطه ی معنادار برقرار کنند. این محققان که در بین آنها انسان شناسی به نام Robin Dunbar هم حضور دارد و قبلا در مورد رابطه ی بین اندازه ی مغز پستانداران و دایره ی روابط اجتماعی آنها تحقیقاتی انجام بوده است نشان داده اند که 5 نفر از این 150 نفر نزدیک ترین دوستان ما را تشکیل می دهند. که ممکن است در لایه های بعدی به 10 نفر و در لایه های دیگر به 35 تا 100 نفر برسند. تفاوت هایی بین افراد درون گرا و برون گرا وجود دارد اما آنها نیز دارای همان چیزی هستند که لایه های دانبار “Dunbar layers” نامیده می شوند.

این محققان برا ی تحقیقات خود 6 میلیارد مکالمه ی تلفنی را که توسط 35 میلیون نفر انجام گرفته بود را  تجزیه و تحلیل کردند و براساس فراوانی تماس ها و موضوع آنها را دسته بندی کردند. این کار در سال 2007 و با راه اندازی فیسبوک و رونمایی آیفون انجام گرفت به همین دلیل تماس های تلفنی منطقی ترین انتخاب بودند.

محققان متوجه شدند که هر کدام از افراد در نزدیکتری دایره ی اجتماعی خود 4 نفر را دارند و در دایره ی بعدی 11 نفر قرار دارد در دایره ی بعدی 30 و در بیرونی ترین دایره 129 نفر قرار دارند. این اعداد مشابهت زیادی با محاسبات دانبار داشتند اما در دامنه ی طبیعی دایره ها تنوع زیادی وجود دارد. بنابراین بررسی تماس های تلفنی نشان داد ما فقط 5 دوست نزدیک داریم و اگر حس کردید نمی توانید با بیش از پنج نفر احساس صمیمیت کنید بهتر است مغزتان را سرزنش کنید.

Source: engadget

از دست ندهید!

پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی وقت‌شناس باشید!

در روزگاری زندگی می‌کنیم که هر برند برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی باید وقت‌شناس باشد تا بیش‌ترین تعامل

ادامه مطلب...
بازی Faraway

بازی Faraway و ماجراجویی در میان خرابه‌های رمزآلودهِ دوران باستان!

در این مطلب به معرفی بازی Faraway محصول MouseCity خواهیم پرداخت. در همین ابتدا بد نیست بدانید سازندگان این بازی

ادامه مطلب...
استفاده از گوشی در محیط کار

این 10 عادت آزاردهنده را به هنگام استفاده از گوشی در محیط کار کنار بگذارید

همه ما عاشق گوشی‌های خود هستیم اما بعضی عادت‌های استفاده از گوشی در محیط کار واقعا آزاردهنده هستند و

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu