Batlle Bay

اگر یک رابطه ی واقعی می خواهید گوشی ها را چال کنید

دسته : اخبار

هات اپ نیوز:

تحقیقات جدیدی نشان داده اند فرستادن پیام های محبت آمیز هرگز نمی توانند جایگزین نگاه های محبت آمیز و لبخندهای صمیمانه ی به ظاهر قدیمی و از مد افتاده را بگیرند. زوج های جوانی که نمی توانند بدون پیام دادن در هر ساعت و هر دقیقه ی روز به همدیگر زندگی کنند، در ساخت یک رابطه ی قوی شکست خواهند خورد و یافته ها نشان داد به جای استفاده از پیام، بهتر است بیشتر با هم باشند.

استفاده از سرویس هایی مثل واتس اپ و تلگرام شدت گرفته است اما با وجود اینکه زوج های اطراف جهان در حال ارسال سالیانه تریلیون ها پیام الکترونیکی به همدیگر هستند مطمئنا هیچ کدام از این پیام ها جایگزین گرفتن دست های همدیگر نخواهد شد.

بعضی از تحقیقات نشان داده اند که هیچ چیز جای روابط چهره به چهره ی زوجین را نخواهد گرفت. اما هنوز در زمینه ی تاثیرات ارتباطاتی مثل شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان تحقیقات مفصلی انجام نگرفته است. دانشجویان محقق در دانشگاه Leeds Met تصمیم به کشف تاثیرات مثبت پیام در روابط عاشقانه ی دو زوج گرفتند اما بعد از دو سال مطالعه که 537 نفر را شامل می شد دانشمندان مجبور به تایید این موضوع شدند که: روابط چهره به چهره ابزار قوی تری نسبت به استفاده از پیام رسان هاست. پ_people_in_relationships_the-a-12_1462365997410

آنها دریافتند که روابط موفق بر اساس دو چیز شکل می گیرد: چقدر ابراز محبت می کنید و چقدر با هم زمان سپری می کنید.

هیچ میزان از پیام دادن یا حضور از راه دور جبران فقدان این معیارها را نخواهد کرد.

مطالعات روزانه نشان داد متاسفانه پیام دادن های بیشتر تاثیر اندکی در بهبود رضایت از روابط خواهد داشت. محققان معتقدند تایپ کردن بر روی صفحه فاقد پیوندهای انسانی مثل لبخند زدن، اشارات، تماس فیزیکی یا ارتباطات دیگر شوند که در روابط چهره به چهره امکان پذیر هستند.

این تحقیقات اضافه می کنند: برای حفظ و بهبود یک رابطه نکته ی اساسی سپری کردن زمان با یکدیگر است و فقط در این صورت لذت از روابط حاصل می شود. بیشتر کسانی که در این تحقیقات شرکت کردند زنانی با سنین نزدیک به 30 سال بودند و این مطالعه نشان داد زنان تمایل بیشتری به ابراز محبت دارند و هر چه کاربر یک گوشی جوان تر باشد تمایل بیشتری به پیام دادن دارد.

مسئول این تحقیقات Anna Batho در این مورد گفت: مردم زیادی مجبور به زندگی کردن جدا از یکدیگر هستند و این شرایط را دشوار کرد است. امکان روابط چهره به چهره و لبخند زدن به یکدیگر محدود شده است. من سعی داشتم نشان دهم پیام دادن می تواند این فضای خالی را پر کند اما اشتباه می کردم و نتایج چیزی برخلاف این موضوع را نشان داد.

main-qimg-6663dcb00714c82ba97193e77d88dc63

تعجب برانگیز است برخلاف منطق که فکر می کنید پیام دادن به یک نفر روابط شما را بهبود خواهد بخشید اصلا اینگونه نیست.

افرادی که جدا از هم زندگی می کنند با چند پیام محبت آمیز نمی توانند همه چیز را در حالت عادی نگه دارند. اگر یک رابطه ی واقعی می خواهید گوشی ها را چال کنید و به شیوه ی سنتی به هم محبت کنید. این تکنولوژی هیچ تفاوتی ایجاد نکرده است ممکن است در دسترس باشید اما قابل لمس نیستید. نرخ طلاق همچنان در حال افزایش است یک سوم از ازدواج ها بعد از 15 سال به پیان می رسند.

Source: dailymail

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu