The best strategy games in 2016

اسپیروکال ابزاری سازگار با تلفن های همراه برای کمک به بیماران ریوی

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

افراد دارای آسم، فیبرو کیستیک و یا دیگر بیماری های مزمن ریوی هیچ راهی بجز رفتن به مطب پزشک و کلینیک ها برای اندازه گیری میزان سلامت ریه ی خود ندارند. اما تقریبا تمامی آنها به یک تلفن همراه، چه تلفن های همراه ده سال پیش و چه جدید ترین اسمارتفون ها، دسترسی دارند.

به همین دلیل است که محققان مهندسی برق دانشگاه واشنگتن یک ابزار جدیدی به اسم اسپیروکال را برای اندازه گیری عملکرد ریه ها حتی به کمک تلفن های همراه ساده طراحی کرده اند. البته از سال 2012 بیماران قادر بودند تا عملکرد ریه های خود را به کمک اسمارتفون های خود تست کنند. اما این ابزار دیگر نیازی به اسمارتفون ندارد و بر روی تمامی تلفن های همراه قابل دسترس است.

شواهد نشان می دهد که دقت این دستگاه به خوبی دقت اسپیرومتر هایی است که در مطب پزشکان و بیمارستان ها از آن استفاده می شود، بنابراین می توان نتیجه گرفت که این ابزار مطابق با استاندارد های جامعه پزشکی و کاملا قابل اعتماد است.

یکی از محققان می گوید: ما به دنبال طراحی و ساخت ابزاری بودیم که با هر نوع از تلفن های همراه سازگاه باشد. به کمک اسپیروکال بیماران می توانند در تلفن همراه خود فوت کنند و به کمک شبکه ی تلفن همراه عملکرد ریه های خود را تست کنند.

برای اندازه گیری این عملکرد بیمار دم بسیار عمیقی می کشد تا جایی که دیگر نتواند هوای بیشتری را در ریه های خود جا دهد، میکروفون های تلفن همراه صدا و میزان فشاری را که از بازدم دریافت می کنند به سرور مرکزی می فرستند و در آنجا ماشین های هوشمند با کمک الگوریتمی از پیش تعیین شده به اندازه گیری و تبدیل داده ها می پردازند.

بیماران ریوی نیاز به مراقبت و تست تمام وقت ریه های خود دارند. بنابراین این دستگاه به آنها اجازه می دهد تا به دقت شرایط خود را در خانه و یا در زمانی که در سفر به سر می برند و دسترسی به کلینیک های پزشکی و یا مطب پزشکشان ندارند به دقت بررسی کنند.

در چهار سال گذشته مححقان با تست این دستگاه بر روی بیمارانی که به کلینیک های پزشکی سیاتل آمریکا، هند و بنگلادش مراجعه می کردند و مقایسه ی داده های این ابزار با اسپیرومتر ها توانستند تا دقت این ابزار را به حداکثر برسانند. در طول انجام این آزمایشات در هند و بنگلادش محققان متوجه شدند بسیاری از بیماران به تلفن های هوشمند دسترسی ندارند و از تلفن های همراه ساده استفاده می کنند که فهم این موضوع باعث یک تحول بزرگ در انجام و به پایان رساندن این پروژه شد.

محققان دریافتند که باید از سنسوری استفاده کنند که در تمامی تلفن های همراه موجود باشد. بنابراین محققان به فکر استفاده از میکروفون های تلفن های همراه افتادند.

اسپیروکال در اسمارتفون ها به کمک اینترنت و در سایر تلفن های همراه از طریق شبکه ی سیم کارت اطلاعات صوتی جمع آوری شده را به مرکز پردازش های خود می فرستد.

هنوز این ابزار راه زیادی را برای پیشرفت و عملکرد بهتر پیش رو دارد. با این حال تا هم اکنون هم استقبال خوبی از آنها در کیلینیک ها شده است که موجب پیشرقت روز افزون و رفع اشکالات بسیاری شده است.

source: sciencedaily

از دست ندهید!

راز موفقیت بیل گیتس

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

استفاده بیل گیتس از تکنولوژی آنقدرها که شما فکر می‎کنید پیچیده نیست. همین شیوه تفکر، راز موفقیت بیل گیتس

ادامه مطلب...
محو شدن پست‌های نامناسب

محو شدن پست‌های نامناسب در اینستاگرام، تلاشی برای امنیت بیشتر کاربران!

اینستاگرام همیشه در مورد اعمال محدودیت برای تصاویر یا ویدئوهای خاص یا بسیار سختگیرانه عمل کرده است یا همانطور

ادامه مطلب...
بازاریابی اپلیکیشن موبایل

5 اشتباه وحشتناک در بازاریابی اپلیکیشن موبایل که احتمالا مرتکب می‌شوید!

مقوله بازاریابی اپلیکیشن موبایل از آن دسته امور ریسک‌دار و پُرخطر است که برخی از اشتباهات در آن به

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu